Reklama

Okolicznościowe wystawy

Sztuka w seminarium

Od 14 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu można oglądać wystawę dzieł o tematyce sakralnej ze zbiorów gorzowskiej Galerii Biura Wystaw Artystycznych. Pokaz, który zorganizowano z okazji uroczystości milenium śmierci Pierwszych Męczenników Polski, potrwa aż do końca sierpnia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Ogółem będzie można podziwiać około 30 dzieł. Niemal wszystkie prace stanowią owoc organizowanych w Gorzowie Biennale Sztuki Sakralnej - mówi Jerzy Gąsiorek, prowadzący Galerię BWA. Z pewnością pokazane zostaną dzieła gorzowian: Zbigniewa Orchowiaka i Magdaleny Ćwiertni czy zielonogórzanki Agaty Buchalik-Drzyzgi, a także innych cenionych artystów.
Z kolei w dniach od 16 do 30 sierpnia w seminaryjnych murach zagoszczą uczestnicy kolejnego Międzynarodowego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego. Temat artystycznej pracy będzie inspirowany przepiękną architekturą zespołu pocysterskiego oraz wnętrzem barokowego kościoła. Obecnie trwają rozmowy z poszczególnymi twórcami mające na celu skompletowanie jak najatrakcyjniejszego zespołu plenerowego. Ostateczny skład uczestników poznamy na początku lipca. Wszystkie prace zostaną na zakończenie pleneru udostępnione szerokiej publiczności w seminaryjnej Galerii Sztuki.
Wiadomo również, iż w sierpniu w Paradyżu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Barokowej "Muzyka w raju" z udziałem światowej sławy artystów i polskiej orkiestry barokowej Arte dei Suonatori.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna na dobre przeżycie Wielkiego Postu

[ TEMATY ]

nowenna

Wielki Post

Agata Kowalska

Wielki Post jest szczególnym czasem łaski, nawrócenia i powrotu do Boga. Kościół zaprasza nas, abyśmy poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowali nasze serca na tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ta nowenna została ułożona jako dziewięciodniowe duchowe przygotowanie do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Każdy dzień prowadzi nas ku głębszemu rachunkowi sumienia, oczyszczeniu intencji i odnowieniu relacji z Bogiem. Nowennę można odmawiać indywidualnie lub we wspólnocie.

CZYTAJ DALEJ

Kanada: sprawca strzelaniny w szkole to zaburzony mężczyzna, któremu wydawało się, że jest kobietą

2026-02-12 07:30

[ TEMATY ]

Kanada

strzelanina

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Sprawcą wtorkowej strzelaniny w szkole w Tumbler Ridge był 18-letni mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi – poinformowała w środę kanadyjska policja, cytowana przez agencję Reutera.

Zidentyfikowana osoba to Jesse Van Rootselaar, który popełnił samobójstwo. Funkcjonariusz policji, na którego powołuje się Reuters, powiedział, że 18-latek urodził się jako biologiczny mężczyzna, ale identyfikował się jako kobieta.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria/ Uzbrojeni napastnicy porwali 20 chrześcijan

Co najmniej 20 osób zostało porwanych z dwóch wspólnot chrześcijańskich przez uzbrojonych napastników w stanie Kaduna na północy Nigerii - podała w czwartek AFP, powołując się na lokalne źródła religijne. Pierwotnie liczba porwanych była większa, ale 11 osobom udało się uciec.

„Bandyci zaatakowali dwie społeczności i porwali około 30 osób, w tym katechistę, jego ciężarną żonę i ich dziecko” – powiedział AFP pastor Joseph Hayab, przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Nigerii (CAN) na północy kraju.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję