Reklama

Propozycja kulturalna

Koncerty w WOK

Niedziela warszawska 11/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach cyklu Wieczory muzyczne w Warszawskiej Operze Kameralnej w gmachu WOK przy al. Solidarności odbędą się dwa kolejne koncerty.
27 marca w koncercie Polska muzyka kameralna XIX wieku wystąpi wybitny skrzypek Konstanty Andrzej Kulka z zespołem "Camerata Vistula" pod dyrekcją Andrzeja Wróbla. W ich wykonaniu usłyszymy utwory kameralne kompozytorów polskich XIX w. Artyści zagrają dwa dzieła Antoniego Stolpe: Sekstet na fortepian i kwartet smyczkowy i Wariacje na kwartet smyczkowy. Ponadto wykonane zostanie Trio smyczkowe Karola Lipińskiego i Kwartet fortepianowy Zygmunta Noskowskiego.
3 kwietnia w WOK wystąpi wybitny skrzypek Krzysztof Jakowicz z towarzyszeniem wiolonczelisty Tomasza Strahla i pianisty Waldemara Malickiego. Muzycy wykonają Trio Fryderyka Chopina, Duet na skrzypce i wiolonczelę Zoltana Kodaly´ego i Trio fortepianowe Feliksa Mendelssohna-Bartholdy´ego. Oba koncerty zapowiadają się jako wydarzenia muzyczne, pozwalające ocenić wkład polskiej muzyki kameralnej XIX w. do skarbnicy muzyki europejskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Papież uhonorowany za wkład w obronę praw człowieka w USA

W przeddzień 250. rocznicy Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych, 3 lipca, papież Leon XIV otrzyma Medal Wolności od Narodowego Centrum Konstytucji w Filadelfii. Z tej okazji wygłosi przemówienie na wideo, poinformowała organizacja na swojej stronie internetowej.

Urodzony w USA papież zostanie uhonorowany
CZYTAJ DALEJ

Kard. Konrad Krajewski otrzyma paliusz od papieża Leona XIV

2026-06-24 12:00

[ TEMATY ]

Watykan

archidiecezja łódzka

kard. Konrad Krajewski

Papież Leon XIV

Joanna Popławska

Kard. Konrad Krajewski otrzyma w Watykanie paliusz z rąk Ojca Świętego Leona XIV

Kard. Konrad Krajewski otrzyma w Watykanie paliusz z rąk Ojca Świętego Leona XIV

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła kard. Konrad Krajewski, metropolita łódzki, otrzyma w Watykanie paliusz z rąk Ojca Świętego Leona XIV. Uroczystość odbędzie się 29 czerwca podczas Mszy św. w Bazylice św. Piotra.

Paliusz to szczególny znak jedności metropolity z papieżem oraz z Kościołem powszechnym. Jest noszony przez arcybiskupów metropolitów podczas sprawowania liturgii na terenie własnej metropolii. Ma formę białej wełnianej szarfy ozdobionej krzyżami, nakładanej na ornat.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję