Reklama

Niedziela w Warszawie

Jedyny ratunek

Wierni z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie przygotowują się do przyjęcia Aktu Intronizacyjnego Chrystusa Króla.

Niedziela warszawska 46/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Chrystus Król

intronizacja

Dawid Korczyński

Uroczystość intronizacji Chrystusa Króla w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się 22 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.30

Uroczystość intronizacji Chrystusa Króla w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się 22 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.30

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pan Jezus w objawieniach najpierw św. Małgorzacie Marii Alacoque, a potem słudze Bożej Rozalii Celakównej prosił o poświęcanie się Jego Najświętszemu Sercu. „Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi i już nigdy nie powstaną. Trzeba wszystko uczynić, by intronizacja była przeprowadzona. Jest to ostatni wysiłek Miłości Jezusowej na te ostatnie czasy!” – to fragment przesłania (z lat 1908-43) przekazanego mistyczce i pielęgniarce Rozalii Celakównej, której toczy się proces beatyfikacyjny.

– Człowiek wierzący powinien stawać w obronie wartości chrześcijańskich. Nie przemocą, ale miłością wobec drugiego człowieka – podkreśla ks. proboszcz Krzysztof Cyliński.

Podziel się cytatem

Oddolna inicjatywa

Do przyjęcia w swoim życiu Chrystusa jako Króla od kilku miesięcy przygotowują się wierni z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie. Zawiązał się specjalny komitet przygotowujący uroczysty Akt Intronizacji, który 22 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.30 odczytają przedstawiciele szkół i różnych grup parafialnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wydarzenie poprzedzi dziewięciodniowa nowenna. Każdego dnia po wieczornej Eucharystii będzie odbywać się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa.

Reklama

Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie podkreśla, że zawierzenie się Sercu Jezusa to potrzeba osób świeckich.

– To oddolna inicjatywa wspólnot. Dziś w dobie różnych trudności, protestów, walki o życie nienarodzonych, a także inwazji ideologii LGBT oraz ataków wymierzanych w Kościół w postaci licznych profanacji świątyń, szczególnie jest potrzebna – mówi Niedzieli ks. Krzysztof Cyliński i dodaje, że orędzia kierowane do Rozalii Celakównej są ponadczasowe. – Chrześcijan nie może chować głowy w piasek i udawać, że nic się nie dzieje. Człowiek wierzący powinien stawać w obronie wartości chrześcijańskich. Nie przemocą, ale miłością wobec drugiego człowieka – podkreśla kapłan.

Duchowny zauważa także, że czas izolacji i społecznych napięć zbliżył parafian do przesłania, które od samego Chrystusa otrzymała mistyczka. – W dobie pandemii na nowo odczytują orędzia Pana Jezusa kierowane do Rozalii Celakówny – dodaje ks. Cyliński.

Iskra dla innych

Katarzyna i Dawid Korczyńscy, gdy dowiedzieli się, że w parafii ma mieć miejsce uroczystość przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, od razu dołączyli do przygotowań związanych z tym wydarzeniem.

– Jest to dla nas bardzo ważne, że możemy zaprosić Jezusa do naszego życia, aby królował w naszej rodzinie. W tym trudnym czasie powinniśmy jeszcze bardziej przylgnąć do Chrystusa – mówią małżonkowie i wyrażają nadzieję, że zawierzenie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez mieszkańców Starej Miłosnej będzie przykładem dla innych. – Chcielibyśmy, aby nasza parafia była swoistą iskrą dla wiernych z innych parafii, którzy będą podejmować Akt Intronizacji. Cieszymy się, że będziemy uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu – mówią Korczyńscy.

Dla parafian będzie to szczególny czas. Życie wspólnot w czasie pandemii zostało uśpione. Po wakacjach powoli budziło się. Jednak kolejne obostrzenia spowodowały, że spotkania różnych grup zostały zawieszone. Planowana uroczystość będzie okazją do odnowienia parafialnych więzi, wspólnej modlitwy i zawierzenia się Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2020-11-10 10:08

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący Episkopatu spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla

Działalność Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla, kwestia nadania Dziełu osobowości prawno-kościelnej oraz planowany w tym roku Kongres Chrystusa Króla i podkreślenie jedności Dzieła z Kościołem katolickim były głównymi tematami spotkania abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu z bp. Stanisławem Jamrozkiem, delegatem KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa oraz przedstawicielami Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla. Spotkanie miało miejsce w środę, 5 lutego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

„Chcieliśmy ukazać działalność Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla i zadania, które sobie stawiamy oraz podkreślić jedność z Kościołem i z nauczaniem Kościoła” – powiedział bp Stanisław Jamrozek. W spotkaniu z przedstawicieli Dzieła z Przewodniczącym Episkopatu Polski uczestniczyli również ks. prof. Marek Chmielewski, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości i przewodniczący Polskiego Towarzystwa Mariologicznego oraz prof. Andrzej Flaga, przewodniczący Dzieła.
CZYTAJ DALEJ

Osiem słów Zmartwychwstałego: "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam"

2026-04-09 20:58

[ TEMATY ]

Osiem słów Zmartwychwstałego

Karol Porwich/Niedziela

Spotkanie ze Zmartwychwstałym nigdy nie kończy się tylko na doświadczeniu osobistym. Jezus mówi uczniom: "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam". To znaczy: od tej chwili wasze życie ma kierunek.

Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». (ZOBACZ WIĘCEJ: J 20, 19-21).
CZYTAJ DALEJ

Oni odeszli, ale żyją w Bogu i pamięci - 16. rocznica katastrofy smoleńskiej

2026-04-10 17:07

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

katastrofa smoleńska

16. rocznica

BPJG

Kwiaty i znicze przed Epitafium Smoleńskim na Jasnej Górze

Kwiaty i znicze przed Epitafium Smoleńskim na Jasnej Górze

Pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej na Jasnej Górze wciąż jest podtrzymywana i pielęgnowana. W sanktuarium gromadzone są liczne pamiątki po tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. W przeddzień 16. rocznicy katastrofy smoleńskiej tradycyjnie na Jasnej Górze odbyły się uroczystości upamiętniające wszystkie osoby, które zginęły w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia.

Hołd polskiej elicie oddali polscy parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata kultury, środowisk patriotycznych. W Kaplicy Matki Bożej sprawowana była Eucharystia pod przewodnictwem abp Wacława Depo. Metropolita częstochowski w homilii mówił, jak ważne jest świadczenie prawdziwej wiary. Przypominał, że wiara jest zwycięstwem, pomimo dramatu śmierci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję