Reklama

Wiara

Sekretna broń ludzkości

Pustka duchowa i zamykanie się na Boga sprawiają, że stajemy się dla siebie bezwzględni i agresywni. Jak się przed tym ustrzec?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Święci, Ojcowie Kościoła i mistycy już dawno odkryli, że nie jesteśmy skazani na trwanie w duchowym marazmie, którego źródłem są chwilowe przyjemności – po ich doznaniu pozostaje jeszcze większa próżnia w sercu. Według nich, lekiem na dehumanizację jest modlitwa. Tak też mawiał słynny mistyk ks. Dolindo Ruotolo: „Modlitwa jest jedyną bronią ludzi”. Czy jednak potrafimy z niej skutecznie korzystać?

O niebotycznej mocy rażenia modlitwy przypomina nam o. Marcin Ciechanowski, paulin, egzorcysta, niestrudzony rekolekcjonista, autor bestsellerowych książek. Jego najnowsza publikacja jest swoistą instrukcją posługiwania się tą duchową bronią. Gdybyśmy choć połowę energii, którą każdego dnia marnotrawimy na pustą paplaninę i działanie dla samego działania, przeznaczyli na modlitwę, to nasze życie byłoby o wiele lepsze. Autor, w swoim typowo rekolekcyjnym stylu, podpowiada, jak to uczynić.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Książka jasnogórskiego zakonnika urzeka pięknem i głębią języka. Pełna metafor i obrazów biblijnych skłania do refleksji nad osobistą relacją z Bogiem. Odważna i bezkompromisowa publikacja zawiera wiele niespodzianek. Dowiemy się z niej o tym, że Bóg jest świetnym programistą, przeczytamy o pochwale natręctwa i poznamy historię pewnego Ojca Kościoła, który bił się kamieniem w piersi. Dlaczego i w jakim kontekście autor przywołał te zaskakujące porównania i niezwykłe historie? By odpowiedzieć sobie na te pytania, musimy sięgnąć po nietuzinkową książkę Jak modlitwą obudzić głód ducha.

W swojej pokorze autor obficie czerpie z mądrości świętych i Ojców Kościoła. Ich myśli stają się punktem wyjścia do głębszej duchowej refleksji, którą jasnogórski mnich dzieli się z czytelnikami. Każde słowo zawarte w tej książce jest osobistym świadectwem wiary, które paulin wydobył z głębi swojego serca. Głód ducha o. Ciechanowskiego jest podstawą do wewnętrznych rekolekcji. To swoisty kompas prowadzący we właściwą stronę.

Jak modlitwą obudzić głód ducha
O. Marcin Ciechanowski, paulin
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Liczba stron: 400

Więcej o książce: Zobacz

2021-03-09 12:27

Oceń: +13 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Jego świetle. Święta Hildegarda z Bingen

To dziecko przysporzy nam wielu zmartwień” – powiedziała matka Hildegardy tuż po porodzie, a jej słowa okazały się prorocze. Dziewczynka od pierwszych dni była bardzo słaba i chorowita. Zatroskani rodzice chronili ją przed światem i każdego dnia otaczali czułą opieką. Świat jednak cały czas chciał z rozmawiać z Hildegardą. Dziewczyna widziała rzeczy, których nikt nie widział. Rozumiała zjawiska, których inni nie rozumieli. Im częściej o tym wspominała, tym bardziej była samotna. Ludzie mówili, że jest szalona. Albo opętana. Pewnego dnia, w trosce o dalsze losy ukochanego dziecka, rodzice postanowili poświęcić Hildegardę Bogu i wysłali ją do klasztoru. Jak się później okazało, ta pozornie niesprawiedliwa decyzja, ocaliła jej życie.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś powołuje komisję do zbadania zjawiska wykorzystania seksualnego osób małoletnich

2025-07-17 10:15

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

kard. Ryś

Karol Porwich/Niedziela

Kard. Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś

Kardynał Grzegorz Ryś powołuje komisję do zbadania zjawiska wykorzystania seksualnego osób małoletnich dla obszaru archidiecezji łódzkiej. Jak poinformował metropolita łódzki w liście pasterskim, będzie to niezależna komisja prowadzona przez ekspertów, która rozpocznie prace jesienią.

Zdecydowałem się odezwać do Was wszystkich w tej formie nie dlatego, żeby była ku temu jakaś specjalna okazja. Czynię to raczej w związku z ważnymi pytaniami, które szczególnie w ostatnich tygodniach „wiszą w powietrzu” i których nie wolno zostawić bez odpowiedzi. Nie chodzi przy tym o naszą, lecz o Bożą odpowiedź! A myślę, że możemy ją wyczytać także ze Słowa dzisiejszej Liturgii.
CZYTAJ DALEJ

Pokolenie Z przełamuje samotność – rusza letnia Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja!

2025-07-18 16:32

[ TEMATY ]

Fundacja świętego Mikołaja

Pelplin

Akademia Liderów 2025

Fundacja Świętego Mikołaja

Już za kilka dni, 31 wyjątkowych młodych liderów z całej Polski spotka się w w Collegium Marianum w Pelplinie, by rozpocząć intensywną, 10-dniową szkołę letnią w ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Motywem przewodnim tegorocznej Akademii jest przeciwdziałanie samotności młodych ludzi poprzez budowanie autentycznych relacji i wspólne działanie na rzecz innych.

Jak pokazują najnowsze badania, aż 65% przedstawicieli pokolenia Z w Polsce doświadcza samotności, z czego 32% – często (MindGenic AI #Nigdywięcejsamotności, 2023). Mimo wielogodzinnej obecności w świecie wirtualnym, mediach społecznościowych i komunikatorach, młodym ludziom brakuje realnych, bliskich więzi. Akademia Liderów to miejsce, w którym te relacje są budowane od podstaw – podczas wspólnej pracy nad autorskimi projektami społecznymi, rozmów, warsztatów i spotkań z inspirującymi ekspertami.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję