Reklama

Niedziela Łódzka

Nieszpory osób konsekrowanych

W Dniu Życia Konsekrowanego bp Marek Marczak przewodniczył Nieszporom, czyli wieczornej modlitwie Kościoła w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi.

Niedziela łódzka 7/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Piotr Drzewiecki

Życie konsekrowane jest oddaniem siebie Bogu – powiedział bp Marczak

Życie konsekrowane jest oddaniem siebie Bogu – powiedział bp Marczak

Dzień ten staje się dla całego Kościoła i dla każdego z nas doskonałą okazją do refleksji na temat życia poświęconego Bogu. Chcemy dziś zobaczyć życie konsekrowane jako rzeczywisty dar pochodzący od Boga. Życie konsekrowane jest oddaniem siebie Bogu m.in. poprzez praktykowanie rad ewangelicznych – czystości, ubóstwa czy posłuszeństwa. Siostry i bracia zakonni oraz członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, konsekrowane dziewice, wdowy, wdowcy, tak jak Jezus w świątyni jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie Bogu. Wierni, spotykający ludzi konsekrowanych, zwracają swój wzrok ku tajemnicy Królestwa Bożego, które jest obecne w historii właśnie przez dar pochodzący od Boga, który odbija się echem w darze każdego człowieka. Osoby życia konsekrowanego mają wzrok utkwiony w Niebo! Choć jesteśmy zanurzeni w doczesności, stąpamy nogami po ziemi, to celem naszego życia jest Królestwo Niebieskie (…). Oddając się do dyspozycji Chrystusa w Kościele, osoby konsekrowane, stają się dla nas braćmi i siostrami, dokładnie tak jak Jezus. Modlą się za wszystkich i pełnią ofiarną służbę w przeróżnych dziełach apostolskich, głosząc przede wszystkim Dobrą Nowinę o Bogu, który kocha każdego człowieka. Patrząc na nich, możemy powiedzieć, że są to ludzie Boga! Dziś chcemy dziękować Panu Bogu za dar życia konsekrowanego i za obecność tego charyzmatu w życiu Kościoła – mówił bp Marczak.

Po zakończonych Nieszporach biskup podziękował siostrom i braciom zakonnym, kapłanom diecezjalnym i wiernym świeckim za wspólną modlitwę brewiarzową.

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Całkowicie oddać siebie

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Ks. Waldemar Wesołowski

„Konsekracja to wejście w totalną bezinteresowność, to całkowite oddanie siebie Chrystusowi” – powiedział w homilii biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. odprawionej w Katedrze w święto Ofiarowania Pańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda gratuluje zwycięstwa Pavlowi i zaprasza do złożenia wizyty w Polsce

2023-01-28 18:27

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda w sobotę na Twitterze pogratulował zwycięstwa nowemu prezydentowi Czech Petrowi Pavlowi i zaprosił go do złożenia wizyty w Warszawie.

"Dziś zakończyły się wybory prezydenckie u naszych sąsiadów Czechów. Nowym Prezydentem Republiki Czeskiej został wybrany Gen. Petr Pavel! Szanowny Panie Prezydencie, serdeczne gratulacje i pozdrowienia z Polski! Zapraszamy z wizytą do Warszawy!" - napisał prezydent Andrzej Duda w sobotę na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję