Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Orędownik na trudne czasy

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi odbyła się peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivneya.

Niedziela sosnowiecka 43/2021, str. I

[ TEMATY ]

relikwie

bł. ks. Michael McGivney

Piotr Lorenc/Niedziela

Podczas peregrynacji w Czeladzi

Podczas peregrynacji w Czeladzi

Witamy ciebie pod postacią relikwii, z nadzieją i ufnością, że w tych trudnych dla nas czasach, gdzie borykamy się z zarazą, brakiem poszanowania dla życia, atakami i kryzysem w Kościele, upadkiem moralnym, będziesz za nami orędował i wskazywał nam drogę – powiedział ks. Jarosław Wolski podczas peregrynacji relikwii błogosławionego.

Proboszcz podkreślił, że nikt lepiej jak bł. Michael McGivney nie wie, w jaki sposób przejść trudny czas. – Kiedy posługiwałeś w swojej parafii w New Haven, towarzyszyły ci podobne problemy, ale zgromadziłeś wokół siebie mężczyzn, którzy wzajemnie się wspierali i razem modlili. Zgromadziłeś ich, aby pogłębiali swoją wiarę, aby w duchu chrześcijańskiej miłości i braterstwa troszczyli się o siebie nawzajem, o swoje rodziny oraz bronili każdego życia. Błogosławiony księże Michale prosimy ciebie, kiedy będziemy za twoją przyczyną modlić się we wspólnocie parafialnej i rycerskiej, przynieś błogosławione owoce, niech ten czas spędzony na modlitwie przy twoich relikwiach będzie czasem pogłębienia naszej wiary, miłości i nawrócenia. Wyproś nam nadzieję i odwagę do większego zaufania i zawierzenia siebie wszechmogącemu Bogu – wołał ks. Wolski.

Peregrynacja relikwii założyciela Rycerzy Kolumba rozpoczęła się w Polsce 21 lutego br. w trzech miastach jednocześnie: w Częstochowie, Radomiu i Rzeszowie. W diecezji sosnowieckiej peregrynacja rozpoczęła się 9 października w kościele św. Stanisława BM w Czeladzi. Mszy św. przewodniczył ks. Wolski. Relikwie przybyły z sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu. Będą peregrynować w parafiach, w których działają Rycerze Kolumba – czyli z relikwiami błogosławionego będziemy mogli się spotkać w parafiach Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Sławkowa, Siewierza i Olkusza. Koordynatorem peregrynacji w naszej diecezji jest Piotr Kiełtyka. Peregrynacja potrwa do 13 listopada br.

Peregrynacja relikwii bł. ks. Michaela McGivneya jest połączona z dziełem charytatywnym. Rycerze Kolumba niosą wsparcie inicjatywom pro-life prowadzonym przez Kościół.

2021-10-19 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie świętego Papieża w Wysokiej Kamieńskiej

Postać św. Jana Pawła II jest wyjątkowa dla całego Kościoła powszechnego, a szczególnie dla Kościoła w Polsce. Kanonizacja zwieńczyła święte dzieło Papieża przełomu wieków. Nadszedł obecnie czas, aby dziedzictwo tego pontyfikatu owocowało zarówno w sferze duchowości, jak i wypełniania całości nauczania. Służyć temu mają także obecne już w wielu parafiach relikwie św. Jana Pawła II. Kolejne wspólnoty w naszej archidiecezji otrzymały w drugim tygodniu wielkanocnym dar relikwii, które osobiście intronizował abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Sekretarz dwóch papieży – Jana Pawła II i Benedykta XVI – podczas podniosłych liturgii ofiarował dla czterech parafii relikwie św. Jana Pawła II, a w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie w piątek 28 kwietnia kolejnych 31 grup parafialnych odebrało cząstkę Świętego naszych czasów.

CZYTAJ DALEJ

Wybuch gazu w Katowicach - rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu

2023-01-27 14:29

[ TEMATY ]

Katowice

PAP/Michał Meissner

Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach, na której terenie doszło w piątek do wybuchu, ks. Adam Malina, był poza budynkiem, a rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu. Rodziny ukraińskie, które mieszkały w budynku nie ucierpiały - poinformował w komunikacie Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP.

Do wybuchu w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek ok. godzin 8.30. W chwili wybuchu było tam 8 osób, 7 osób zostało ewakuowanych; jedna osoba jest poszukiwana.

CZYTAJ DALEJ

ŚDM w Lizbonie: Już 12 tysięcy polskich zgłoszeń

2023-01-27 18:04

[ TEMATY ]

Polacy

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Już 12 tysięcy młodych Polek i Polaków zgłosiło swój udział w 37. Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie - dowiedziała się KAI w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM. Wydarzenie, w którym weźmie udział papież Franciszek, odbędzie się w stolicy Portugalii w dniach 1-6 sierpnia pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Marek Dziedzic, sekretarz KBO wyraził nadzieję, że liczba uczestników ŚDM zgłoszonych z Polski dojdzie do 15 tysięcy. Cały czas bowiem powstają nowe grupki chętnych deklarujących chęć wyjazdu. Warto dodać, że do Portugalii przyjdą też młodzi polscy katolicy mieszkający na emigracji, którzy w swoich duszpasterstwach już przygotowują się do tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję