Reklama

Niedziela Wrocławska

Wołów

Początek Roku Jubileuszowego

Ważne jest, aby ten rok umocnił w was wiarę, nadzieję i miłość i przyniósł upragnione owoce w waszym życiu – mówił abp Józef Kupny.

Niedziela wrocławska 46/2023, str. II

[ TEMATY ]

Wołów

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Na zakończenie Mszy św. poświęcono Pietę

Na zakończenie Mszy św. poświęcono Pietę

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszę św. w parafii św. Karola Boromeusza koncelebrowali kapłani pochodzący z wołowskiej parafii, a także duchowni, którzy przez lata pełnili swoją posługę w tejże parafii. Przed rozpoczęciem Mszy św. historię powstania kościoła, parafii i jego funkcjonowanie przez 300 lat przedstawił ks. Krzysztof Jacek Kanton, proboszcz. Podczas Eucharystii abp Józef Kupny, pełniący rolę delegata papieskiego, udzielił papieskiego błogosławieństwa wszystkim wiernym. Rok Jubileuszowy w wołowskiej parafii zakończy się 3 listopada 2024 r.

Homilia poświęcona była m.in. pokorze. – Pozwala nam ona dostrzec, jak wiele zawdzięczamy naszym rodzicom, krewnym, nauczycielom, wychowawcom. Człowiek pokorny widzi, jak wiele zawdzięcza innym – mówił abp Kupny, dodając: – Takim człowiekiem pokornym był św. Karol Boromeusz – mówił metropolita, przedstawiając sylwetkę patrona wołowskiej parafii.

Na zakończenie padły słowa zachęty. – Okres pięknego jubileuszu waszego kościoła nie może być tylko patrzeniem w przeszłość. Mamy wspominać to, co się przez lata działo. Trzeba nosić w sercu pamięć o tych, co odeszli, budowali kościół i wspólnotę, ale ważne jest, aby rok jubileuszowy umocnił w was wiarę, nadzieję i miłość i przyniósł upragnione owoce w waszym życiu – zaznaczył metropolita wrocławski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-11-07 09:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Potrzebujemy siły ducha

Niedziela wrocławska 7/2026, str. III

[ TEMATY ]

Wołów

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

18 bierzmowanych z bp. Maciejem Małygą

18 bierzmowanych z bp. Maciejem Małygą

W Zakładzie Karnym w Wołowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Placówkę odwiedził bp Maciej Małyga, który przewodniczył liturgii oraz wygłosił homilię skierowaną do osadzonych, kandydatów do bierzmowania oraz ich rodzin.

Warto podkreślić, że przygotowanie do bierzmowania prowadzone było przez ks. Stanisława Małysę, kapelana więzienia oraz Koinonię Jana Chrzciciela, która w ramach przygotowania przeprowadziła kurs Alpha. Na jednym ze spotkań pojawił się także bp Maciej Małyga.
CZYTAJ DALEJ

Polacy poszkodowani w pożarze w Norwegii. Ksiądz z miejscowej parafii: "Jesteśmy gotowi pomóc każdej rodzinie"

2026-07-18 16:21

[ TEMATY ]

Norwegia

PAP/EPA/THOMAS FURE

Ponad pół tysiąca osób nie może wrócić do swoich domów po pożarze, który strawił ponad sto mieszkań i budynków w norweskim Drammen. Dopiero w sobotę udało się opanować ogień. Mieliśmy kilka minut na opuszczenie domów – powiedział PAP Grzegorz, mieszkający na zniszczonym osiedlu.

– Policjanci wezwali nas do natychmiastowej ewakuacji. Mieliśmy kilka minut. Noc spędziliśmy w hotelu w centrum Drammen – opowiadał rozmówca PAP, który od dwóch miesięcy mieszka z rodziną na osiedlu, gdzie doszło do pożaru.
CZYTAJ DALEJ

MŚ 2026 - Anglia brązowym medalistą po wygranej 6:4 z Francją

2026-07-19 07:14

[ TEMATY ]

mundial 2026

PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Anglia pokonała Francję 6:4 (4:0) w meczu o trzecie miejsce piłkarskich mistrzostw świata, który został rozegrany w Miami. W niedzielnym finale w East Rutherford koło Nowego Jorku Hiszpania zagra z broniącą tytułu Argentyną.

Bramki: dla Francji - Kylian Mbappe – dwie (48, 66), Bradley Barcola (54), Ousmane Dembele (90+6); dla Anglii - Declan Rice (3), Ezri Konsa (18-głową), 3:0 Bukayo Saka – trzy (37, 45+1, 87-karny), Jude Bellingham (90+8).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję