Reklama

Niedziela Sandomierska

Sandomierz

Pogłębianie tajemnicy świąt

Prawie 40 młodych osób wzięło udział w trzydniowych warsztatach muzycznych.

2023-01-11 07:43

Niedziela sandomierska 3/2023, str. III

[ TEMATY ]

Sandomierz

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Podczas zajęć wokalnych

Podczas zajęć wokalnych

Miały one miejsce w Diecezjalnym Centrum Kultury, Edukacji i Formacji Chrześcijańskiej „Quo Vadis”, a ich organizatorem był Ruch Światło-Życie Diecezji Sandomierskiej, który zaprosił młodych z całej diecezji, by nie tylko doskonalili swoje umiejętności wokalno-muzyczne, ale pogłębili przeżywany czas Bożego Narodzenia. Młodzi podzieleni byli na dwie sekcje: chóralną, która przygotowuje śpiew kolęd w nowych aranżacjach oraz zespołową, której muzyka ubogaci koncert. Warsztaty prowadził Łukasz Oleś z Niska. – Spotykamy się na warsztatach muzycznych po raz kolejny i dotykamy utworów, które znamy. Jednak nie oznacza to, że zatrzymaliśmy się na tradycyjnych sposobach przedstawienia kolęd i pastorałek. Podczas spotkań próbujemy spojrzeć na kolędy w nowy sposób. Naszym celem jest przekazanie słuchaczom radości, aby tajemnica narodzenia Pana Jezusa została odkryta na nowo przez pryzmat naszego młodego pokolenia. Chcemy naszym młodzieżowym głosem pokazać, że cieszymy się z narodzin Jezusa – mówił Łukasz Oleś. Dominika Lechocińska podkreśliła, że warsztaty muzyczne dla niej to z jednej strony zdobywanie nowych umiejętności muzycznych, z drugiej – okazja do oderwania się od codzienności i skupienie. – Warsztaty kolędowe są oczywiście okazją do wzajemnego spotkania i pogłębienia umiejętności muzycznych. Główny nacisk kładziemy jednak na wejście jeszcze głębiej w tajemnicę Bożego Narodzenia, tak aby zaowocowała ona w życiu uczestników. Nie są to rekolekcje w ścisłym tego słowa znaczeniu, jednak wspólne modlitwy pozwalają zatrzymać się, aby treść, którą wyśpiewują, zachwyciła ich na nowo – mówił ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sandomierz: uroczystość ku czci św. Tomasza z Akwinu

Konferencja naukowa z udziałem bp. Krzysztofa Nitkiewicza oraz uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Frankowskiego złożyły się na uroczystość ku czci św. Tomasza z Akwinu, która odbyła się 25 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.

Podczas konferencji bp Krzysztof Nitkiewicz, mówiąc o geniuszu, jakim św. Tomasz z Akwinu został obdarzony przez Boga, podkreślił jego intelektualną uczciwość, pracowitość oraz otwartość, która nikogo i niczego nie wykluczała a priori. – On miał dobrych mistrzów i sam był mistrzem dla wielu - zauważył biskup.

CZYTAJ DALEJ

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela legnicka 5/2004

[ TEMATY ]

Ofiarowanie Pańskie

www.parafiastarybialcz.pl

Czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, zwane dawniej świętem Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji - świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej było ważnym wydarzeniem w życiu Świętej Rodziny. Św. Łukasz Ewangelista tak je opisuje: „Gdy zaś nadszedł dzień poddania ich, zgodnie z Prawem Mojżeszowym, oczyszczeniu, zanieśli Go do Jerozolimy, aby był ofiarowany Panu, według tego, co jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć ofiarę zgodnie z tym, co jest powiedziane w Prawie Pańskim: parę synogarlic lub dwa gołąbki” (Łk 2, 22-24).

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: w ramach przygotowań do ŚDM biskup i młodzież z Porto zasadzili 150 drzew

2023-02-02 18:28

[ TEMATY ]

ŚDM Lizbona

facebook.com/sandomierzSDM

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży ordynariusz diecezji Porto biskup Manuel Linda oraz portugalska młodzież zasadzili w aglomeracji tego miasta 150 drzew. Większość uczestników wydarzenia stanowili harcerze oraz członkowie komitetu przygotowań do ŚDM w tej diecezji. Podczas prowadzonych na terenie lokalnych parków zasadzeń drzew obecni byli też przedstawiciele ratusza miasta Porto, w tym m.in. zastępca burmistrza Filipe Araújo.

Organizatorzy akcji wyjaśnili, że służy ona upamiętnieniu zaplanowanych na 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie Światowych Dni Młodzieży. Sprecyzowali, że w akcji sadzenia drzew wzięli udział nastolatkowie z ośmiu gmin północno-zachodniej Portugalii. - Inicjatywa prowadzona jest w czasie przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia w życiu wspólnoty chrześcijańskiej, w której również widoczne jest coraz większe zainteresowanie bioróżnorodnością oraz ochroną środowiska – sprecyzowali w komunikacie organizatorzy wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję