Reklama

Niedziela Świdnicka

W Szkole Modlitwy

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na duchowe wzmocnienie i przygotowanie do Świąt Narodzenia Pańskiego diecezja świdnicka ponownie zaprasza do Szkoły Modlitwy Osobistej.

Niedziela świdnicka 51/2023, str. I

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Uczestnicy spotkania Szkoły Modlitwy z parafii Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu z duszpasterzem

Uczestnicy spotkania Szkoły Modlitwy z parafii Świętych Aniołów Stróżów
w Wałbrzychu z duszpasterzem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pomysł zainicjowany przez ks. Radosława Mielczarka, wikariusza parafii Królowej Polski w Świdnicy, przyciągnął w ubiegłym roku ponad pół tysiąca osób z 17 parafii, czyniąc szkołę olbrzymim sukcesem.

Na czym to polega

Początkowo zarezerwowana dla jednej wspólnoty Szkoła Modlitwy Osobistej szybko stała się propozycją dla szerokiego grona wiernych, obejmując nauki na temat głębszego przeżywania Adwentu. W tym roku ks. Mielczarek zaplanował poszerzenie zakresu działalności szkoły, oferując pogłębienie tematu modlitwy i refleksji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nowością w tegorocznym programie są materiały dotyczące przeżywania Eucharystii, nauki Lectio Divina oraz aspekty związane z walką duchową. W tegoroczną duchową edukację zaangażowało się już 25 wspólnot parafialnych, w tym także ośrodki duszpasterskie spoza diecezji.

Program szkoły składa się z czterech spotkań, na których uczestnicy podejmują tematykę modlitwy przez konferencje, prezentacje multimedialne i prace grupowe. – Każda osoba ma szansę na głębsze doświadczenie modlitwy i rozwoju duchowego. Potrzeba refleksji i świadomego przeżywania Adwentu stanowią centralny punkt tego programu – podkreślił pomysłodawca szkoły.

Reklama

– Szczególną uwagę poświęcamy adwentowemu słowu „Czuwajcie!”, które jest motywem przewodnim spotkań. Program prowadzi uczestników przez różne aspekty przygotowania do świąt, od oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, po odkrywanie Jego obecności w codzienności – zaznaczył ks. Daniel Kołodziejczyk, który prowadzi spotkania w parafii Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Szkoła Modlitwy Osobistej jest w ten sposób nie tylko okazją do wspólnego przygotowania do świąt, ale także platformą do głębszego zrozumienia i praktykowania wiary.

O czym są spotkania

Po konferencji wprowadzającej, która jest już za nami, uczestnicy są w trakcie kolejnych spotkań, które pomogą im wejść w bliższą relację z Bogiem przez modlitwę. – Są to trzy światła, które pozwolą nam odkryć w naszej codzienności radość i nadzieję i zobaczyć naszą wiarę w innym świetle. Dotkniemy trzech tematów związanych z głębszym przeżywaniem codzienności wiary – wyjaśnił ks. Kołodziejczyk. Światło Eucharystii – jak modlić się Eucharystią, co zrobić, aby na Eucharystii zostać przemienionym. Światło Słowa Bożego – jak czytać i zanurzyć się w Słowie Bożym, aby pomagało przeżywać naszą codzienność, by odkrywać Boga i to, co do nas mówi. Światło codzienności – o przeszkodach i rozproszeniach na modlitwie oraz metodach walki duchowej.

Zainteresowanych materiałami duszpasterskimi zachęcamy do kontaktu z ks. Radosławem Mielczarkiem; e-mail: mielczarek.radoslaw@gmail.com ; tel. 695 580 997.

2023-12-12 14:56

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rocznica górniczej katastrofy

[ TEMATY ]

Wałbrzych

górnicy

kolegiata w Wałbrzychu

Ryszard Wyszyński

Tablica upamiętniająca tragedię górniczą znajduje się na cmentarzu przy ul. Moniuszki zaraz za bramą, przy drodze do kaplicy.

Tablica  upamiętniająca tragedię górniczą znajduje się na cmentarzu przy ul. Moniuszki  zaraz za bramą,  przy drodze do kaplicy.

We wtorek 22 grudnia na godz. 7. zapraszamy do kolegiaty Św. Aniołów Stróżów na modlitwę w 35. rocznicę katastrofy górniczej w Kopalni Węgla Kamiennego „Wałbrzych”.

Rano zostanie odprawiona Msza św. w intencji tragicznie zmarłych 18 górników. Po południu natomiast, o godzinie 15.10 na cmentarzu komunalnym przy ul. Moniuszki, przy granitowej tablicy „Ku czci tragicznie zmarłym górnikom” - zostaną ustawione znicze pamięci – symbolizujące każdą z ofiar i przypomniane będą ich imiona i nazwiska oraz wiek w którym odeszli, które odczytają koledzy górnicy, a następnie złożą u stóp tablicy wiązanki kwiatów.
CZYTAJ DALEJ

18 maja Kościół wspomina św. Stanisława Papczyńskiego

[ TEMATY ]

O. Stanisław Papczyński

Arkadiusz Bednarczyk

Kościół Katolicki wspomina 18 maja św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Święty o. Stanisław Papczyński urodził się 18 maja 1631 r. w Podegrodziu k. Starego Sącza. Po ukończeniu szkoły podstawowej, kontynuował naukę u jezuitów i pijarów. W roku 1654 wstąpił do zakonu pijarów, gdzie dwa lata później złożył śluby zakonne.
CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Papież Leon XIV w papamobile objeżdża plac Św. Piotra przed inauguracją pontyfikatu

2025-05-18 09:26

[ TEMATY ]

Watykan

papamobile

Plac św. Piotra

Papież Leon XIV

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Papież Leon XIV wsiadł w niedzielę po raz pierwszy do papamobile i przed mszą inaugurującą jego pontyfikat objeżdża plac Świętego Piotra, pozdrawiając dziesiątki tysięcy wiernych z całego świata. Powiewają flagi wielu krajów, wśród nich polskie.

Leon XIV, pierwszy w historii papież z USA, jest entuzjastycznie witany przez wiernych. (PAP)
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję