Reklama

Niedziela Rzeszowska

Mamy nowych kapłanów

„Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody”. Z takim posłaniem zostało wyświęconych sześciu nowych kapłanów naszej diecezji.

Niedziela rzeszowska 23/2021, str. I

[ TEMATY ]

święcenia kapłańskie

Archiwum WSD

Uroczystość święceń kapłańskich pamięta się przez całe życie

Uroczystość święceń kapłańskich pamięta się przez całe życie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Reklama

Uroczystość święceń odbyła się 22 maja w katedrze rzeszowskiej. Zgromadzeni na uroczystości wierni, razem z pasterzem naszej diecezji bp. Janem Wątrobą oraz bp. Kazimierzem Górnym wzywali Ducha Świętego, aby przybył i umocnił nowo wyświęconych. Bp Jan Wątroba podkreślił w homilii, że misją kapłana jest głoszenie słowa Bożego, sprawowanie sakramentów, ale przede wszystkim świadectwo życia. Biskup wskazał neoprezbiterom, by realizowali swoje kapłaństwo według zamysłu Jezusa Chrystusa. – Nie trzeba wymyślać swojego kapłaństwa! Ono nie jest do wymyślania! Istnieje tylko jedno kapłaństwo Jezusa Chrystusa, a my jesteśmy wezwani do samego środka Jego misji, do Jego przepowiadania, Jezusowego działania, Jezusowego sposobu życia, Jezusowej obecności wśród ludzi. Jesteśmy wezwani do samego środka Jego czynów, Jego słowa, Jego życia, Jego osoby. Nie gdzieś obok, na sposób przez siebie wymyślony – mówił kaznodzieja. Zaznaczył, że doskonałym wzorem tego świadectwa, oddania Bogu i Maryi jest patron rocznika – św. Maksymilian Maria Kolbe, który świadczył o Jezusie aż do śmierci. Kapłan to człowiek o tyle wielki, o ile służy w pierwszej kolejności Bogu, a później wszystkim ludziom. Stawka misji każdego księdza jest wysoka, gdyż chodzi o cel, jakim jest zbawienie ludzi. Powołania są zawsze obrazem żywotności Kościoła i odpowiedzią na szczerą modlitwę ludu Bożego, w myśl słów Jezusa: „Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2) – Pan w swej łaskawości wyprawia swoje sługi.

A oto neoprezbiterzy: Michał Cyrnek z parafii Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej, Marek Drupka z parafii św. Jadwigi Królowej w Wólce Podleśnej, Jakub Przybyła z parafii Dobrego Pasterza w Babicy, Jerzy Przybyło z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Budach Głogowskich, Mateusz Wielgosz z parafii Dobrego Pasterza w Jaśle i Łukasz Ziemniak z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po święceniach nowi kapłani odprawili razem z biskupem pierwszą Eucharystię. Następnego dnia każdy z nich odprawił mszę prymicyjną w swojej rodzinnej parafii.

Za każdego z nich dziękujemy, oddając ich pod opiekę Dobrego Pasterza i Jego Matki. Nie zapominajmy w naszych modlitwach o nowo wyświęconych. Módlmy się również o nowe i święte powołania.

2021-06-01 09:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mamy nowych kapłanów

Biskup Krzysztof Nitkiewicz 19 czerwca w bazylice katedralnej w Sandomierzu udzielił święceń prezbiteratu siedmiu diakonom. Mszę św. koncelebrował bp Edward Frankowski, księża wychowawcy i profesorowie seminarium oraz kapłani z diecezji i spoza jej granic. We wspólnej modlitwie uczestniczyli alumni, siostry zakonne, rodziny oraz bliscy kandydatów do kapłaństwa.
CZYTAJ DALEJ

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa Sowińskiego – misjonarza cyfrowego

2025-07-26 19:57

[ TEMATY ]

świadectwa

Archiwum prywatne Krzysztofa Sowińskiego

Krzysztof Sowiński należy do najpopularniejszych chrześcijańskich twórców internetowych w Polsce. Głosi Ewangelię, prowadzi popularne podcasty, śpiewa w chrześcijańskim zespole i inspiruje innych do powrotu do Pana Boga. „Kościół jest piękny, kochający, pełny życia” - mówi z przekonaniem, choć lata temu jego świat zdominowany był przez uzależnienia.

Nazywam się Krzysztof Sowiński. Jestem mężem, ojcem trójki dzieci, ewangelizatorem, YouTuberem, Prezesem Fundacji SOWINSKY oraz wokalistą rockowego zespołu ewangelizacyjnego Redhead Hero. Wkrótce absolwentem Akademii Katolickiej w Warszawie na kierunku teologia.
CZYTAJ DALEJ

Parzno: św. Anna, patronka cierpliwości

2025-07-27 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

- Ten czas w naszym życiu, pomiędzy krzyżem a łaską, powinniśmy wypełnić cierpliwością. Może właśnie kwestią czasu jest, że to, co dziś nazwiemy krzyżem, za jakiś czas rozpoznamy jako łaskę – mówił ks. Łukasz Burchard podczas uroczystości odpustowej ku czci św. Anny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję