Reklama

Niedziela Małopolska

Płatki pięknego kwiatu

Obecność wszystkich kapłanów, którzy tu przybyli, aby się modlić, jest szczególnym znakiem, jak bardzo potrzebujemy waszej modlitwy – powiedział bp Robert Chrząszcz do uczestników VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Margaretka.

Niedziela małopolska 42/2021, str. I

[ TEMATY ]

Apostolat Margaretka

MFS/ Niedziela

W pielgrzymce uczestniczyło blisko 5 tys. osób z różnych stron Polski. Niektórzy przyjechali ze swymi sztandarami

W pielgrzymce uczestniczyło blisko 5 tys. osób z różnych stron Polski. Niektórzy przyjechali ze swymi sztandarami

Blisko 5 tys. osób, reprezentujących prawie wszystkie diecezje, przybyło w sobotę 9 października do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby modlić się za kapłanów. Pielgrzymi wspólnie odmówili Różaniec, a następnie wysłuchali konferencji Święty Józef – patron Kościoła, wygłoszonej przez ks. dr. Bogusława Nagela – krajowego duszpasterza Apostolatu Margaretka.

W samo południe rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył bp Robert Chrząszcz, a pośród licznie zgromadzonych kapłanów, przybyłych z różnych stron Polski, był również bp Jan Zając. Zebranych przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zwracając się do pielgrzymów, powiedział m.in.: – Witam wszystkich was siostry i bracia, którzy jesteście płatkami tego pięknego kwiatu – margaretki i otaczacie nas kapłanów codzienną modlitwą. Wyrażamy wam wdzięczność i w czasie tej Mszy św. chcemy wam za to dziękować.

Także bp Chrząszcz w homilii podkreślił rolę Apostolatu Margaretka w Kościele. Przywołał m.in. rozmowę ze starszą kobietą – margaretką, która nawiązując do medialnych przekazów, ukazujących często kapłanów w złym świetle, zauważyła, że to jej przypomina przysłowie, iż: „Więcej hałasu robi jedno upadające drzewo niż cały las, który cicho rośnie”. Biskup mówił też o podobieństwie pomiędzy różami różańcowymi i margaretkami. – To przede wszystkim wierne trwanie w podjętym zobowiązaniu modlitwy, która w praktyce na ogół jest indywidualna, ale nie samotna, gdyż modlący się pozostaje w duchowej łączności z grupą osób w ramach czy to róży różańcowej, czy właśnie margaretki – podkreślił i zachęcał, by te wspólnoty wzajemnie się wspierały. Zwrócił też uwagę na udział księży w pielgrzymce i przekonywał: – Obecność wszystkich kapłanów, którzy tu przybyli, aby się modlić, jest szczególnym znakiem, jak bardzo potrzebujemy waszej modlitwy. Dodał: – Niech dobry Bóg wam wynagrodzi obfitością swego błogosławieństwa tę waszą miłość, wasze wyrzeczenia, waszą modlitwę, którą ofiarujecie za nas – kapłanów.

Biskup otrzymał margaretkę – siedem osób, które zdecydowały się otoczyć go modlitwą, złożyło przyrzeczenie. Liturgiczny obrzęd przyjęcia tej margaretki poprowadził ks. Nagel, który również podziękował wszystkim za udział w pielgrzymce, za zaangażowanie w jej przygotowanie i uświetnienie. Na zakończenie bp Chrząszcz zawierzył apostolat modlitwy za kapłanów św. Józefowi. A o godz. 15 pielgrzymi uczestniczyli w Godzinie Miłosierdzia.

2021-10-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wymyśliła Margaretki

Niedziela Ogólnopolska 44/2022, str. 22-23

[ TEMATY ]

margaretka

Apostolat Margaretka

Maria Fortuna-Sudor

Bp Jan Zając z Krakowa i Louise Ward, założycielka Apostolatu Margaretka

Bp Jan Zając z Krakowa i Louise Ward, założycielka Apostolatu Margaretka

Jest kanadyjską katoliczką; żoną, matką, babcią. Osobą wciąż aktywną. I przekonuje, że nie tylko warto, ale wręcz należy się modlić za kapłanów.

Louise Ward – założycielka Apostolatu Margaretka, która w październiku br. odwiedziła Polskę, jest też piękną, zadbaną kobietą. Starannie ubrana, dyskretnie umalowana uważnie obserwuje spotkanych ludzi. – Jestem po raz pierwszy Europie i w Polsce – przyznaje w czasie konferencji prasowej w krakowskich Łagiewnikach. Dodaje, że już mówi po polsku, co z uśmiechem udowadnia słowami: – Dzień dobry, tu jest bardzo dobrze! Nawiązując do miejsca spotkania, już po francusku wyznaje: – Czuję się, jakbym zawsze to miejsce znała, jakbym była w rodzinie, u siebie!

CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: zniszczono rzeźbę Chrystusa

2023-02-02 14:16

[ TEMATY ]

Jerozolima

Adobe Stock

W Jerozolimie doszło do kolejnego aktu wandalizmu w chrześcijańskich miejscach świętych. Dziś w godzinach porannych na jerozolimskim Starym Mieście do kaplicy Skazania na Śmierć wszedł żydowski mężczyzna, zrzucił stojącą na filarze figurę Jezusa i rozbił Jego twarz, poinformowała franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.

Sprawcę zatrzymali strażnicy, został przejęty przez wezwaną na miejsce policję izraelską. Opublikowano nagranie wideo, na którym podczas zatrzymania mężczyzna mówi, że w Jerozolimie nie może być żadnych obrazów bożków: „Nie możemy czcić kamieni fałszywych bogów w Jerozolimie”. Według policji sprawcą jest 40-letni turysta z USA. Obecnie jest przygotowywana ekspertyza, która pozwoli zbadać stan psychiczny podejrzanego.

CZYTAJ DALEJ

Osoby konsekrowane znakiem nadziei

2023-02-03 02:38

Marian Florek

Arcybiskup Wacław Depo: – Jesteśmy, aby potwierdzić prymat wiary w Boga, który jest zawsze pierwszy w porządku miłości i potwierdzić, że Bóg nie jest nigdy konkurentem dla naszej wolności

Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji również świętem Matki Bożej Gromnicznej przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej i ks. Ryszard Selejdak, rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję