Reklama

Nie przegap

Zawalcz o siebie

Mówią, że jak Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na swoim miejscu. Tylko co zrobić, żeby dać Bogu pierwsze miejsce w swoim życiu? Albo chociaż zawalczyć o wprowadzenie właściwej kolejności, właściwej hierarchii ważności... Przecież to w rezultacie walka o siebie.
Dobrą okazją, żeby nadać życiu właściwy kierunek, są rekolekcje, sesje, dni skupienia czy spotkania młodych. W tym numerze proponujemy kilka wybranych. Może któreś z nich to zaproszenie właśnie dla Ciebie? Może któreś z nich zmieni Twoje życie, Twój sposób myślenia i działania, sprawi, że zaczniesz ŻYĆ?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Małopolski Festiwal „Jackowe Granie”

14-16 sierpnia Oświęcim

Kilkadziesiąt godzin wspaniałej zabawy w samym środku lata, a zarazem doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu bez względu na wiek i zainteresowania.

Inicjatywa kulturalna, związana tematycznie i czasowo z przypadającym w tym okresie świętem św. Jacka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W programie:
• koncerty ks. Jakuba Bartczaka, zespołów: „Propaganda Dei”, „Albo i Nie”, Krakow Gospel Choir, Piotra Mireckiego
• dla miłośników zdrowego trybu życia – III Patronalny Bieg „Biegać jest Bosko”
• rozśpiewany i pełen radości „Marsz Radości”

Więcej informacji szukaj na fb

VII Kasperiańskie Dni Młodych

20-23 sierpnia Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie
„KREW KRZYCZY: ŻYJ!"

Spotkanie dla tych, którzy chcą przeżyć wakacje z Bogiem w sposób absolutnie niebanalny!

W programie:
• koncert „Maleo Reggae Rockers”
• warsztaty muzyki etno, teatralne, fotograficzne, zumby i wiele innych
• spotkania z misjonarzami – ks. Juan Carlos Barajas (Meksyk), ks. Ilija Grgić (Chorwacja); s. Anna Mikołajewicz
• konferencje tematyczne
• wspólna modlitwa, błogosławieństwo relikwiarzem Krwi Chrystusa, nabożeństwo pojednania
• okazja do spowiedzi i indywidualnych rozmów z misjonarzami
• zabawa, integracja, tańce, wielu pozytywnych ludzi i ogólny szał

Więcej na: www.kaspersi.odkupieni.pl

Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal

22-26 sierpnia Teresin
„Księża na księżyc. I co dalej?” Sakrament kapłaństwa

Reklama

Spotkanie dla tych, którzy chcą doświadczyć ducha franciszkańskiego – prostej i głębokiej radości, pokoju, okazji do czynienia dobra oraz prawdziwych cudów, których gwarancją jest Maryja Niepokalana.

W programie:
• czas na wyciszenie, ale i na zabawę
• możliwość spowiedzi połączonej z rozmową
• szansa na rozmowę z zakonnikami na trudne tematy
• sporo muzyki, przedstawień, modlitwy, wspólnych spotkań, koncert
• spotkania z zaproszonymi gośćmi, m.in.: ks. Piotrem Pawlukiewiczem, Janem Pospieszalskim

Więcej na: maxfestiwal.pl

Campo Bosco

27-30 sierpnia Czerwińsk nad Wisłą
„S.O.S. – Save Our Souls”

Cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Czerwińska, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać, a wszystko to w duchu św. Jana Bosko.

W programie:
• modlitwa, wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty i zabawa
• pokaz światło-dźwięk S.O.S. – Save our Souls
• Strefa 18+, a w niej m.in.: spektakl „Gdzie jesteś, Alicjo?”
• Teatru Trzeciego, dyskusje panelowe

Więcej na: www.campo.bosko.pl

2015-07-29 08:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przygoda z czytaniem

Czy lubimy czytać? Czy należymy do tej części młodych rodziców, którzy chcieliby za kilka lat widzieć swoje pociechy z książką w ręku? Co najsilniej wpływa na wyrobienie w dzieciach nawyku czytania, na chęć sięgania po papierowe publikacje? Chyba nie da się wyznaczyć dolnej granicy wieku, od której zaczyna się przygoda z czytaniem. Na szczęście na rynku książkowym i prasowym łatwo znajdziemy coś odpowiedniego dla dzieci.

Dziś chcemy przypomnieć „Promyczek Dobra” – katolicki miesięcznik dla dzieci, który ostatnio obchodził srebrny jubileusz. Z tej okazji 1 grudnia w Nowym Sączu odbyły się jubileuszowe uroczystości. Najpierw miała miejsce Eucharystia, której przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. W czasie homilii podkreślił: – Czasopisma katolickie dla dzieci, a także szereg różnych towarzyszących im ciekawych propozycji wydawniczych są cenną pomocą formacyjną, wychowawczą, edukacyjną. Warto sięgać po nie jako po pomoc katechetyczną. Również po to, by od najmłodszych lat uczyć dzieci czytelnictwa prasy religijnej.
CZYTAJ DALEJ

Zainspirował miliony mężczyzn

Ksiądz Michael uwalniał potencjał drzemiący w ludziach otwartych na potrzeby innych – mówi Niedzieli prof. Krzysztof Zuba, delegat stanowy, przywódca Rycerzy Kolumba w Polsce.

Jako Rycerze Kolumba próbujemy naśladować ks. McGivneya i zachęcać innych mężczyzn oraz ich rodziny, by wykorzystywali swoje talenty w służbie Kościołowi i potrzebującym – podkreśla prof. Zuba. Na 31 października została zaplanowana w katedrze św. Józefa w Hartford w USA oczekiwana beatyfikacja ks. Michaela McGivneya, założyciela największej międzynarodowej męskiej wspólnoty katolików Rycerze Kolumba.
CZYTAJ DALEJ

Będzie obniżony VAT na paliwa przez ostatnie 2 tygodnie wakacji. O ile stanieje tankowanie?

2026-08-13 17:56

[ TEMATY ]

wakacje

paliwo

tankowanie

obniżony VAT

Adobe Stock

VAT na paliwa będzie obniżony do 8 proc. przez dwa tygodnie

VAT na paliwa będzie obniżony do 8 proc. przez dwa tygodnie

Od poniedziałku do końca sierpnia VAT na paliwa będzie obniżony do 8 proc.; w czwartek weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów i Gospodarki w tej sprawie, opublikowane tego dnia w Dzienniku Ustaw.

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie obniżonych stawek podatku od towarów i usług przewiduje, że obniżona z 23 proc. do 8 proc. stawka VAT na benzyny i olej napędowy będzie obowiązywać od 17 sierpnia do 31 sierpnia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję