Reklama

Z zakonnej kuchni

Knedle ze śliwkami

Knedle najlepsze są jesienią, ze świeżymi dojrzałymi węgierkami. Można je też przyrządzać o każdej porze roku ze śliwkami mrożonymi lub owocami ze słoika.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

• 1 kg ugotowanych ziemniaków

• 10 dag masła

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• 10 dag kaszy manny

• 1 jajko + 2 żółtka

• 20 dag mąki

• 2 dag soli

• 20 dag śliwek

• 4 dag cukru

• 15 dag masła

• 20 dag bułki tartej

Wykonanie:

Ugotowane ziemniaki przecisnąć przez praskę, wbić jajko i żółtka, dodać kaszę, masło, mąkę i zagnieść. Ciasto podzielić na kawałki. Uformować małe placuszki, na środku każdego położyć śliwkę, trochę podsypać cukrem i zlepić okrągłe knedle. Wkładać do osolonej, gotującej się wody. Po ok. 10 min od wypłynięcia wyjąć i odcedzić. Na patelni zrumienić bułkę tartą, dodać masło, wymieszać, polać knedle.

Wykonanie: Graziako

2016-09-14 08:23

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Galaretka w jajkach

• 10 jajek • zielony groszek • kukurydza • ugotowana marchewka • szynka lub wędzony łosoś • listki zielonej pietruszki • 250 ml bulionu • 1 dag żelatyny
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Projekt RESET – wakacyjne rekolekcje dla chłopaków

2025-06-18 16:28

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje powołaniowe

wsd świdnica

Materiały organizatorów

Inspiracją rekolekcji są postacie św. Tomasza, Nikodema i Samarytanki – ludzie, których słabość stała się drogą do spotkania z Bogiem.

Inspiracją rekolekcji są postacie św. Tomasza, Nikodema i Samarytanki – ludzie, których słabość stała się drogą do spotkania z Bogiem.

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku, ale i szansa na coś więcej – na zatrzymanie się i złapanie duchowego oddechu. Jeśli zdałeś do 8 klasy i masz do 25 lat i jesteś gotów na małą przygodę z Bogiem, drugim człowiekiem i... samym sobą – to Świdnickie Seminarium Duchowne zaprasza Cię na rekolekcje inne niż wszystkie.

Od 7 do 11 lipca w murach seminarium odbędzie się wyjątkowy czas pod hasłem „Reset – nowy start”. To propozycja dla tych, którzy chcą czegoś więcej niż scrollowania telefonu. Chcesz sprawdzić, kim jesteś, kiedy wyłączysz autopilota? Chcesz usłyszeć, że nie musisz być ideałem, by zacząć iść za Tym, który zna twoje serce? Ta propozycja jest dla Ciebie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję