Reklama

Księża na korcie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z udziałem 40 kapłanów z 5 państw (Słowacji, Ukrainy, Danii, Włoch i Polski) w Żywcu w dniach 11-13 września br. odbyły się XVII Tenisowe Mistrzostwa Polski Księży. W zawodach udział wzięli przedstawiciele archidiecezji: katowickiej, krakowskiej wrocławskiej, przemyskiej, lubelskiej, poznańskiej i diecezji: bielsko-żywieckiej, kaliskiej, kieleckiej, zamojsko-lubaczowskiej, opolskiej, tarnowskiej, legnickiej, sandomierskiej, a także Zakonu Braci Franciszkanów, Zakonu Dominikanów, Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Wspólnoty Chemin Neuf.

Turniej rozgrywany był na kortach ośrodka Tenis Park Żywiec 1918. Zmagania odbywały się w 4 kategoriach wiekowych: open, +45, +55 i + 65. Rozegrano także tzw. turniej pocieszenia oraz pojedynki deblowe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W kategorii open zwyciężył o. Daniel Waszek OFM; w kategorii +45 – ks. Kazimierz Piwowar z archidiecezji przemyskiej; w kategorii +55 – ks. Andrzej Maczuga z diecezji sandomierskiej, a w kategorii +65 – ks. Józef Mikołajczak z archidiecezji poznańskiej. W deblu niepokonana okazała się para ks. Norbert Nowotny z diecezji opolskiej i ks. Robert Zapotoczny z archidiecezji wrocławskiej, a w turnieju pocieszenia triumfował ks. Mirosław Lenart z archidiecezji krakowskiej.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był miłośnik sportu oraz niestrudzony propagator tenisa wśród księży – ks. prał. Józef Caputa, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Krakowie-Bronowicach. Nieodzowną pomocą w organizacji tego święta tenisa był Wiesław Biel, właściciel żywieckiego kompleksu kortów tenisowych. Swoją życzliwością i otwartością pan Wiesław sprawia, że księża tenisiści od lat z radością przybywają, by w tym malowniczo położonym obiekcie rywalizować na kortach tenisowych.

Rywalizacja rozpoczęła się wspólną Mszą św. w konkatedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu, po czym już na obiekcie Tenis Park Żywiec 1918 miała miejsce ceremonia otwarcia turnieju. Przywitani i zaprezentowani zostali uczestnicy zawodów oraz odczytano okolicznościowy list kard. Stanisława Dziwisza, który objął honorowy patronat nad turniejem. W drugim dniu zawodów uczestnicy udali się z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie, a na zakończenie zmagań wspólnie celebrowali Mszę św. w kościele pw. św. Floriana w Żywcu-Zabłociu.

2017-10-04 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najskuteczniejszy polski święty? Jan Kanty zdumiewa liczbą cudów!

Niedziela Ogólnopolska 10/2024, str. 71

[ TEMATY ]

święty

Domena publiczna

Św. Jan Kanty

Św. Jan Kanty

Zmarły 551 lat temu Jan Kanty zdumiewa liczbą cudów, do których się przyczynił. Które należą do tych najbardziej spektakularnych?

Jeszcze za życia Jana Kantego narosło wokół niego wiele legend. Wyłania się z nich obraz pobożnego, pokornego i skromnego profesora, wrażliwego na ludzką krzywdę – w dziełach miłosierdzia był tak radykalny, że potrafił zdjąć z siebie płaszcz i oddać go zmarzniętemu biedakowi, a samemu wystawić się w ten sposób na niedogodną aurę. Z tych legend dowiadujemy się jeszcze jednego – Bóg obdarzył Kantego łaskami, dzięki którym mógł czynić cuda na Jego chwałę.
CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Teobańkologii na temat dalszej działalności i posługi ks. Teodora

2026-02-27 16:04

[ TEMATY ]

Teobańkologia

Materiał prasowy

Zarząd Fundacji Teobańkologia poinformował o istotnych zmianach w funkcjonowaniu jednej z największych polskojęzycznych społeczności modlitewnych w internecie. Zgodnie z dekretem ks. Teodor Sawielewicz, założyciel dzieła, z dniem 1 marca 2026 r. rozpocznie posługę jako wikariusz w parafii pw. NMP Matki Kościoła we Wrocławiu.

Fundacja podkreśla, że nowe obowiązki ks. Teodora nie oznaczają zakończenia działalności Teobańkologii. Misja prowadzenia ludzi do Boga poprzez modlitwę i formację online będzie kontynuowana przez zespół fundacji, pracowników oraz wolontariuszy.
CZYTAJ DALEJ

Ks. Przemysław Śliwiński kończy pełnienie funkcji rzecznika Archidiecezji Warszawskiej

2026-03-03 14:31

[ TEMATY ]

Archidiecezja Warszawska

Archidiecezja Warszawska

Ks. Przemysław Śliwiński zrezygnował z pełnienia funkcji rzecznika Archidiecezji Warszawskiej. Jego następca zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

Informujemy, że 1 kwietnia 2026 roku ks. Przemysław Śliwiński zakończy pełnienie funkcji rzecznika Archidiecezji Warszawskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję