Reklama

Wiadomości

„Czy dobrobyt można zaprogramować?"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 19-20 września br. odbędzie się w Krakowie kolejna konferencja Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Miejscem spotkania będzie budynek Herbewa przy krakowskim Nowym Kleparzu. Pierwszy dzień będzie przebiegał pod hasłem: „Czy dobrobyt można zaprogramować?”. Ze swoimi referatami wystąpią a następnie wezmą udział w dyskusji, m.in. prof. Michał Wojciechowski, prof. Witold Kwaśnicki, oraz ks. Marek Mierzyński. Goście zmierzą się z problemem redystrybucji dóbr oraz przedyskutują wskazówki, jakie daje Biblia do sprawiedliwego gospodarowania zasobami. Gościem specjalnym będzie prof. Alejandro A. Chafuen, którego książki inspirują przedsiębiorców i polityków na całym świecie do stwarzania wolnych i etycznych warunków prowadzenia biznesu.

Myślą przewodnią drugiego dnia konferencji będzie zagadnienie: „Własność prywatna a działania państwa”. Specjaliści, wśród których wymienić należy Stanisława Michalkiewicza, Janusza Szewczaka i Pawła Budrewicza, przeanalizują stan polskiego systemu prawnego w części dotyczącej praw własności oraz jego zgodności z chrześcijańskim pojęciem sprawiedliwości. Przedyskutują także jego wpływ na zamożność Polaków.

Szczegóły konferencji wraz planem godzinowym znajdują się na stronie www.pafere.org

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-09-10 07:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cena polskiego węgla

Niedziela Ogólnopolska 43/2014, str. 36-37

[ TEMATY ]

gospodarka

Dominik Różański

O karygodnie złym zarządzaniu w górnictwie, mitach z poprzedniej epoki i niepewności bezpieczeństwa energetycznego kraju z Grzegorzem Tobiszowskim rozmawia Wiesława Lewandowska

WIESŁAWA LEWANDOWSKA: – Premier Ewa Kopacz w swoim exposé powiedziała, że węgiel będzie dla Polski surowcem strategicznym. W ciągu siedmiu lat rządów PO nie słyszeliśmy tego rodzaju deklaracji; panował raczej nastrój wymaganej przez UE rezygnacji z tego „nieekologicznego” surowca energetycznego. Zaszła tu wreszcie jakaś strategiczno-polityczna zmiana?
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś zaprasza wszystkich kapłanów Archidiecezji Krakowskiej na wspólne rekolekcje

2025-12-03 20:21

[ TEMATY ]

Kard. Grzegorz Ryś

kardynał Grzegorz Ryś

kard. Ryś

Piotr Drzewiecki

Kard. Grzegorz Ryś żegna archidiecezję łódzką

Kard. Grzegorz Ryś żegna archidiecezję łódzką

Kaardynał Grzegorz Ryś, który 20 grudnia kanonicznie obejmie rządy w Archidiecezji Krakowskiej, skierował list do całego prezbiterium, zapraszając księży na wspólne trzydniowe rekolekcje adwentowe.

Podziel się cytatem Spotkania mają być duchowym przygotowaniem do uroczystego rozpoczęcia posługi.
CZYTAJ DALEJ

Koncert gwiazd u św. Mikołaja w Lublinie

2025-12-05 05:58

Archiwum R. Grudnia

Organizatorzy Orszaku św. Mikołaja w Lublinie zapraszają na wyjątkowy koncert w piątek, 5 grudnia, o godz. godz.18.30 do kościoła św. Mikołaja (ul. ks. Michała Słowikowskiego 1). Wstęp wolny!

Koncert gwiazd w parafii św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie jest wydarzeniem muzycznym o ogromnym znaczeniu nie tylko dla mieszkańców Lublina, ale również dla koneserów muzyki z całej Polski. Artyści, którzy wystąpią na tym koncercie, to postacie o wyjątkowym dorobku i znaczeniu w swojej dziedzinie: Wiesław Ochman, Krystian Ochman oraz Robert Grudzień.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję