Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Gramy dla Mamy

Już po raz 10. odbył się doroczny koncert charytatywny „Gramy dla Mamy”. Tym razem gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni.

Niedziela sosnowiecka 23/2022, str. V

[ TEMATY ]

koncert

Dzień Matki

Piotr Lorenc/Niedziela

Gwiazdy jak zwykle nie zawiodły, występy przyjęto owacją

Gwiazdy jak zwykle nie zawiodły, występy przyjęto owacją

Wydarzenie odbyło się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu i składało się z dwóch części. Wspomniany recital poprzedziła prezentacja idei koncertu, czyli działalności Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka i aukcja na rzecz domu, którą poprowadził ks. Paweł Sobierajski.

– Pierwsza edycja koncertu została zorganizowana przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu wspólnie z Odnową w Duchu Świętym. Od 9 lat wydarzenie przygotowuje diecezjalna Caritas. Początkowo zbieraliśmy fundusze na budowę Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, teraz na jego funkcjonowanie, bowiem dom działa już od ponad 7 lat. W ciągu tych 7 lat z pomocy skorzystało ponad 70 matek i 100 dzieci. Obecnie przebywa w nim 9 mam i 18 pociech, w tym kilka z Ukrainy – powiedział ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej. – Warto w tym miejscu wspomnieć, że u początków tego pomysłu był obecny także ks. Andrzej Cieślik, wówczas dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin oraz Wiesława Spyra. To ona nosiła w sercu właśnie taką ideę i inspirację, aby taki dom powstał. I zaczęła się wtedy wielka praca. I udało się nam – dodał szef diecezjalnej Caritas.

Obecny na koncercie biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak podkreślił rolę matki w życiu każdego człowieka. – Mama to osoba najwspanialsza jaką mamy na ziemi. Święty Jan Paweł II tłumacząc młodzieży dlaczego należy czcić swoją matkę powiedział tak: „Czcij matkę, bo ona cię urodziła i wykarmiła”. I te słowa, jakże proste, ale jednocześnie jakże głębokie oddają to, co dla nas wszystkich nasze mamy uczyniły. Wielkie Bóg zapłać za waszą troskę, za waszą miłość, za opiekę, za poświęcenie i za trud. I niech dobry Bóg wam – drogie, kochane mamy – błogosławi. Niech wspiera i wspomaga, tak, abyście wszystkie problemy pokonywały. Niech dobry Bóg obdarzy was także wszelką radością i pomyślnością, ale przede wszystkim miłością waszych dzieci – powiedział Pasterz Kościoła sosnowieckiego.

Reklama

Doroczna aukcja na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka także i w tym roku wypadła bardzo dobrze. Hojni sponsorzy, dopingowani przez ks. Pawła Sobierajskiego – prowadzącego licytację, nie szczędzili datków. W sumie udało się zebrać ponad 14 tys. zł. Najwięcej emocji wzbudziła licytacja daru aukcyjnego bp. Grzegorza Kaszaka. Był to album-klaser „Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej 1979–2014”; limitowana edycja 566 egzemplarzy; jedwabna oprawa; oryginalne znaczki w hawidach, czyli koszulkach ochronnych zabezpieczających przed zniszczeniem; gratka nie tylko dla filatelistów. Ostatecznie po długiej licytacji album został sprzedany za 3 tys. 300 zł.

Ostatnim punktem spotkania był wyczekiwany występ Anny Wyszkoni. Wokalistka zaprezentowała zarówno nowe, jak starsze przeboje. Jej występ porwał publiczność, która śpiewała razem z artystką część utworów.

2022-05-31 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lublin: Koncert „Pochwała Miłosierdzia”

W niedzielę, 22 września, Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, działające przy parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka (Bracia Kapucyni) przy ul. al. Kraśnickiej 76 zapraszają na koncert pt. „Pochwała Miłosierdzia” w wykonaniu Warszawskiego Chóru Akademickiego PRO PACE wraz z orkiestrą symfoniczną „Arci dello Spirito”; wykonawcy: solistka Ewelina Siedlecka-Kosińska sopran, recytacje Jerzy Zelnik, dyrygent: Sławomir Leszczyński. Początek o godz. 19.15, wstęp wolny. Koncert zorganizowany został dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin, Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka, firmie WIKPOL i parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Ona po prostu... kochała ludzi. Mija 6 lat od śmierci Helenki Kmieć

[ TEMATY ]

Helena Kmieć

Fundacja im. Heleny Kmieć

Helena Kmieć

Helena Kmieć

Kochała ludzi. Miała chroniczny niedobór snu, bo zawsze wybierała bycie wśród ludzi. Zamiast odpoczywać, robiła miliony rzeczy - wspomina zamordowaną w Boliwii Helenę Kmieć Magdalena Kaczor, specjalistka ds. Promocji i Fundrisingu Wolontariatu Misyjnego Salvator i przyjaciółka misjonarki.

Publikujemy wspomnienie Magdaleny Kaczor o wolontariuszce Wolontariatu Misyjnego Salvator (WMS) Helenie Kmieć:

CZYTAJ DALEJ

Byli więźniowie Auschwitz zaapelowali: nigdy więcej wojny!

2023-01-26 19:29

[ TEMATY ]

Auschwitz

wojna

więźniowie

PAP/Zbigniew Meissner

Ocaleni z Zagłady: Maria Horl, Stefania Wernik i Grzegorz Tomaszewski podczas spotkania w budynku „Starego Teatru” w Oświęcimiu

Ocaleni z Zagłady: Maria Horl, Stefania Wernik i Grzegorz Tomaszewski podczas spotkania w budynku „Starego Teatru” w Oświęcimiu

Zwracamy się do wszystkich narodów świata: nigdy więcej wojny, nigdy więcej faszyzmu, który niesie za sobą śmierć, ludobójstwo, zbrodnie, rzezie i zatracenie godności człowieka – zaapelowała była więźniarka Auschwitz Stefania Wernik.

Byli więźniowie w czwartek, w przeddzień 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, uczestniczyli w spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Dzieli się swoimi świadectwami. Mówili też o traumie, która w nich tkwi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję