W parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej (na zdjęciu) 10 września odbędzie się uroczystość dziękczynna z okazji otwarcia Ogrodu Dialogu oraz Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego, upamiętniającej obóz jeniecki dla Żołnierzy Września. – Jest to szczególne wydarzenie. Miejsce to bowiem po raz pierwszy od 80 lat upamiętni w sposób trwały obóz jeniecki dla niemal 15 tys. żołnierzy walczących w bitwie nad Bzurą, który Niemcy zorganizowali na naszym terenie w 1939 r. Ogród, w którym mieści się wiele symbolicznych elementów, pragniemy uroczyście otworzyć w obecności bp. Andrzeja Dziuby, ambasadorów oraz przedstawicieli poszczególnych miast – powiedział ks. Bogumił Karp, proboszcz parafii. Uroczystość uświetni występem Chór Wojska Polskiego.
Miejsce to ma łączyć ludzi i motywować do duchowego rozwoju przez spotkanie oraz dialog z Bogiem. Jednym z jego elementów jest Droga Krzyżowa Narodu Polskiego, łącząca historię Polski z ofiarą Jezusa. Tworzy ją 15 kapliczek i „Krzyż Polski”, który upamiętnia ofiary II wojny światowej. Drugą część stanowi Krąg Pokoju – 59 kamieni, które symbolizują wybrane kraje. Ma to przypominać o nieustannej modlitwie o pokój na całym świecie. Ponadto w ogrodzie umieszczono grotę z Lourdes i kapliczkę Matki Bożej Fatimskiej.
Ogród Dialogu powstał w ramach współpracy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i gminy Rawa Mazowiecka.
Pomóż w rozwoju naszego portalu