Autorka w poprzedniej bestsellerowej pozycji świadectwie pt. „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” rozlicza się ze swą burzliwą, szokującą, a nade wszystko bolesną przeszłością, na którą złożyły się: brak miłości w domu rodzinnym, dostanie się w ręce szajki handlującej żywym towarem, gwałt, którego ofiarą stała się jako 17-letnia dziewczyna, przypadkowy seks, alkohol, narkotyki. Teraz wraca z nową książką, w której jako świecka apostołka promuje… czystość przedmałżeńską i czystość sera. Podczas spotkania z czytelnikami w redakcji „Niedzieli” opowiadała, jak do tego doszło, dlaczego jest to dla niej ważne, co jej to daje każdego dnia.
Swe nawrócenie Anna wiąże z osobą wydawcy Paola, człowieka głęboko wierzącego -„anioła stróża”, którego Pan Bóg postawił na jej drodze. Za jego sprawą wyjechała na pielgrzymkę do Medjugorie, gdzie przewartościowała całe swe życie (wyspowiadała się po 15 latach), a nawet w 2011 r. zamieszkała. - Dziś nie czuję się już ofiarą. To wszystko musiało się zdarzyć, żebym mogła powiedzie, że Pan Bóg istnieje - podkreślała była modelka. - W Medjugorie nauczyłam się trzech rzeczy: przebaczenia, nieosądzania i miłości - mówiła.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Obecnie, już jako kobieta zamężna, mieszka niedaleko San Giovanni Rotondo i propaguje we Włoszech Ruch Czystych Serc (RCS), który jest owocem jej nawrócenia i w który sama się włączyła. Teraz we Włoszech do RCS należy blisko 9 tys. osób, co ważne - z różnym, często złym bagażem doświadczeń życiowych, które nie znajdując szczęścia w ułudach tego świata, wróciły do źródła - Boga, przeszły „z ciemności do światła”. I o tym właśnie jest nowa książka Anny Golędzinowskiej, tym bardziej wartościowa, że traktująca o prawdziwych ludziach, również tych z obciążonym życiowym kontem. - Dzisiaj największą bronią diabła jest namiętność. Osoba to nie jest rzecz, nie można jej „próbować”. Pamiętajcie o tym - przestrzegała Ania. - Prawdziwą próbą miłości jest czystość - dodała.
Mieszkańcy Częstochowy mieli okazję spotkać się z Anną Golędzinowską jeszcze dwukrotnie w niedzielę 19 kwietnia - w kościele akademickim pw. św. Ireneusza przy ul. Kilińskiego i w parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Słowackiego.
Organizatorzy spotkania to: Edycja Świętego Pawła (wydawca obu książek), Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej (spotkanie w „Niedzieli” moderował Artur Dąbrowski, prezes DIAK), Duszpasterstwo Akademickie „Emaus” i Tygodnik Katolicki „Niedziela”.