Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wolin

Rok Ignacjański

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego ogłasza kolejny międzynarodowy konkurs.

Pragnąc zainteresować dzieci i młodzież osobami, które całym sercem były oddane Jezusowi Chrystusowi przedstawiamy kolejnego świadka wiary, św. Ignacego Loyolę. Generał Towarzystwa Jezusowego ogłaszając Rok Ignacjański napisał, że: ,,całe Towarzystwo, w łączności ze swoimi przyjaciółmi i z całym Kościołem, pragnie z entuzjazmem oddać się sprawie upamiętnienia chwili, w której Duch Święty prowadził Ignacego Loyolę w jego decyzji pójścia za Chrystusem, w celu pogłębienia znaczenia tego pielgrzymowania i wyciągnięcia z niego duchowej korzyści. To działanie ma na celu lepsze poznanie, miłowanie i naśladowanie Pana Jezusa we wszystkim”.

W poprzednich konkursach organizowanych przez wolińską szkołę podstawową, a poświęconych: św. Mikołajowi – wzięło udział 500 uczestników z 10 krajów oraz św. Józefowi – 200 uczestników z 36 krajów; w internecie można odnaleźć informacje na temat tych konkursów wyszukując frazy: Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Kartka urodzinowa dla św. Mikołaja oraz Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Radości i boleści św. Józefa.

Obecny Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Św. lgnacy Loyola oczami dzieci i młodzieży z okazji Roku Ignacjańskiego, ma upamiętnić 500. rocznicę nawrócenia świętego. Ze względu na sytuację epidemiczną na świecie organizowany jest on-line. Organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, ul. Spokojna 1, 72-510 Wolin, woj. zachodniopomorskie. Prace na etap centralny należy nadsyłać do 30 czerwca 2022 r. Wyniki i podziękowania ogłoszone będą na stronach internetowych do 31 lipca 2022 r.

Reklama

Patronat medialny objęła nasza redakcja Kościoła nad Odrą i Bałtykiem pisząc m.in.: „Papież Paweł III, 27 września 1540 r. bullą Regimini militantis Ecclesiae (O Kościele walczącym) zatwierdził Towarzystwo Jezusowe, którego założycielem był Ignacy Loyola. U podstaw tego wielkiego dzieła leży istotny moment w biografii tego hiszpańskiego świętego – nawrócenie się w 1522 r. – czyli przyjęcie Jezusa Chrystusa za swojego jedynego Pana i Zbawcę. Święty Ignacy Loyola przez swoje życie, a także założony przez siebie zakon, wywarł ogromny wpływ na dzieje Kościoła powszechnego i oczywiście polskiego.

Dotychczasowe sukcesy Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie w organizowaniu konkursów o randze międzynarodowej, z pewnością powiększą się o kolejny, tym razem w przeprowadzeniu Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt.: Św. Ignacy Loyola oczami dzieci i młodzieży z okazji Roku Ignacjańskiego. Redakcja wyraża uznanie dla całej społeczności szkolnej na czele z panią dyrektor i z otwartością obejmuje patronat medialny nad tym ważnym wydarzeniem”.

2022-01-18 11:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezuici prowadzą zbiórkę dla domu dziecka w Żmiącej

[ TEMATY ]

dom dziecka

jezuici

Adbe.Stock.pl

Organizujemy tę zbiórkę aby uśmiechu dzieci było jeszcze więcej - tłumaczy O. Artur Demkowicz SJ, ekonom Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Duchowny zachęca do wsparcia finansowego na rzecz domu dziecka w Żmiącej k. Limanowej, za pośrednictwem strony zrzutka.pl. Co roku podopieczni Dzieła Pomocy Dzieciom, zbierali pieniądze na wakacyjny wyjazd, podczas dobroczynnego pikniku. W tym roku nie mógł się on odbyć ze względu na epidemię koronawirusa. Zbiórka organizowana jest przez zakon jezuitów (Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego).

Jak podkreślił o. Demkowicz, dom dziecka w Żmiącej k. Limanowej Fundacji Ruperta Mayera to absolutnie wyjątkowe miejsce, w którym dzieci pozbawione rodziny znajdują nie tylko troskliwą opiekę, edukację, wsparcie medyczne i psychologiczne, ale przede wszystkim prawdziwą przyjaźń i poczucie własnej wartości. Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego organizuje zbiórkę, ale i wspiera na co dzień działanie Fundacji.

CZYTAJ DALEJ

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

[ TEMATY ]

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Do Rokitna pielgrzymował Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

2023-02-04 16:17

[ TEMATY ]

Rokitno

pierwsza sobota miesiąca

Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

Karolina Krasowska

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Nie straszne im śnieg, deszcz i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Od trzynastu lat, niestrudzenie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca pielgrzymują z Międzyrzecza do Rokitna, wypełniając warunki nabożeństwa, o które Maryja prosiła w Fatimie.

4 lutego do Maryi Cierpliwie Słuchającej przybył Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi. Za każdym razem uczestnicy pielgrzymki wypełniają cztery warunki, o które Matka Boża prosiła w Fatimie, a więc spowiedź, Komunię świętą wynagradzającą, Różaniec oraz medytację nad jedną tajemnicą różańcową w duchu wynagrodzenia za bluźnierstwa i grzechy przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu. Dziś, w obecności bp. Tadeusza Lityńskiego, pielgrzymi odnowili akt zawierzenia Maryi, a pasterz diecezji udzielił im na trud pielgrzymowania i wynagradzania w duchu fatimskiego testamentu swojego pasterskiego błogosławieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję