Anna Wyszyńska: – Redakcja „Niedzieli” dowiedziała się, że Klinika Medical Magnus w Łodzi ma do przekazania pacjentom dobre wiadomości...
Dr Marek Krochmalski: – Pacjentów oczekujących w kolejkach na zabieg wszczepienia endoprotezy kolana lub stawu biodrowego ucieszy informacja, że Klinika Medical Magnus w Łodzi ma możliwość wykonania tego zabiegu w ramach kontraktu z NFZ jeszcze w tym roku. Zapraszamy pacjentów z całej Polski do zgłaszania się do nas ze skierowaniami na endoprotezoplastykę stawów. Oferujemy krótkie terminy zabiegów: październik, listopad, grudzień 2017 r.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
– To ważna wiadomość dla pacjentów, zwłaszcza że Klinika Medical Magnus znana jest od dawna z bardzo wysokiego poziomu diagnostyki i zabiegów w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządów ruchu.
– Największą wartością naszej kliniki są ludzie: ich ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę, chęć niesienia pomocy i pasja w wykonywaniu zawodu. Nasi specjaliści wykorzystują w pracy najnowocześniejsze metody leczenia i rehabilitacji, mają także dostęp do światowej klasy sprzętu. Wszyscy lekarze pracujący w naszej klinice mają specjalizację w swojej dziedzinie medycznej, długoletnie doświadczenie oraz renomę zarówno w kraju, jak i za granicą. Kilku z nich to pracownicy naukowi Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Reklama
– Wasi specjaliści podejmują bardzo trudne wyzwanie, jakim jest opieka nad sportowcami, zwłaszcza nad polską kadrą olimpijską. Jakich dziedzin sportu to dotyczy?
– Nasza kadra medyczna na co dzień opiekuje się polskimi olimpijczykami. Ja także byłem uczestnikiem misji medycznych na igrzyskach olimpijskich, w tym w Rio de Janeiro w 2016 r., jestem też od wielu lat konsultantem ortopedycznym w polskich związkach sportowych: podnoszenia ciężarów, siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, a obecnie lekkiej atletyki.
– Od jak dawna klinika pracuje na swoją renomę i wyróżnienia, których otrzymała bardzo wiele?
– Działamy od 1987 r., czyli od 30 lat. Specjalizujemy się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządów ruchu oraz rehabilitacji. Oferujemy szeroki wachlarz usług wykonywanych zarówno prywatnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ. Mamy poradnię ortopedyczną i poradnię lekarzy rehabilitacji, prowadzimy fizjoterapię ambulatoryjną oraz operacyjne leczenie schorzeń ortopedycznych. Jesteśmy nowoczesnym, wielospecjalistycznym centrum medycznym. Świadczymy także usługi z zakresu m.in.: neurochirurgii, neurologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej, chirurgii plastycznej, geriatrii, kardiologii i medycyny pracy.
– Wizytówką kliniki jest także nowoczesny, świetnie wyposażony szpital.
Reklama
– W szpitalu przeprowadzamy zabiegi i operacje narządów ruchu: rekonstrukcje więzadeł, artroskopie, wszczepienia endoprotez stawu kolanowego i biodrowego, a także operacje neurochirurgiczne i z zakresu chirurgii ogólnej. Zabiegi w większości wykonujemy technikami małoinwazyjnymi, skutkującymi krótkim pobytem w szpitalu i szybkim powrotem do pełnej sprawności. Pacjenci przebywają w komfortowych salach z klimatyzacją oraz dostępem do telewizji i Internetu. Dysponujemy sprzętem diagnostycznym na najwyższym światowym poziomie, który gwarantuje pacjentowi pełne bezpieczeństwo i doskonałe techniczne wyniki badań. To m.in. beztubowy rezonans magnetyczny, USG z dopplerem i RTG cyfrowy.
– Choroba zwyrodnieniowa stawów występuje coraz powszechniej. Czy jest to już choroba cywilizacyjna?
– Choroba zwyrodnieniowa stawów jest już uznana za chorobę cywilizacyjną. Związane są z nią dolegliwości bólowe, problemy z chodzeniem, znacznie obniżony komfort wykonywania codziennych czynności. Ta choroba częściej występuje u kobiet i dotyczy przede wszystkim osób starszych. Ponad połowa przypadków to pacjenci, którzy przekroczyli 60. rok życia. Pacjenci z wysokim stopniem zniszczenia stawu są kwalifikowani na zabieg endoprotezoplastyki.
– Wasza placówka sięga również po nowatorskie metody leczenia, wykorzystuje m.in. komórki macierzyste.
– Zespół Medical Magnus Clinic jako pierwszy w Polsce zastosował leczenie komórkami macierzystymi pobranymi z krwi obwodowej pacjenta, które mają specyficzną zdolność „naprawiania” uszkodzeń powstałych w różnych tkankach. Komórki są pobierane od pacjenta przed zabiegiem, a następnie podawane bezpośrednio w miejsce urazu lub miejsce chorobowo zmienione. Terapia pozwala na szybką regenerację uszkodzonych mięśni i stawów, odtworzenie powierzchni stawowych, zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów i poprawienie aktywności chorego.
– Co możemy leczyć, wykorzystując metody z zastosowaniem komórek macierzystych?
– Możliwości są szerokie. Możemy tą metodą leczyć m.in. urazy mięśni i więzadeł, objawy dystrofii mięśniowej, schorzenia stawów kolanowych, biodrowych, stawów skokowych i stopy, a także urazy stawu barkowego i łokciowego. Efekty to regeneracja uszkodzonych mięśni i stawów, odtworzenie powierzchni stawowych, zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów, a także zmiana postawy, która przynosi zwiększenie codziennej aktywności. W przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów terapia niejednokrotnie stanowi alternatywę dla protez. Opracowana przeze mnie nowatorska metoda leczenia komórkami macierzystymi w 2015 r. została uhonorowana m.in. I nagrodą w konkursie „Mocni w Biznesie” w kategorii: „Medycyna, Zdrowie, Farmacja”.