Pierwszym przystankiem w naszej podróży był przepiękny Kraków. Po zwiedzaniu druhny i druhowie wyruszyli w dalszą drogę i dotarli do Zakopanego. Wieczorem komendant hufca dh phm. Marcin Ilczuk przypomniał wszystkim druhnom i druhom punkty Prawa Harcerskiego.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy Mszą św., której przewodniczył ks. pwd. Piotr Pędzich – diecezjalny kapelan harcerzy i harcerek. Następnie wyruszyliśmy na spacer po Zakopanem, gdzie oczywiście nie mogło zabraknąć szaleństwa na Krupówkach. Kolejnym punktem był stok narciarski oraz lodowisko, a na koniec dnia Termy w Chochołowie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W sobotę wyruszyliśmy na górską wędrówkę. Pierwszym jej przystankiem było Sanktuarium na Wiktorówkach, gdzie odbyła się Msza św., a po niej przewodnik opowiedział historię kaplicy. Kolejny przystanek to Rusinowa Polana, gdzie mogliśmy podziwiać piękne widoki. Harcerze wyruszyli dalej, aż dotarli na Gęsią Szyję. Po czym przez Psią Trawkę wrócili do Murzasichli. Pokonanie trasy było nie lada wyzwaniem, ale na szczęście wszystkim się udało. Wieczorem odbyło się „świecowisko”, na którym podsumowaliśmy te wspaniałe trzy dni.
Czas na powrót, ale za nim wyruszyliśmy do naszych domów wszyscy udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. hm. Wojciech Jurkowski SAC, naczelny kapelan Związku Harcerstwa Polskiego. Współcelebransami było wielu kapelanów z całej Polski, a między innymi nasz kapelan ks. Piotr Pędzich. Słowacy przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Homilię wygłosił ks. Tomasz Kozłowski. Po Eucharystii nasza delegacja: komendant dh phm. Marcin Ilczuk, dh. Aleksandra Lisiecka oraz dh. Maja Imbrzykowska odebrali Betlejemskie Światło Pokoju, które wyruszyło z nami w dalszą drogę. Już w najbliższych dniach zostanie ono rozniesione po terenie Hufca, do wszystkich instytucji i parafii.
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 r. w Linz, w Austrii. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku wybrane dziecko odbiera Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie jest ono transportowane do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Austrii ma miejsce uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów. ZHP organizuje BŚP od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Białorusi, Litwy i Ukrainy oraz na zachód do Niemiec.