Reklama

A na prowincji to mówią...

Franciszek odsłonił swoje wnętrze

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wszyscy, którzy mieli jakiekolwiek wątpliwości, podczas Światowych Dni Młodzieży mogli się przekonać, że papież Franciszek zyskuje przy bliższym poznaniu, rzec można – poznaniu bezpośrednim, a przede wszystkim pozbawionym komentarzy „uprzedzająco-sugerujących” ze strony nie zawsze życzliwych jemu i Kościołowi mediów. Franciszek nie jest Benedyktem XVI ani tym bardziej Janem Pawłem II. Jest sobą i ma własne, wypracowane przez lata duszpasterskiej posługi w Argentynie sposoby dojścia do człowieka. Do każdego człowieka, nie tylko do chrześcijanina pewnego swej wiary, ale także – albo przede wszystkim – do chrześcijanina wątpiącego, który daleko odszedł od Boga, a nawet do człowieka innej wiary lub niewierzącego. Owszem, tak jak jego poprzednicy na tronie Piotrowym wypełnia słowa Jezusa: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają” (Mk 2, 17b), ale czyni to z właściwą sobie wrażliwością. Być może najmocniej papież Franciszek pokazał swą osobowość w oknie na Franciszkańskiej 3. Wiedział o oczekiwaniach młodych ludzi! Nie uciekł od nich! Pierwszego wieczoru mówił o krótkim życiu Macieja Szymona Cieśli, wolontariusza ŚDM, i jego śmierci, a następnie poprosił o chwilę ciszy i modlitwy. I... młodzi go posłuchali!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-08-24 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chrystus jest Światłem, które oświetla całe nasze życie

2025-03-10 13:50

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 8, 12-20.

Poniedziałek, 7 kwietnia. Wielki Post
CZYTAJ DALEJ

Bluźniercza dewastacja figurki św. Tereski w Swobnicy

2025-04-07 12:32

[ TEMATY ]

dewastacja

figurka

św. Tereska od Dzieciątka Jezus

Swobnica

Salezjanie - Facebook

Dewastacja figurki św. Tereski od Dzieciątka Jezus przy parafii pw. św. Kazimierza w Swobnicy

Dewastacja figurki św. Tereski od Dzieciątka Jezus przy parafii pw. św. Kazimierza w Swobnicy

Kolejny atak na miejsce kultu w Polsce. Tym razem wandale dokonali dewastacji figurki św. Tereski od Dzieciątka Jezus przy parafii pw. św. Kazimierza w Swobnicy.

O bluźnierczym napadzie poinformowali Salezjanie na profilu internetowym parafii.
CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Zatrzymaj się u Józefa. Wyjątkowe rekolekcje z Księdzem z Osiedla

2025-04-07 21:57

[ TEMATY ]

Wałbrzych

rekolekcje wielkopostne

ks. Rafał Główczyński

ks. Mirosław Benedyk

Ks. Rafał Główczyński, salwatorianin – „Ksiądz z osiedla”

Ks. Rafał Główczyński, salwatorianin – „Ksiądz z osiedla”

W parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Wałbrzychu trwają wyjątkowe rekolekcje wielkopostne. Głosi je ks. Rafał Główczyński – salwatorianin z Warszawy, znany jako „Ksiądz z osiedla”, twórca kanału YouTube, który trafia do młodych, a jednocześnie porusza serca dorosłych.

Ten pełen pasji kapłan od niedzieli 6 kwietnia przyciąga do świątyni na Sobiecinie tłumy wiernych – i nic dziwnego. Jego słowa to więcej niż kazania – to świadectwo życia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję