Reklama

Wiara

Zdrapka Wielkopostna

Na początku kolejnego świętego czasu Wielkiego Postu warto usiąść na chwilę i choćby spróbować zaplanować jego „wygląd”. Jak to zrobić? Dać się zaprosić Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego na #bestWielkiPost ze Zdrapką Wielkopostną

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kiedy zaczynamy wielkie porządki, zawsze najpierw musimy się zmierzyć z bałaganem. Nie ma takiej możliwości, żeby przy tym nie pobrudzić rąk. Dokładnie od tego zaczyna się Post ze Zdrapką Wielkopostną – od ubrudzenia palców, od wydrapania hasła przewodniego na najbliższe czterdzieści kilka dni.

Ojciec Święty Franciszek w pierwszym zdaniu adhortacji apostolskiej „Evangelii gaudium” napisał: „Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku...”. Kto z nas nie chce takiego życia, doświadczenia takiej nadziei? Pytanie: jak to zrobić? Pomóżmy sobie tym, co oferuje Pan. Wydrapmy sobie! Ze Zdrapką odkrywamy każdego dnia, że codzienność może być pełna modlitwy, radości, nadziei. Każdego ranka lub wieczoru wydrapujemy jedno małe zadanie. Wszystko w duchu wielkopostnym – post, modlitwa, jałmużna. Ojciec Święty przypomina, że „Pan nie zawiedzie tego, kto zaryzykuje, by uczynić mały krok w kierunku Jezusa” (EG 3). Dodatkowo Zdrapka Wielkopostna to jedyne rekolekcje, które nie kończą się na liturgii Wielkiego Piątku, ale towarzyszą nam przez radość Niedzieli Zmartwychwstania i Poniedziałku Wielkanocnego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dla kogo jest Zdrapka? Dla każdego! Ze Zdrapką odprawiamy rekolekcje indywidualnie, ale także w wielotysięcznej wspólnocie, od USA po Tajwan!

Reklama

Czy zadanie kogoś przerośnie? Absolutnie nie, to uczestnik może pogłębić zadanie.

Czy zdrapka jest kolejnym obowiązkiem? Nie – jest narzędziem na nasze czasy, które czas rozciąga, zatrzymuje nas na „tu i teraz”. Czy grozi nam monotonia? Ależ skąd! Każdemu zadaniu towarzyszą wspierające nas komentarze mądrych i dobrych ludzi. W takiej wspólnocie i w takiej atmosferze dajmy więc sobie szansę na wielki Wielki Post!

www.zdrapkawielkopstna.pl

2019-02-27 10:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pokój i Miłość – kierunki Wielkiego Postu

[ TEMATY ]

zdrapka wielkopostna

Mat.prasowy

Tegoroczna Środa Popielcowa zastaje nas w dramatycznym momencie historii. Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Papież Franciszek ogłosił 2 marca dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Ukrainie. Wydaje się, że ten wyjątkowy Wielki Post, okres 40 dni indywidualnej pokuty i nawrócenia, rozpoczynamy w momencie, w którym świat go najbardziej potrzebuje. Jak owocnie przeżyć Wielki Post? Jakie działania podjąć, by zachować pokój serca i nieść go dalej?

W Wielki Post co roku wprowadza nas Środa Popielcowa. Obowiązujący tego dnia ścisły post wyznacza charakter kolejnych dni. Tego dnia posypujemy głowy popiołem przypominając sobie o tym, że powstaliśmy z prochu i w proch się obrócimy, czyli o tym, że nieustannie zbliżamy się do granicy z wiecznością. W trakcie Eucharystii pada także wezwanie do nawrócenia i wiary w Ewangelię. Nabożeństwa wielkopostne, modlitwa, post, jałmużna i podjęte postanowienia poprowadzą nas przez czas refleksji nad kierunkiem własnego życia, a także objętością miłości i pokoju w naszych sercach.
CZYTAJ DALEJ

Kolejny czarny dym nad Watykanem!

2025-05-08 11:52

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican Media

W drugim i trzecim głosowaniu na konklawe w czwartek kardynałowie nie wybrali papieża. Z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej uniósł się przed południem czarny dym.

W konklawe uczestniczy 133 kardynałów z całego świata, wśród nich czterech Polaków: kardynałowie Stanisław Ryłko, Kazimierz Nycz, Konrad Krajewski i Grzegorz Ryś.
CZYTAJ DALEJ

Brat papieża: od dzieciństwa wiedział, że zostanie księdzem

2025-05-09 07:12

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Nie wierzyłem w to, by mój brat mógł zostać wybrany, bo ciągle słyszałem, że Amerykanin nie może zostać papieżem - powiedział w wywiadzie dla telewizji ABC brat Leona XIV, John Prevost. Wyjawił jednak, że papieską przyszłość przepowiedziała mu sąsiadka z Chicago, gdy jeszcze chodził do pierwszej klasy.

John Prevost, emerytowany dyrektor szkoły katolickiej z Chicago, przyznał że był zaskoczony wyborem swojego brata na głowę Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję