Reklama

Nie ma lepszego

Sięgają po niego nie tylko pszczelarze, ale wszyscy, którym bliskie są naturalne lecznictwo, przyroda i tradycja.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nareszcie ukazał się Kalendarz pszczelarza polskiego na 2023 r., który przez wielu czytelników jest zamawiany już w lipcu, a w pojedynczych przypadkach – nawet w maju. Świadczy to o tym, że ci, którzy zdążyli go poznać, wierzą autorom i wydawcy, iż jego kolejna odsłona będzie równie dobra, przydatna, praktyczna, piękna, starannie zredagowana i wydana jak poprzednia. I dzięki im za to! Jak sądzę – i tym razem się nie zawiodą.

Co zatem zawiera kalendarz? Jak zawsze: na początku piękną modlitwę pszczelarza, a następnie – w rozdziale Kalendarium – wszystko to, co w praktycznym kalendarzu powinno się znajdować: dni, tygodnie, imiona i święta ubogacone zdjęciami kwitnących w danym miesiącu roślin, poprzeplatane pszczelarskimi sentencjami i cytatami mądrych autorów. Oczywiście, w każdym miesiącu znajdą się też odpowiednie pszczelarskie przysłowia. Strony między kalendarzowymi informacjami wypełnią natomiast profesjonalne porady doświadczonego pszczelarza, co należy w danym miesiącu robić przy pszczołach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Następny rozdział to Apiterapia. Jak sugeruje tytuł, znajdziemy tu kolejną porcję informacji o pszczelich cudownościach, w których, dzięki intensywnym badaniom uczonych na całym świecie, odkrywane są ich kolejne właściwości lecznicze. Mam tutaj na myśli rewelacyjne działanie nieznanej dotąd Polakom nalewki na larwach barciaka większego, która wspomaga leczenie co najmniej kilku chorób, m.in. COVID-19. Udrażnia również naczynia krwionośne przez rozpuszczanie skrzepów krwi i zapobieganie ich wytwarzaniu, co w efekcie umożliwia pełniejsze dokrwienie różnych organów naszego organizmu, np. mózgu, serca; zapobiega też wylewom czy zawałom. Z kolei prowadzone badania propolisu wykazały jego lecznicze i profilaktyczne działanie, w tym to niszczące koronawirusa. Obok wymienionych informacji w rozdziale zamieszczone są także opisy technologii hodowli larw barciaka i ekstrakcji ich leczniczych składników. Ich autorką jest Elżbieta Hołderna-Kędzia, która ponadto szczegółowo opisuje, w jaki sposób przygotowywać i stosować pyłek, pierzgę, miód czy propolis, aby wytworzyć w organizmie odporność na choroby lub też leczyć się tymi pszczelimi wytworami.

W kolejnym rozdziale: Wokół uli zamieszczonych zostało kilkanaście artykułów na różne tematy, które każdy pszczelarz powinien znać. Pszczelarze w naszej historii zawsze, poza uczciwością, wyróżniali się wiedzą nt. wielu zagadnień, w tym, oczywiście, także nt. zdrowia. Do tego właśnie nawiązują artykuły zawarte w tym rozdziale. Jest ich zbyt dużo, aby je tu – choćby krótko – opisać.

W ostatniej części kalendarza czytelnicy – a zwłaszcza czytelniczki – znajdą m.in. (w większym wyborze niż w poprzednich edycjach), jak w obejściu, w domu czy kuchni stosować naturalne, wypróbowane przez żyjące przed nami pokolenia metody, z uniknięciem łatwych w stosowaniu, ale jakże szkodliwych dla naszych organizmów środków chemicznych. Kto ma „oczy szeroko otwarte” i chce przeżyć w zdrowiu długie lata, ucieszy się z naszych podpowiedzi.

Drodzy Czytelnicy Niedzieli! Nie sposób w kilkunastu zdaniach opisać całej zawartości KPP na czekający nas Rok Pański 2023. Proszę mi wierzyć – znam wiele kalendarzy, z których niektóre nie powinny się nawet kalendarzami nazywać – lepszego niż ten w Polsce nie znajdziecie! Mam na myśli także te, które są kierowane do pszczelarzy. Kalendarz pszczelarza polskiego kosztuje 35 zł, czyli wartość ok. 0,5 kg miodu. Zamawiając go za pośrednictwem Fundacji Pomocy Człowiekowi i Środowisku „Humana Divinis”, pod podanymi niżej adresem czy telefonami, zyskujecie dużą dawkę wiedzy, której nigdy za dużo i której nigdzie poza tym kalendarzem nie znajdziecie.

Szczęść Boże!

Fundacja Pomocy Człowiekowi i Środowisku „Humana Divinis” 87-100 Toruń, ul. Biała 1A Tel. 695 475 695, 512 233 111, 56 651 40 46 e-mail: humana.divinis@op.pl
Przy zamówieniu 10 lub więcej egzemplarzy, rabat 5 zł na egzemplarzu.

2022-11-29 13:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święte dzieci Kościoła. Św. Franciszek i św. Hiacynta Marto

[ TEMATY ]

Fatima

dzieci fatimskie

Archiwum sanktuarium w Fatimie

Dzieci fatimskie, którym objawiła się Matka Boża – Hiacynta, Łucja i Franciszek

Dzieci fatimskie, którym objawiła się Matka Boża – Hiacynta, Łucja i Franciszek

Nie licząc tzw. świętych młodzianków, z chwilą kiedy papież dokonał ich kanonizacji, dzieci z Fatimy stały się najmłodszymi świętymi Kościoła. Oboje zasnęły w Panu, nie będąc jeszcze nastolatkami. „Kościół pragnie jak gdyby postawić na świeczniku te dwie świece, które Bóg zapalił, aby oświecić ludzkość w godzinie mroku i niepokoju” – mówił Jan Paweł II 13 maja 2000 roku, dokonując ich beatyfikacji. Uzdrowioną osobą, dzięki której rodzeństwo oficjalnie uznane zostało za święte, był mały chłopiec – tylko trochę mniejszy od nich...

Dziecko wiszące nad przepaścią, próbujące sforsować parapet okna lub barierkę balkonu – skąd my to znamy? Jeśli macie dzieci, być może też tego kiedyś doświadczyliście albo śni wam się to w nocnych koszmarach. Taki właśnie przypadek wydarzył się brazylijskim małżonkom João Batiście i Lucilii Yurie. Około 20 wieczorem 3 marca 2013 roku ich mały pięcioletni synek Lucas bawił się z młodszą siostrą Eduardą w domu swojego dziadka w mieście Juranda, leżącym w północno- -wschodniej Brazylii. Co mu strzeliło do głowy, żeby zbyt niebezpiecznie zbliżyć się do okna? Nie wiadomo. W jego przypadku zabawy przy oknie zakończyły się jednak najgorzej, jak tylko mogły – wypadł. Niestety, okno znajdowało się wysoko – sześć i pół metra nad ziemią, a właściwie nad betonem. Uderzywszy z impetem o twarde podłoże, malec pogruchotał sobie czaszkę, a część tkanki mózgowej wypłynęła na zewnątrz. Nieprzytomnego chłopca zabrała karetka. Jego stan był krytyczny, zapadł w śpiączkę. Z placówki w Jurandzie wysłano dziecko w niemal godzinną drogę do szpitala w Campo Mourao. Po drodze jego serce dwa razy przestawało bić. Dawano mu niewielkie szanse na przeżycie – minimalne, prawie żadne.
CZYTAJ DALEJ

Dołącz do modlitwy w intencji Ojca Świętego!

2025-02-20 13:32

Biuro Prasowe AK

    Archidiecezja Krakowska prosi wiernych i duszpasterzy o podjęcie w parafiach gorliwej modlitwy o zdrowie papieża Franciszka.

    W odpowiedzi na prośbę o modlitwę, przebywającego od kilku dni w szpitalu Ojca Świętego Franciszka, Archidiecezja Krakowska ze swoimi pasterzami na czele apeluje do wszystkich parafii o podjęcie gorliwej modlitwy o zdrowie dla następcy św. Piotra.
CZYTAJ DALEJ

Bracia bliźniacy wyświęceni na księży: "radość z miłości Boga"

2025-02-20 20:34

[ TEMATY ]

powołanie

Meksyk

aciprensa.com/zrzut

José Antonio i Juan Antonio Licona Vite to dwaj bracia pochodzący z meksykańskiego stanu Veracruz, których oprócz więzów braterstwa łączy głębokie powołanie.

Wezwanie, które obudziło się podczas kontemplacji Eucharystii
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję