W październikowym numerze „Apostolstwa Chorych” redakcja poświęca kilka artykułów ratownictwu i ratownikom medycznym. „Z niecierpliwością odliczamy sekundy do ich przybycia, gdy jesteśmy świadkami wypadku drogowego, gdy kogoś dopada nagły ból w klatce piersiowej lub gdy dziecko dostanie wysokiej gorączki” – czytamy w tekście „Medyczna pierwsza linia”. W Polsce jest ich ok. 11 tys., co roku biorą udział w ok. 2 mln interwencji. Szczególną grupą ratowniczą jest Maltańska Służba Medyczna. O jej prekursorze – bł. Gérardzie Tonque, który był sojusznikiem krzyżowców i założycielem Zakonu Rycerzy Szpitala św. Jana Chrzciciela w Jerozolimie, czytamy w artykule „Amunicja z chleba”. Tematykę numeru dopełnia wywiad z ratownikiem, absolwentem 3-letnich studiów z zakresu ratownictwa medycznego.
Słowa „Słodkiego, miłego życia!”, umieszczone na okładce kolejnego – listopadowego numeru „Apostolstwa Chorych”, sygnalizują jego temat – cierpienie związane z cukrzycą. W tematykę wpisują się porady specjalisty zawarte w artykule „Porozmawiajmy o cukrzycy” oraz wywiad z diabetologiem i dietetykiem, który podkreśla, jak ważne w tej chorobie jest właściwe odżywianie. O tym, że cukrzyca nie musi przeszkadzać w aktywnym życiu, zaświadczają bohaterowie artykułów „Cała naprzód!” oraz „Być narzędziem” – tekstu prezentującego sylwetkę św. Josemaríi Escrivy, który z racji wykrytej u niego ciężkiej postaci cukrzycy mawiał żartobliwie, że powinno się o nim mówić: „słodki ojciec”.
* * *
„Apostolstwo Chorych”, ul. Warszawska 58, 40-008 Katowice, tel. (32) 251-21-52, e-mail: sekretariat@apchor.pl, www.apchor.pl.
Pomóż w rozwoju naszego portalu