Jak podkreślają organizatorzy, była to artystyczna uczta dla tych, którzy cenią sobie rodzimą kulturę i tradycję. – Sala widowiskowa wypełniła się dostojnymi gośćmi, rodzinami i przyjaciółmi artystów oraz wielbicielami ich talentów. Zespół rozpoczął koncert jubileuszowy uroczystym tańcem narodowym – mazurem z opery „Straszny dwór”. Po powitaniu jubilatów i zaproszonych gości oraz przypomnieniu historii zespołu i towarzyszącej mu kapeli rozpoczęły się jubileuszowe prezentacje popisowych tańców zespołu. Wysłuchaliśmy koncertu kapeli, która zawsze towarzyszy tancerzom. W koncercie gościnnie wystąpiły grupy śpiewacze „Rutka” i „Koniczynka” wraz z kapelą, działające w Cyganach – informuje Magdalena Kupiec i dodaje: – Centralnym punktem uroczystości były podziękowania i pamiątkowe dyplomy wręczone wszystkim członkom kapeli i zespołu tanecznego na czele z choreografem i opiekunem zespołu – Marią Łączną i kierownikiem kapeli – Adamem Laskiem. Otrzymali je z rąk burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona, dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Marka Jastrzębskiego oraz dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie Krystiana Rzemienia, którzy złożyli gratulacje opiekunom i tancerzom, podziękowali za trud krzewienia rodzimej kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży.
W finale koncertu uczestnicy gali podziwiać mogli dostojnego poloneza w wykonaniu starszych i młodszych tancerzy. Zespół już od jakiegoś czasu cieszy się tytułem: „Zasłużony dla Miasta i Gminy Nowa Dęba”.
Włoski kardynał Angelo Becciu, skazany przez trybunał w Watykanie za defraudację, odstąpił od żądania udziału w konklawe. Prawo to utracił na mocy decyzji papieża Franciszka, podjętej w 2020 roku w związku ze skandalem wokół zakupu luksusowej nieruchomości w Londynie.
W ogłoszonym we wtorek liście 76-letni, niegdyś bardzo wpływowy kardynał napisał: "Mając w sercu dobro Kościoła, któremu służyłem i będę służyć z wiernością i miłością, a także by przyczynić się do jedności i spokoju konklawe, postanowiłem zachować posłuszeństwo wobec woli papieża Franciszka i nie wchodzić na konklawe, choć jestem przekonany o swojej niewinności".
Ostatni etap Giro d'Italia będzie poświęcony papieżowi Franciszkowi
Organizatorzy wyścigu kolarskiego Giro d'Italia 2025 poinformowali we wtorek, że ostatni etap tegorocznej edycji będzie poświęcony papieżowi Franciszkowi. Start nastąpi z Watykanu, przed bramą Porta del Perugino na placu Świętego Piotra.
"Rzym to wyjątkowe miejsce, muzeum na świeżym powietrzu, a w tym roku będzie miał coś wyjątkowego" - powiedział Urbano Cairo, prezes grupy medialnej RCS, która organizuje drugi co do wielkości kolarski wyścig etapowy.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.