Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński zaprasza do wspólnej modlitwy nowenną w intencji chorych, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich.
W trudnym czasie pandemii i wzrostu zachorowań na COVID-19 wysiłkom personelu medycznego i walce pacjentów z chorobą towarzyszy terapia duchowa. Msze św. w intencji chorych i ich bliskich oraz za pracowników służby zdrowia odbywają się w formie 9-tygodniowej nowenny w każdą środę o godz. 20 i są transmitowane za pośrednictwem kanału YouTube SalveNET. Pierwsza Msza św., pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, sprawowana była 2 grudnia w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie.
– Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia w tej trudnej sytuacji epidemii pragnie zarówno duchowo towarzyszyć personelowi medycznemu, który w swojej codziennej służbie pomaga chorym, jak i wesprzeć wszystkich chorych. Nie tylko tych, którzy są w szpitalach, ale również tych w domach, tych, którzy są osamotnieni, którzy potrzebują takiego lekarstwa, jakim są modlitwa i pamięć o nich – podkreśla krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski.
Wspólna modlitwa za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbywać się będzie w różnych miejscach.
– Zapraszamy do przesyłania swoich intencji i udziału w nowennie poprzez transmisję internetową. Dajmy wyraz naszej solidarności i duchowego wsparcia wszystkim, którzy tego potrzebują! – apelują organizatorzy nowenny.
Intencje można przesyłać na adres mailowy: intencje@salvenet.pl lub na profilu facebookowym diecezji warszawsko-praskiej. Będzie to możliwe także na czacie na kanale YouTube podczas transmisji Mszy św.
Premier Włoch Giuseppe Conte w kryzysie wywołanym koronawirusem szuka oparcia w modlitwie. „Tak, modlę się regularnie”- przyznał w rozmowie z tygodnikiem „Famiglia Christiana”. „W trudnych czasach duchowość bardziej niż kiedykolwiek umacnia siły i zdecydowanie do konkretnych działań” - powiedział 55-letni szef włoskiego rządu.
Conte powiedział, że modli się, aby mógł spełniać swoje zadanie możliwie najlepiej, tak aby mógł dodawać sił innym ludziom.
Podziel się cytatem Dodał, że ciągle jest myślami z tymi, „którzy utracili swoich ukochanych bliskich”.
Pod koniec roku liturgicznego czytania mszalne przygotowują nas na to, co jest naturalnym kresem każdego z nas, pielgrzymów na ziemi, czyli na przejście z tego świata do – jak mówi wiara – nowego życia. Powrót Chrystusa jest ważny, bo niesprawiedliwości na ziemi jest wiele.
Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?» Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec». Wtedy mówił do nich: «„Powstanie naród przeciw narodowi” i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie. Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».
Do szczególnej dbałości o celebrowanie liturgii Słowa Bożego, promocji Liturgii Godzin oraz pobożności ludowej zachęcił Papież Leon XIV w przemówieniu do uczestników kursu dla odpowiedzialnych w diecezjach za duszpasterstwo liturgiczne - informuje Vatican News. Chodzi o sprzyjanie owocnemu uczestnictwu Ludu Bożego, jak również o liturgię godną - wskazał Papież.
Kurs dla odpowiedzialnych za duszpasterstwo liturgiczne został zorganizowany przez Papieski Instytut Liturgiczny św. Anzelma. Papież przypomniał, że kurs wpisuje się w realizację zadań formacyjnych wyrażonych w konstytucji apostolskiej Veritatis gaudium, takich jak formowanie celebransów i wiernych, aby przygotować ich do posługi w duszpasterstwie i liturgii.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.