Reklama

Książka

Kryminalne Tatry

Wiatr
Igor Brejdygant

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Lubimy, gdy w powieści pojawiają się Tatry, a jeszcze bardziej, gdy to właśnie tam rozgrywa się akcja. Gorzej, gdy dzieje się to w utworach literaturopodobnych i służy jedynie ich celom. To przypadek książki, o której wydawca napisał: „Surowa przyroda Tatr, mroczny góralski folklor i środowisko TOPR-owców są zaledwie tłem dla (...) tajemniczej historii, w której mistrz kryminału brawurowo przekracza gatunkowe granice”. Czytelnik zaczyna lekturę, gdy bohaterowie znajdują się w okolicach Morskiego Oka, a kończy ją zagadką: jak można było tak wszystko zagmatwać i dać książce tytuł, który wcześniej nadali swoim powieściom Marcin Ciszewski i Jozef Karika? Tatrom na szczęście nie grozi los Sandomierza, któremu kryminalne zagadki rozwiązywane przez sympatycznego serialowego księdza przyszporzyły opinię niebezpiecznego miasta.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-09-28 11:23

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne wikariuszy i rezydentów 2026. Abp Adrian Galbas wręczył dekrety

2026-06-15 16:28

[ TEMATY ]

Archidiecezja Warszawska

zmiany kapłanów

archwwa.pl

Abp Adrian Galbas wręczył dekrety księżom zmieniającym parafie oraz ustanowił delegata odpowiedzialnego za formację stałą kapłanów.

Abp Adrian Galbas ustanowił ks. Mirosława Cholewę, proboszcza parafii Św. Marii Magdaleny w Magdalence, delegatem odpowiedzialnym za formację stałą kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Ks. Artur Kaczyński został mianowany wizytatorem nauczania religii w rejonie północnym przy Wydziale Wychowania i Nauczania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.
CZYTAJ DALEJ

Święta Ludgarda. Prekursorka nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa

[ TEMATY ]

patron dnia

Autorstwa Francisco Goya - Domena publiczna/pl.wikipedia.org

Święta Ludgarda

Święta Ludgarda

Ludgarda ur. się w Tonges na terenie Belgii w 1182 r. Gdy miała 12 lat, rodzice oddali ją na wychowanie do klasztoru sióstr benedyktynek św. Katarzyny w okolicach Limburga.

Dziewczyna nie chciała być zakonnicą. Dopiero objawienie się Chrystusa skłoniło ją do pozostania w klasztorze. W wieku 18 lat złożyła śluby zakonne. Po pięciu latach została przeoryszą.
CZYTAJ DALEJ

Jubileusz 25 lat kapłaństwa w diecezji toruńskiej

2026-06-16 14:25

Ewa Melerska

- Bóg udziela nam swoich darów, abyśmy wypełniali Jego wolę i szli do wszystkich - mówił bp senior Andrzej Suski do księży jubilatów w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu 16 czerwca Eucharystię sprawowali kapłani, którzy przed 25 laty (16 czerwca 2001 r.) przyjęli święcenia z rąk bpa Andrzeja Suskiego. Dziś także Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Suski. Wraz z kapłanami za ich posługę dziękował również bp Józef Szamocki. Zobacz zdjęcia: Jubileusz 25-lecia kapłaństwa w diecezji toruńskiej
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję