Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Wygraj wyjazd do Rzymu!

    Na sobotę 10 maja został zaplanowany Turniej Wiedzy Biblijnej.

plakat organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak napisali organizatorzy: „W ramach tegorocznego Tygodnia Biblijnego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w otwartym turnieju wiedzy biblijnej który odbędzie się 10 maja (sobota) w dolnej sali domu parafialnego od godziny 14.00 do 17.00.

Obszarem wiedzy, który będzie obowiązywał w turnieju, są Dzieje Apostolskie ze szczególnym uwzględnieniem postaci św. Szczepana, Listy św. Pawła do Tymoteusza i do Rzymian, Historia Kościoła I w., Filozofia Chrześcijańska. Nagrodą główną w turnieju jest voucher dla jednej osoby na pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 3 – 10 czerwca 2025. Dla pozostałych uczestników przewidziano liczne nagrody które także przydadzą się na pielgrzymim szlaku…”

Zainteresowani udziałem w konkursie powinni się zarejestrować. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółów na temat konkursu, w tym zestaw lektur i regulamin) znajdują się na stronie: https://swszczepan.org/event/turniej-wiedzy-biblijnej/

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-04-25 23:05

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalendarz Adwentowy: Gwiazda, która odsłania serce

2025-12-14 20:27

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Karol Porwich/Niedziela

• Lb 24, 2-7. 15-17a • Mt 21, 23-27
CZYTAJ DALEJ

Portugalia/ Otwarto największą żywą szopkę w Europie

2025-12-15 07:14

[ TEMATY ]

szopka

szopka

Presepio Vivo de Priscos/FB

W niedzielę w Priscos, na przedmieściach Bragi, w północno-zachodniej Portugalii, zainaugurowano największą żywą bożonarodzeniową szopkę Europy. Znajduje się ona na powierzchni ponad 30 tys. metrów kw. prezentując ponad 90 scen biblijnych.

W największej żywej szopce bierze udział ponad 800 osób ubranych w stroje postaci biblijnych z różnych okresów historycznych. Zaprezentowano tam także zwyczaje żydowskie, babilońskie, asyryjskie i rzymskie.
CZYTAJ DALEJ

40. Międzynarodowy Festiwal Filmów Maksymiliany 2025 – gala finałowa i werdykty jury

2025-12-14 20:14

[ TEMATY ]

Maksymiliany 2025

Mat.prasowy

We Wrocławiu odbyła się uroczysta gala finałowa 40. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Maksymiliany 2025, zamykająca jubileuszową edycję wydarzenia, które od czterech dekad promuje kino inspirowane wartościami chrześcijańskimi, humanistycznymi i personalistycznymi. Tegoroczne hasło festiwalu – „A nadzieja zawieść nie może” (Rz 5,5) – wyznaczyło duchowy i artystyczny wymiar całego programu.

Galę poprowadzili Jerzy Skoczylas i Agnieszka Damrych, łącząc elegancję słowa, refleksję i charakterystyczny dla jubileuszu ton wspólnotowego święta kultury. Oprawę muzyczną zapewnił duet Paulina Jeżewska (wokal) i Olek Misiewicz (fortepian), a także sami prowadzący, wykonując przedwojenne utwory związane z filmem, które nadały wieczorowi szczególny, osobisty charakter.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję