Tradycyjną polonijną pielgrzymkę w drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – do sanktuarium w Heiloo zorganizowała polska parafia w Amsterdamie, prowadzona przez księży chrystusowców. 21 maja br., w dzień wolny od pracy, na spotkanie z Matką Bożą w Potrzebie przybyło ponad 600 osób, zwłaszcza rodziny z dziećmi pierwszokomunijnymi i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Bronisław Bernacki z Odessy na Ukrainie, który udzielił sakramentu bierzmowania 50 młodym rodakom. – To radosne świętowanie w domu Matki wpisuje się w 100-lecie niepodległości naszej Ojczyzny – powiedział ks. Krzysztof Obiedziński TChr, główny organizator, proboszcz i koordynator polskojęzycznego duszpasterstwa w Holandii.
W dwudniowych uroczystościach uczestniczył także ks. Marek Siwicki TChr, który wygłosił w języku polskim kazania w sześciu kościołach wynajmowanych w niedzielę na Msze św.
Po Mszy św. odbyła się procesja z obrazem Pani Jasnogórskiej do leśnej kaplicy. Odśpiewano Litanię Loretańską. Wielką radość sprawił pielgrzymom piknik polonijny w parku przy sanktuarium.
Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
Mel Gibson wraca na plan po ponad dwóch dekadach. W Rzymie ruszyły zdjęcia do „Pasji 2” – kontynuacji słynnego filmu z 2004 roku. W jednej z głównych ról zobaczymy Polkę, Kasię Smutniak. Premiera zapowiedziana jest na 2027 rok.
Po ponad dwudziestu latach od premiery „Pasji”, Mel Gibson ponownie stanął za kamerą, by zrealizować drugą część głośnego filmu. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu w Rzymie. Jak poinformował magazyn Variety, obsada została całkowicie wymieniona, a wśród nowych twarzy znalazła się także polska aktorka.
Przemysław Radzyński/Polska Federacja Ruchów Obrony Życia
15 października w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się debata pro-life
W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się 15 października debata pro-life „Prawdziwy wybór oznacza prawdziwe wsparcie” („Real Choice Means Real Support”). - Mamy nadzieję, że ten nasz głos zostanie usłyszany i wzięty pod uwagę w tej bardzo poważnej debacie, która dotyczy przyszłości Europy - czy chce być cywilizacją życia czy śmierci? Czy chce finansować turystykę aborcyjną czy wspierać macierzyństwo? Im szybciej sobie uświadomimy, że tylko życie ma przyszłość, tym większa szansa, by uratować Europę przed śmiercią - mówi prezes Jakub Bałtroszewicz, który z ramienia Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Fundacji JEDEN Z NAS był częścią polskiej delegacji.
Celem konferencji „Prawdziwy wybór oznacza prawdziwe wsparcie” było podkreślenie jak ważne jest wsparcie kobiet w ciąży, zwłaszcza tych, które znajdują się w trudnej sytuacji osobistej i materialnej, aby miały możliwość opowiedzenia się za życiem. W trakcie wydarzenia doświadczeniem podzieliły się kobiety z różnych krajów, które przeszły osobiście przez takie trudne sytuacje. Uczestnicy konferencji podkreślali wartość życia ludzkiego i silny głos Europejczyków za życiem.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.