Reklama

Zmarł ks. Stanisław Krupski

W wieku 71 lat, w tym w kapłaństwie 45, zmarł 10 czerwca ks. Stanisław Krupski, przez ostatnie dziesięć lat kapelan Domu Pomocy Społecznej w Mieni.

Niedziela warszawska 26/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ks. Stanisław Jerzy Krupski urodził się 8 listopada 1932 r. w Warszawie, pochodził z parafii Wszystkich Świętych, potem rodzice przeprowadzili się do parafii św. Józefa w Warszawie na Kole. Był jedynym synem Mieczysława i Heleny z domu Feder. Edukację na poziomie podstawowym rozpoczął w 1938 r. w Szkole Sióstr Felicjanek przy ul. Syreny 11 w Warszawie. Następnie uczęszczał do Gimnazjum przy ul. Miodowej 3 i Liceum Mechanicznego przy ul. Śniadeckich 17. Tuż po uzyskaniu matury w 1952 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał dnia 3 sierpnia 1958 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.
Następnie pracował w duszpasterstwie. Był wikariuszem w parafiach: Maków Skierniewicki, Jabłonna, św. Wawrzyńca w Kutnie, św. Anny w Piasecznie, św. Jadwigi w Warszawie-Pelcowiznie, Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości, Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Następnie był proboszczem parafii Złotokłos, Żdżary, Starogród i Strachówka. Od 1993 do 2003 r. był kapelanem Domu Pomocy Społecznej w Mieni. Przez ostatnie miesiące - ze względu na stan zdrowia - przebywał w Domu Księży Emerytów w Otwocku.
Mszy św. pogrzebowej w kościele murowanym na Cmentarzu Bródzieńskim w Warszawie, w dniu 12 czerwca o godz. 13.15 przewodniczył bp Stanisław Kędziora, kolega kursowy. Następnie ciało złożono w grobach kapłańskich na miejscowym cmentarzu.
Ks. Stanisław był człowiekiem bardzo skromnym i cichym. Kochał kapłaństwo. Służył z wielką cierpliwością osobom chorym i w podeszłym wieku. Szczególnie zaangażował się w tę posługę podczas pełnienia obowiązków kapelańskich w Domu Pomocy Społecznej w Mieni. Starał się zawsze żyć w zgodzie. Odszedł po nagrodę do Pana w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie bł. Bolesławy Lament i bł. ks. Józefa Stanka

2026-06-07 08:40

[ TEMATY ]

relikwie

Święto Dziękczynienia

bł. Bolesława Lament

Ksiądz Józef Stanek

Archidiecezja Warszawska/facebook.com

„Dziękujemy za świadectwo wiary” – pod takim hasłem odbędą się w niedzielę obchody XIX Święta Dziękczynienia. W tym roku do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie bł. Bolesławy Lament w 35. rocznicę jej beatyfikacji i bł. Józefa Stanka – męczennika II wojny światowej.

Z relikwiami błogosławionych wierni wyruszą w niedzielę z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, przechodząc Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Zostaną uroczyście wniesione do świątyni podczas mszy św. o godz. 12, której przewodniczyć będzie przewodniczący KEP abp Tadeusz Wojda.
CZYTAJ DALEJ

Czy sam jestem dla innych błogosławieństwem?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12. <- KLIKNIJ

Poniedziałek, 8 czerwiec. Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
CZYTAJ DALEJ

Iran wystrzelił rakiety w kierunku centralnego Izraela

2026-06-08 09:03

[ TEMATY ]

Iran

wystrzelił

rakiety

centralny Izrael

PAP

Iran wystrzelił rakiety w kierunku Izraela. Zdjęcie poglądowe

Iran wystrzelił rakiety w kierunku Izraela. Zdjęcie poglądowe

Armia izraelska poinformowała w poniedziałek rano, że zidentyfikowała drugą falę pocisków wystrzelonych z Iranu w kierunku terytorium Izraela oraz że systemy obronne są zostały uruchomiane, by je przechwycić. W Jerozolimie rozległ się odgłos wybuchu - podała agencja AFP.

Podziel się cytatem - poinformowało izraelskie wojsko. Był to odwet za irański ostrzał Izraela, do którego doszło godziny po tym, gdy prezydent USA Donald Trump wzywał Izrael do powstrzymania się od uderzenia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję