Reklama

Niedziela Podlaska

By lepiej rozumieć Biblię

W szkole podstawowej w Domanowie miało miejsce podsumowanie konkursu Życie w Biblii, Biblia w życiu. Przypowieści Jezusa, dedykowanego uczniom szkół podstawowych.

Niedziela podlaska 17/2022, str. I

[ TEMATY ]

konkurs biblijny

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa

W spotkaniu 6 kwietnia wziął udział bp Piotr Sawczuk, który wraz z Akademią Katolicką w Warszawie oraz wójtem gminy Brańsk Andrzejem Jankowskim objął konkurs honorowym patronatem.

Tegoroczny konkurs dotyczył przypowieści Jezusa. Z tego też powodu część artystyczna, przygotowana przez uczniów kl. VIII pod kierunkiem nauczycielki Eweliny Paprockiej-Radziszewskiej, była adaptacją przypowieści o synu marnotrawnym.

Ważnym momentem było nagrodzenie laureatów. Wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów zwycięzcom dokonali bp Piotr Sawczuk, przedstawicielki podlaskiego Kuratorium Oświaty: Dorota Zimnoch i Barbara Szutko, zastępca wójta gminy Brańsk Monika Falkowska oraz dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ks. kan. Krzysztof Mielnicki.

Reklama

Na konkurs wpłynęły 304 prace z 35 szkół podstawowych leżących na terenie diecezji drohiczyńskiej, w tym: 226 prac plastycznych, 44 prace literackich, 29 komiksów oraz 5 filmików. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych i tematycznych komisja przyznała 5 pierwszych miejsc, 5 drugich miejsc, 5 trzecich miejsc i 14 wyróżnień. Szczegółowe informacje wraz z listą laureatów można naleźć na stronie www.katecheza.drohiczynska.pl/konkursy. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia, a opiekunowie – dyplomy za wsparcie i pomoc.

Słowa wdzięczności organizatorom, sponsorom, przybyłym gościom, a przede wszystkim uczestnikom i ich opiekunom wyraziła dyrektor szkoły podstawowej w Domanowie Ewa Zawadzka. W spotkaniu wziął również udział miejscowy proboszcz ks. kan. Krzysztof Napiórkowski oraz Maciej Bobel – dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy.

Organizatorem konkursu był Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Szkoła Podstawowa im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie oraz Fundacja Mater.

Konkurs jest nową odsłoną dotychczasowego diecezjalnego konkursu Spotkania z Biblią, którego formuła wyczerpała się z chwilą likwidacji gimnazjów. Jego celem jest refleksja nad własnym życiem w świetle wartości biblijnych.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biblia Ojczyzną młodych

[ TEMATY ]

Częstochowa

Biblia

konkurs biblijny

Ewangelia św. Jana

ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Laureaci z abp. Wacławem Depo i swoimi katechetami.

Laureaci z abp. Wacławem Depo i swoimi katechetami.

Z pytaniami dotyczącymi Ewangelii św. Jana zmagało się 60 uczniów z archidiecezji częstochowskiej, katowickiej, diecezji sosnowieckiej, bielsko-żywieckiej i gliwickiej w finale 25. Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, który odbył się 27 lutego odbył się w Częstochowie.

Hasłem konkursu były słowa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35).

CZYTAJ DALEJ

Ks. prał. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

diecezja toruńska

diecezja gliwicka

ks. Paweł Borowski

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia, nuncjusz apostolski w Polsce ogłosił, że papież Franciszek mianował nowego biskupa gliwickiego. Został nim pochodzący z diecezji toruńskiej ks. prał. Sławomir Oder. Informację przekazano w sposób uroczysty w kaplicy Domu Biskupiego w Toruniu. Z tej okazji biskup toruński Wiesław Śmigiel wystosował list do wiernych diecezji toruńskiej.

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję