Reklama

W wolnej chwili

Czy wiecie, że...

...niemal w środku lasu tropikalnego jest kościół poświęcony Bożemu Miłosierdziu? Narodowe Sanktuarium Miłosierdzia położone jest na obrzeżach miasta Guayaquil w Ekwadorze. Obecnie znajdujący się tu kościół zastąpił małą drewnianą kapliczkę, która nie była już w stanie sprostać religijnym potrzebom ekwadorskich wiernych, czcicieli Bożego Miłosierdzia. Jego powstanie dowodzi tego, że wiara może przenosić góry, wszak cały rozległy kompleks sanktuarium wzniesiono wyłącznie ze składek wiernych zaledwie w 4 lata. Jego budowę zainaugurowano w 2009 r. Świątynia, stanowiąca serce sanktuarium, może pomieścić ponad 2 tys. wiernych i jest drugim co do wielkości kościołem w Guayaquil, ustępując rozmiarami jedynie tamtejszej katedrze. Kościół okalają malownicze i rozległe tereny zielone z lagunami i elementami tropikalnej flory, która przed rozpoczęciem prac budowlanych porastała ten obszar. Sanktuarium zostało zaprojektowane jako miejsce rodzinnego, duchowego odosobnienia, które sprzyja modlitewnej zadumie.

Kościół wyróżnia się oryginalną strukturą architektoniczną, zdominowaną przez okazały łuk, który stanowi fasadę, ozdobiony imponującym witrażem autorstwa ekwadorskiego artysty Jorgego Luisa Narei. Witraż zajmuje powierzchnię aż 288 m2 i przedstawia wizerunek Jezusa Miłosiernego. Z racji usytuowania go na fasadzie świątyni wierni niejako przez Jezusa Miłosiernego wkraczają do wnętrza tego świętego miejsca. W kościele znajdują się przepiękny marmurowy ołtarz oraz grota poświęcona Matce Bożej z Medjugorie. Każdego roku w kwietniu na terenie sanktuarium odbywa się procesja z obrazem Jezusa Miłosiernego, w której uczestniczy kilka tysięcy Ekwadorczyków.

2022-04-19 09:24

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na ścieżkach Bożego Miłosierdzia

Niedziela legnicka 14/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Boże Miłosierdzie

Artur Grabowski

Ksiądz proboszcz Bogusław Wolański i państwo Dłubałowie, wnoszący relikwiarz do świątyni

Ksiądz proboszcz Bogusław Wolański i państwo Dłubałowie, wnoszący relikwiarz do świątyni

Odkrywać głębię Bożej miłości i szerzyć ją wszędzie tam, gdzie spotkać można człowieka, łaknącego bliskości Boga.

Takie wezwanie 14 marca usłyszeli mieszkańcy paafii w Olszynie podczas uroczystego wprowadzenia relikwii bł. ks. Michała Sopoćki – apostoła Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za chorych i pracowników służby zdrowia

2023-02-08 10:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Do modlitwy za chorych i wszystkich, którzy opiekują się chorymi zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież przypomniał, że w sobotę, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Komunikat bpa T. Lityńskiego w związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-08 17:18

[ TEMATY ]

zbiórka

bp Tadeusz Lityński

komunikat

trzęsienie ziemi

ks. Rafał Witkowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii bp Tadeusz Lityński skierował komunikat do diecezjan, w którym zwraca się z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm.

W niedzielę 12 lutego w kościołach i kaplicach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wtedy też zostanie odczytany wiernym poniższy komunikat. Na łamach "Niedzieli" można się z nim zapoznać już wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję