Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Przyjaźń polega na bliskości

W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbył się Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”.

Wzięło w nim udział ponad 350 osób z całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a także z Przemyśla, Sanoka, Krosna i Rzeszowa (prowincja przemysko--rzeszowska). Na dzień skupienia złożyły się konferencje, wspólny posiłek, adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia, której przewodniczył pasterz naszej diecezji, bp Marian Rojek, który tłumaczył, co to znaczy być „Przyjacielem Oblubieńca”. – Przyjaźń polega na bliskości. A bliskość to jest to zatroskanie o to, byś ty, mój przyjacielu, był szczęśliwy. To jest ciągłe zaskakiwanie drugiego człowieka moją miłością, że ja chcę dać tobie szczęście, radość, chcę ci pomóc także w tych trudnych chwilach i sytuacjach. Bo my często myślimy, że przyjaźń to tylko coś słodkiego i przyjemnego, ale to jest także i choroba i cierpienie, to są różnego rodzaju doświadczenia, wewnętrzne walki, które mamy w sobie i dobrze, że jest wówczas koło nas nasz przyjaciel. Często wystarczy, że po prostu jest, nie musi nic mówić. Wiem, że on o mnie pamięta i się za mnie modli i że zawsze mogę na niego liczyć. On wyczuwa mój ból, mój nastrój i nawet gdy nic nie mówię, to wiem, że on jest i się o mnie troszczy. To jest właśnie istota i piękno tej przyjaźni w wymiarze ludzkim, która przenosi się właśnie na tę przyjaźń w wymiarze duchowym z Boskim Oblubieńcem. Nie mamy wątpliwości, że On nas kocha, jest blisko nas i zależy Mu przede wszystkim na naszym zbawieniu i szczęściu, a my staramy się i chcemy być Jego radością – powiedział.

Czas radości

Na spotkanie do Biłgoraja przybyli członkowie wielu wspólnot z całej diecezji m.in. wspólnota z Wólki Panieńskiej k. Zamościa, której opiekunem jest ks. Adam Malinowski. – Na co dzień spotykamy się we własnych wspólnotach, aby rozwijać swoją wiarę i być dla siebie wsparciem. Dzień wspólnoty sprawia, że możemy się spotkać w szerszym gronie, co daje nam dodatkowy impuls do tego, aby trwać na takiej codziennej formacji i czytaniu słowa Bożego. Jest to czas wielkiej radości i spotkanie się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem nie tylko w tych naszych lokalnych wspólnotach, ale w takim szerszym wymiarze co na pewno jest dla każdego z nas wielkim umocnieniem. Ważne jest też to kończące spotkanie nabożeństwo posłania, gdy wracamy do swoich miejsc, tam gdzie na co dzień żyjemy, pracujemy i posługujemy i mówimy innym o tym, że spotkaliśmy żywego Chrystusa – zaznaczał.

Reklama

Wartość wspólnoty

– To dla mnie wyjątkowe i wzruszające doświadczenie. Czuję, że na nowo odradza się mój zapał, entuzjazm i radość z tego, że należę do tej wspólnoty. Jestem z tego dumna i czuję się zaszczycona, że mogę zasilać szeregi „Przyjaciół Oblubieńca”. Jestem wdzięczna organizatorom za ten wyjątkowy dzień skupienia, gdyż po pandemii, po tej długiej izolacji było to nam wszystkim bardzo potrzebne. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać i na nowo wspólnie odkrywać wartość wspólnoty, a przede wszystkim znów jeszcze bardziej i na nowo pokochać Jezusa Chrystusa, naszego Oblubieńca – tłumaczyła Hanna, jedna z uczestniczek wydarzenia.

Spotkanie zakończyło się specjalnym nabożeństwem posłania i błogosławieństwem wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne wspólnoty w parafiach.

2021-11-03 07:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pompejański Dzień Skupienia z Oblubienicą Ducha Świętego

[ TEMATY ]

dzień skupienia

nowenna pompejańska

Maryja

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Monika Jaworska

Uczestnicy 12. Pompejańskiego Dnia Skupienia w Pogórzu.

Uczestnicy 12. Pompejańskiego Dnia Skupienia w Pogórzu.

Wydawało się, że koronawirus pokrzyżuje plany, ale jednak udało się organizatorom dopiąć wszystko na ostatni guzik z uwzględnieniem wszelkich norm sanitarnych. 12. Pompejański Dzień Skupienia Czcicieli Matki Bożej Królowej Różańca Świętego z Pompejów – Maryi Królowej Serc, Nadziei i Pokoju, odbył się w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu k. Skoczowa. Zgromadził przedstawicieli wspólnot Apostolstwa Dobrej Śmierci zaangażowanych w krzewienie nowenny pompejańskiej.

Na Dzień Skupienia złożyła się modlitwa wszystkimi częściami Różańca św., adoracja i konferencja pt. „Maryja Oblubienica Ducha Świętego”, którą wygłosił ks. dr Bogdan Kulik MSF z Górki Klasztornej.

CZYTAJ DALEJ

Wędrówka z Małym Księciem. Jasełka w szkole sióstr zmartwychwstanek

2023-02-01 13:09

[ TEMATY ]

Częstochowa

szkoła

jasełka

siostry zmartwychwstanki

Maciej Orman/Niedziela

Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie 1 lutego odwiedził Mały Książę, aby podczas jasełek wraz z uczniami klas drugich wędrować w poszukiwaniu Miłości.

Jak zaznaczyła dyrektor s. Agata Sidoruk, celem przedstawienia była refleksja nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Małgorzata Łapeta, wychowawczyni kl. II a, która przygotowała jasełka m.in. we współpracy z Anną Urbaniak, wychowawczynią kl. II b, zwróciła uwagę, że łączą one w sobie tradycję i współczesność.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: ubóstwo i odrzucenie obrazą człowieka

2023-02-02 10:04

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Ubóstwo i odrzucenie są obrazą człowieka – powiedział papież Franciszek spotykając się w nuncjaturze apostolskiej w Kinszasie z przedstawicielami niektórych dzieł charytatywnych działających w Demokratycznej Republice Konga.

Drodzy bracia i siostry,

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję