Reklama

Niedziela Sandomierska

Pielgrzymowanie z „Niedzielą”

Niedziela sandomierska 35/2016, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Adam Stachowicz

Grupa pielgrzymów w Fatimie

Grupa pielgrzymów w Fatimie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kolejny już raz czytelnicy i sympatycy Tygodnika Katolickiego „Niedziela” mogli wyruszyć na szlak pielgrzymi po sanktuariach Europy. Wyjazd autokarowy blisko pięćdziesięcioosobowej grupy rozpoczął się jeszcze przed świtem 13 sierpnia. W pielgrzymce wzięła udział duża grupa pątników z parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu oraz parafianie z Turbii ze swoimi duszpasterzami. W programie pielgrzymki znalazł się: Budapeszt, Turyn, Grenoble, La Salette, Barcelona, Montserrat, Saragossa, Santiago de Compostela, Azpetia, Albi, sanktuarium św. Józefa w Le Puy-en-Velay, dom Marty Robin w Chateauneuf-de-Galaure, Ars-sur-Formans, Altötting i miasteczko rodzinne Benedykta XVI Markl Am Inn. Głównie jednak zatrzymaliśmy się w Fatimie i jej okolicach oraz w Lourdes. Blisko dwutygodniowy objazd połączony z modlitwą w największych sanktuariach Europy zakończyliśmy 25 sierpnia.

Ponieważ pielgrzymowało dużo małżeństw, dlatego też troska o małżeństwo i rodzinę stała się głównym motywem naszej modlitwy. W kościele Sagrada Familia w Barcelonie odnowione zostały przyrzeczenia małżeńskie. – Coraz częściej doświadczamy, jak ważnym elementem w budowaniu naszych więzów małżeńskich i rodzinnych jest pielgrzymowanie małżeńskie. W tym roku wyruszyliśmy w trasę pielgrzymkową po sanktuariach Europy. Trudno jednym zdaniem opisać moc wrażeń i doświadczeń. Naszym ogromnym przeżyciem był czwarty dzień naszego pielgrzymowania. Miejsce – kościół w Barcelonie, katedra Sagrada Familia. Msza św. niby jak każda inna, ale po jej zakończeniu miało miejsce odnowienie ślubów małżeńskich. Wypowiedziane w prosty sposób te kilka słów, które są sentencją i drogą naszego życia, powtórzone po 26 latach naszego małżeństwa, brzmi niby tak samo. Jednak gdy je wypowiadaliśmy, malowaliśmy zupełnie inny obraz naszego życia. Warto było podjąć trudy pielgrzymowania dla tej jednej chwili, którą doświadczyło razem z nami dziewięć par małżeńskich – podkreślają Marta i Marek z Tarnobrzega.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-08-25 08:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podhale: górale już w drodze na Jasną Górę

[ TEMATY ]

pielgrzymka

BOŻENA SZTAJNER

Kilkaset osób bierze udział w XXXIV Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę, która dzisiaj rozpoczęła się w Nowym Targu i w Ludźmierzu. - Jesteście pielgrzymującą wizytówką naszego regionu. Chwała wam za to, że podejmujecie ten wysiłek – mówił ks. prałat Stanisław Strojek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, skąd pątnicy wyszli na pielgrzymi szlak. Duchowny udzielił specjalnego błogosławieństwa pątnikom.

- Na początku czerwca przeszłam pomyślnie operację oka. Idę podziękować Matce Bożej za dar zdrowia – mówiła z radością pani Marianna. – Kilka osób prosiło mnie o zaniesienie na Jasną Górę przed obraz Matki Bożej intencji związanych ze szczęśliwym urodzeniem potomstwa – zdradza Gosia, której towarzyszą synowie.
CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Papież dołożył wszelkich starań, by być obecnym podczas Wielkiego Tygodnia

To mogła być Wielkanoc bez papieża Franciszka, a jednak dołożył on wszelkich starań, by być obecnym podczas najważniejszego tygodnia w roku liturgicznym - podkreślają w niedzielę watykaniści.

W Wielki Czwartek papież dotrzymał tradycji i udał się w geście bliskości do więzienia, był z wiernymi w Wielką Sobotę i w wielkanocną niedzielę.
CZYTAJ DALEJ

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Pusty grób

2025-04-20 18:16

Archikatedra lubelska

Boga zabić się nie da; Chrystusa nie można wykreślić z dziejów ludzkości – powiedział abp Stanisław Budzik.

- Otrzyjcie już łzy płaczący, żale z serca wyzujcie, wszyscy w Chrystusa wierzący weselcie się i radujcie, bo zmartwychwstał samowładnie, jak przepowiedział dokładnie. Ta radosna nowina ogarnia dziś cały świat. Przechodzimy do świątyni, aby razem z Marią Magdaleną, św. Piotrem i św. Janem pobiec do pustego grobu Chrystusa, aby się z Nim spotkać, aby Mu uwierzyć; aby uwierzyć, że Ten, który dla nas umarł i dla nas zmartwychwstał, jest obecny wśród nas pod postacią Chleba; możemy Go przyjąć, aby się Nim napełnić, aby się napełniać Jego miłością i łaską Zmartwychwstania – powiedział abp Stanisław Budzik podczas uroczystej sumy w archikatedrze lubelskiej. Wraz z nim Eucharystię sprawowali biskupi: bp Artur Miziński, bp Józef Wróbel, bp Adam Bab i bp senior Mieczysław Cisło oraz kapłani, w tym prezbiterzy Kapituły Archikatedralnej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję