Reklama

Niedziela Sandomierska

Budować Kościół każdego dnia

Biskup Krzysztof Nitkiewicz konsekrował kościół św. Józefa Robotnika w Kocudzy.

2022-05-11 09:07

Niedziela sandomierska 20/2022, str. IV

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Nitkiewicz

konsekracja kościoła

Ks. Wojciech Kania/ Niedziela

Świątynia, to miejsce spotkania Boga z człowiekiem

Świątynia, to miejsce spotkania Boga z człowiekiem

Na początku Eucharystii biskup ordynariusz pokropił wodą święconą ołtarz oraz mury świątyni dedykowanej św. Józefowi. W homilii bp Nitkiewicz powiedział, że podczas Eucharystii sprawowanej w świątyni wspólnota staje się Kościołem Jezusa Chrystusa, a ludzie dla siebie siostrami i braćmi.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 20/2022 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Raz w historii

2022-05-02 11:15

Niedziela małopolska 19/2022, str. III

[ TEMATY ]

konsekracja świątyni

konsekracja kościoła

Anna Bandura/Niedziela

Obrzędom konsekracji świątyni przewodniczył abp Marek Jędraszewski

Obrzędom konsekracji świątyni przewodniczył abp Marek Jędraszewski

Dziękujemy, że mamy miejsce, gdzie możemy spotkać Boga – powiedział ks. Krzysztof Wilk, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Nowym Prokocimiu w dniu konsekracji kościoła.

Konsekracja to Boża pieczęć, która potwierdza wobec ludzi, że Pan Bóg wybrał dane miejsce jako przestrzeń spotkania z Nim, przebaczenia i umocnienia. To miejsce, w którym Niebo dotyka ziemię. Zaszczytu udziału w tak wielkim wydarzeniu dostąpili 24 kwietnia wierni z parafii w Nowym Prokocimiu.

CZYTAJ DALEJ

Więzień za wiarę

2022-05-11 09:06

Niedziela Ogólnopolska 20/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

patron tygodnia

Artaud de Montor/commons.wikimedia.org

Jan I, papież i męczennik

Jan I, papież i męczennik

Był pierwszym papieżem, który pielgrzymował poza Italię.

Janowi przyszło żyć w czasach trudnych – przełomu epok, gdy na gruzach zachodniej części imperium powstawały i upadały państwa założone przez barbarzyńców. W Italii Teodoryk Wielki, król Ostrogotów, po pokonaniu wojsk Odoakera założył potężne państwo. Pierwsze lata jego panowania upływały we względnym spokoju, jednak z czasem powstały niesnaski między ariańskimi Ostrogotami a katolickimi Rzymianami. Sytuację tę zaognił dekret cesarza Justyna I, który na podległym mu obszarze przywrócił prawa wymierzone przeciw heretykom. Decyzja ta zaciążyła na całym pontyfikacie papieża Jana I.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszeni do relacji z Jezusem. Modlitwa w dolinie św. Wendelina w Rudzicy

2022-05-18 21:11

[ TEMATY ]

odpust

dolina św. Wendelina w Rudzicy

Monika Jaworska

Część wiernych przyszła w procesji.

 Część wiernych przyszła w procesji.

W dolinie św. Wendelina w Rudzicy sprawowano plenerową Mszę św. odpustową za wstawiennictwem tutejszego patrona. To miejsce można odwiedzić w każdej chwili.

Na coroczny odpust przy kaplicy w farskim lesie przybyli pielgrzymi z różnych stron diecezji i Polski, w tym wierni idący w dwóch procesjach – z tutejszego kościoła Narodzenia św. Jana Chrzciciela i drugiej – z Bronowa.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję