Reklama

Krótko

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Parlamencie Europejskim 4 lipca br. odbyła się debata na temat przyszłości UE. Głównym mówcą był premier Mateusz Morawiecki. Powiedział m.in.: „Unia targana w ostatnich latach kilkoma kryzysami znalazła się na zakręcie, na którym musi ponownie wsłuchać się w głos swych obywateli”.

Ustawa reformująca Sąd Najwyższy weszła w życie 3 lipca 2018 r. Zmienia ona wiek emerytalny sędziów, którzy wcześniej mają przechodzić w stan spoczynku. Przedstawiciele rządu twierdzą, że w związku z tą zmianą I sędzia SN Małgorzata Gersdorf traci stanowisko. Opozycja uważa, że jej 6-letnia kadencja kończy się w 2020 r. 60 proc. Polaków wypowiada się przeciw napływowi migrantów do naszego kraju – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zupełnie inny jest stosunek do Ukraińców z terenów objętych wojną – za ich przyjęciem opowiada się 56 proc. Polaków.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gen. Rajmund Andrzejczak został nowym szefem sztabu WP. Dotychczasowy „pierwszy żołnierz” Rzeczypospolitej – gen. Leszek Surowski odszedł ze stanowiska z powodów osobistych.

W sondażach rośnie poparcie dla zjednoczonej prawicy. W najnowszym badaniu CBOS, w którym zapytano o preferencje w wyborach do sejmików wojewódzkich, PiS ma dwukrotną przewagę nad koalicją PO-.Nowoczesna.

Sejm po wielu perturbacjach przyjął sztandarową ustawę Jarosława Gowina reformującą polskie szkolnictwo wyższe. Początkowo Gowin nie miał poparcia nawet we własnym klubie parlamentarnym.

Kwoty 3 mln zł zadośćuczynienia domagają się rodzice 4-letniej Hani za błąd popełniony przy procedurze in vitro. Wskutek tragicznej pomyłki dziewczynka nie jest biologiczną córką kobiety, która ją urodziła i wychowuje. Dziecko cierpi na zespół wad genetycznych.

2018-07-10 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy zachęcający do honorowego oddawania krwi

2026-07-09 08:39

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

komunikat

Adobe Stock

Chrystus uczy nas miłości wobec drugiego człowieka, która wyraża się nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w konkretnych czynach. Jednym z nich jest honorowe oddawanie krwi – daru tak bardzo potrzebnego, którego nie można wyprodukować ani niczym zastąpić.
CZYTAJ DALEJ

Papież do młodych: zaufajcie Jezusowi, a będziecie Jego światłem

2026-07-08 17:50

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Leon XIV wystosował wideo przesłanie do młodych Irakijczyków. Prosi ich, by zaufali Bogu, trwali w bliskości z Nim przez modlitwę i Eucharystię. Dzięki temu będą mogli być światłem Chrystusa pośród ciemności, które czasami wydają się przyłączające. Nie bójcie się, zaufajcie Jezusowi – apeluje Papież.

Adresatami przesłania są uczestniczy Spotkania Młodzieży w Ankawie, nieopodal Irbilu. Przybyli z całego Iraku. Papież przypomina, że mają oni udział w misji Kościoła, który służy światu poprzez dzielenie się światłem Chrystusa i prowadzenie ludzi do zjednoczenia z Bogiem. Pan obdarzył was wielkim zaufaniem, powierzając wam tę misję – mówi Ojciec Święty.
CZYTAJ DALEJ

Poronin: górale-parafianie gościli grupę dzieci i młodzieży z Betlejem

2026-07-09 18:23

[ TEMATY ]

Betlejem

górale

Poronin

dzieci i młodzież

Adobe Stock

Ponad 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Domu Pokoju w Betlejem gościła od 6 do 9 lipca w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie koło Zakopanego. Goście z Ziemi Świętej mieszkali w domach u górali, poznawali atrakcje turystyczne w regionie, udali się do tatrzańskiego sanktuarium na Wiktorówkach.

Do Poronina goście z Betlejem przyjechali z siostrą Szczepaną Hrehorowicz, elżbietanką z prowincji poznańskiej, pełniącą funkcję przełożonej Dom Pokoju w Betlejem. - W naszej grupie są osoby z bardzo ubogich rodzin, często to sieroty. Zostali pokrzywdzeni przez los, przez różne sytuacje. Staramy się wszystko robić, także poprzez ich przyjazd do Polski, by dobrze im się żyło, by przygotować ich jak najlepiej do dorosłości. Stawiamy m.in. na bardzo wysoki poziom edukacji - zaznacza s. Hrehorowicz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję