Reklama
Do łódzkiej Atlas Areny na wspólną modlitwę przybyło blisko 10 tys. chrześcijan z Polski i zagranicy. Uwielbienie prowadzili Adam Sztaba z orkiestrą, zespół Fisheclectic z artystami TGD, PAW oraz Michał Król ze swoim zespołem. Podczas 6-godzinnego wydarzenia nie zabrakło także rozważania słowa Bożego. – Prorok Ezechiel mówi o wodzie, która najpierw sięga do kostek, później do kolan, bioder i tak dalece, że nie można przez nią przejść. Tak właśnie dzieje się na modlitwie. Może nas ta modlitwa nuży, gdy sięga do kostek, bo przeszkadza w chodzeniu, utrudnia je, ale kiedy wchodzimy w głębię modlitwy, to wówczas porywa nas i niesie. Dajmy się porwać Duchowi Świętemu, wchodźmy w głębię modlitwy, aby czyniła z nas posłusznych głosowi Pana – powiedział Marcin Zieliński. Metropolita łódzki, odnosząc się do Ewangelii wg św. Jana (J 19, 31-37), wytłumaczył zebranym, na czym polegało wypełnienie obietnicy Boga danej przez Ezechiela. – W pełni to proroctwo wypełnia się w tej niesłychanej świątyni, którą jest ciało Jezusa zawieszone na krzyżu. Bóg nie tylko uczynił tę świątynię, ale nawet dopuścił, żeby została zniszczona. Jezus został na krzyżu zabity. Ta świątynia została zniszczona, Jego bok został przebity, Jego serce zostało przebite. I za cenę Jego śmierci z tego serca wypłynęła woda, którą jest Duch Święty, źródło, którym jest Duch Święty i ta woda wypływa z tej świątyni ciągle, coraz obficiej. I ile razy poddamy się działaniu Ducha Świętego, możemy wejść w tę wodę po kostki, po kolana, po biodra i wreszcie możemy zacząć w niej pływać, a wszystko to dzieje się dzięki tej świątyni, którą jest ciało Jezusa Chrystusa przebite na krzyżu – podkreślił łódzki pasterz.
Wydarzenie zgromadziło osoby świeckie i duchowne, które mimo różnego wyznania, wieku, pochodzenia, miały jeden cel – oddać chwałę Bogu. – Przyjechałem tutaj duchowo odpocząć, po prostu włączyć się w modlitwy, dać się poprowadzić Duchowi Świętemu. Jednocześnie chcę doświadczyć wspólnoty, która nie jest ściśle wspólnotą rzymskokatolicką, gdyż są tutaj inne wyznania chrześcijańskie, doświadczyć działania Ducha Świętego, który przekracza wszystkie bariery, jednoczy, prowadzi nas, byśmy wszyscy patrzyli w jednym kierunku, na tego, który jest Panem i Zbawicielem. Patrzę z nadzieją na Kościół, będąc świadkiem publicznego wyznania wiary, chwalenia Boga i otwierania swojego serca na wszelkie łaski – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk z diecezji bydgoskiej.
Uwielbienie „ChwałaMU” wcześniej zorganizowano w wersji internetowej. Jednak jak podkreślają organizatorzy, w wyniku dużego zainteresowania oraz świadectw doświadczenia Bożej obecności poszerzono jego formułę.
Pomóż w rozwoju naszego portalu