Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

By lepiej służyć Bogu i ojczyźnie

Zjazd diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbył się w Biłgoraju.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 52/2021, str. VI

[ TEMATY ]

wybory

KSM

diecezja zamojsko‑lubaczowska

Joanna Ferens

Nowo wybrany zarząd diecezjalny KSM

Nowo wybrany zarząd diecezjalny KSM

Młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej podczas spotkania dokonała wyboru zarządu diecezjalnego KSM, który tworzą: prezes (mianowany przez biskupa diecezjalnego spośród trzech kandydatów wybranych podczas zjazdu), zastępca prezesa, sekretarz, zastępca sekretarza, skarbnik, dwóch członków oraz ksiądz asystent. Jeden z członków zarządu jest równocześnie delegatem do Krajowej Rady. Na szczeblu diecezjalnym powoływana jest podczas diecezjalnego zjazdu na okres dwóch lat komisja rewizyjna w składzie: przewodniczący oraz dwóch członków.

Kształtuje i rozwija

O celach, jakie przyświecają organizacji, powiedział ks. Mateusz Furmaniak, diecezjalny asystent KSM. – Cele, które KSM stawia przed młodymi ludźmi są bardzo bogate i sprawiają, że młodzież kształtuje swoją osobowość, duchowość i codzienność według pięknych zasad. Myślę, że potrzeba tu wymienić takie cele, jak: pomoc we wszechstronnym rozwoju młodego człowieka, zwłaszcza stwarzanie atmosfery mobilizującej do pracy nad sobą i do kształtowania osobowości katolika i Polaka, ubogacenie wiary, zasad moralnych, rozwijanie praktyk religijnych w życiu osobistym i wspólnotowym, ewangelizacja i szerzenie nauki społecznej Kościoła oraz wprowadzanie jej w życie – podkreślił.

Działać i motywować

Ksiądz Mateusz wskazał również, jaki jest sens zjazdu diecezjalnego. – Zjazd diecezjalny jest najważniejszym zebraniem pod względem organizacyjnym w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Powinien się odbyć przynajmniej raz do roku i jest to spotkanie wszystkich oddziałów KSM w naszej diecezji, łącznie z zarządem i asystentem diecezjalnym. Taki zjazd ma konkretne zadania, który ma zaplanować pracę zarządu na najbliższe dwa lata, ma tę pracę koordynować i motywować oddziały do działania i formacji, ma nadzorować i kierować – krótko mówiąc przewodzić Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży – tłumaczył ks. Furmaniak.

Reklama

Czas świadectw

W skład nowego Zarządu KSM weszła m.in. Natalia Kuna z Radzięcina, która opowiedziała, co daje jej przynależność do stowarzyszenia. – KSM jest dla mnie priorytetem w życiu, daje mi dużą ścieżkę rozwoju i bardzo się cieszę, że mogę należeć do tego stowarzyszenia. Mam wiele planów i myślę, że dobrą inicjatywą byłoby wprowadzenie większej ilości akcji charytatywnych, trzeba również postawić na rozwój duchowy wśród młodzieży – tłumaczyła.

Radości z formacji w KSM nie kryją również rodzice. – Widzę każdego dnia, że moja córka bardzo się zmienia pod wpływem spotkań i działalności w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Dorośleje, dojrzewa, ma bardzo mądre i rozsądne podejście do życia, a to w dzisiejszym, tak bardzo niepewnym świecie wielka wartość. Umie dokonywać mądrych wyborów, ma wartościowych przyjaciół. Jestem z niej bardzo dumna i pragnę zachęcić innych młodych ludzi, jak i ich rodziców, aby również włączyli się w to dzieło. Ono naprawdę daje wiele dobra naszym dzieciom, wydaje piękne owoce – tłumaczyła Maria, mama jednej z członkiń KSM.

Ponadto podczas Mszy św. w ramach Światowego Dnia Młodzieży kilkunastu młodych ludzi z całej diecezji złożyło swoje przyrzeczenia i oficjalnie wstąpiło w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2021-12-20 20:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powraca "Człowiek z pasją"

[ TEMATY ]

KSM

Człowiek z Pasją

Filip Czyszanowski

Archiwum KSM

Spotkanie o dziennikarstwie, żużlu i skokach narciarskich poprowadziła Agnieszka Wojnarowicz

Spotkanie o dziennikarstwie, żużlu i skokach narciarskich poprowadziła Agnieszka Wojnarowicz

KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej powraca z cyklem "Człowiek z Pasją". Ostatnie spotkanie odbyło się 27 stycznia na fb stowarzyszenia, a jego gościem był urodzony w Zielonej Górze dziennikarz sportowy Filip Czyszanowski.

Spotkanie o dziennikarstwie, żużlu i skokach narciarskich poprowadziła Agnieszka Wojnarowicz, a Filip Czyszanowski odpowiadał na pytania, które młodzi zadawali w komentarzach.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu

Urodził się około 1225 r. w Roccasecca jako syn hrabiego Akwinu. Przebywał w klasztorze na Monte Cassino w latach 1230 – 39, gdzie był wychowywany przez swojego wuja, który pełnił obowiązki opata. Podczas studiów w Neapolu został przyjęty do dominikanów. Jego rodzeni bracia nie chcieli pogodzić się z tą decyzją i uwięzili Tomasza. Został jednak uwolniony przez swoją siostrę i przybył do Paryża. Tu studiował pod kierunkiem Alberta Wielkiego. W 1256 r. razem z Bonawenturą został powołany do grona magistrów i zaczął publicznie nauczać teologii.

CZYTAJ DALEJ

Opłatek pielgrzymów

2023-01-28 23:54

ks. Łukasz Romańczuk

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję