Reklama

Niedziela Sandomierska

Przekazana posługa

W kaplicy Instytutu Teologicznego 4 stycznia bp Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył Mszy św. dla doradców życia rodzinnego. Podczas uroczystości podziękował za pięcioletnią posługę Władysławie Goliat, która dotąd pełniła funkcję doradczyni diecezjalnej. Podczas modlitwy polecano także osobę Marii Kryszpin, której powierzono misję kierowania całym diecezjalnym zespołem Doradców Rodzinnych.

Podczas homilii Ksiądz Biskup mówił: – Doświadczyliście potęgi miłości we własnych rodzinach i jesteście jej świadkami. Dziękując każdemu z was za to wspaniałe świadectwo, proszę abyście dalej budowali w ten sposób Kościół Boży.

Po wspólnej modlitwie odbyło się noworoczne spotkanie diecezjalnych doradczyń życia rodzinnego oraz wspólne kolędowanie.

Reklama

Ks. Wiesław Surma, diecezjalny duszpasterz rodzin, wyjaśniał: – Władysława Goliat pracuje w Duszpasterstwie Rodzin kilkadziesiąt lat, jako doradczyni życia rodzinnego. Jej kompetentna i bezinteresowna służba została zauważona w Kościele sandomierskim, dlatego od 2009 r. pełni misję diecezjalnej doradczyni rodzin. W tym czasie wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin przyczyniła się do powstania nowych poradni życia rodzinnego (obecnie 58) oraz do przeszkolenia nowych doradców życia rodzinnego (obecnie jest ich 69). Swoim doświadczeniem życiowym oraz poświęceniem ofiarnie służyła Duszpasterstwu Rodzin w przygotowywaniu rekolekcji, sympozjów, konferencji i w zakładaniu Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie. Obecnie, po swojej rezygnacji, nadal pozostaje w poradnictwie diecezjalnym, jako doradczyni i wykładowca naturalnego planowania rodziny.

Natomiast nowa doradczyni diecezjalna – Maria Kryszpin – pochodzi ze Skopania. Ukończyła wydział Nauk o Rodzinie w Instytucie Studiów nad Rodziną w Łomiankach. Jest nauczycielem wychowania do życia w rodzinie w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu. Do zadań doradców życia rodzinnego należy prowadzenie spotkań dla narzeczonych oraz dla małżeństw. Doradcy wspierają też Dekanalne Centra Pomocy Rodzinie. Podzieleni są na cztery rejony i w nich odbywają się dni skupienia. Natomiast takich zjazdów jak dziś, gdzie starają się spotkać wszyscy razem, jest trzy. W ramach swojego doskonalenia i własnej formacji doradcy biorą udział w sympozjach, rekolekcjach, czy prelekcjach dotyczących tematyki rodzin.

2014-01-16 15:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Doradcy nie biorą się znikąd

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 5/2018, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

doradcy życia rodzinnego

Karolina Krasowska

Spotkanie w Międzyrzeczu odbyło się w parafi i pw. Pierwszych Męczenników Polski

Spotkanie w Międzyrzeczu odbyło się w parafi i pw. Pierwszych Męczenników Polski

Co roku na przestrzeni stycznia i lutego w naszej diecezji odbywają się rejonowe spotkania doradców życia rodzinnego. Takie spotkanie 23 stycznia odbyło się już m.in. w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu

CZYTAJ DALEJ

MSZ: Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie

2023-01-28 13:15

[ TEMATY ]

Jerozolima

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie; stanowczo sprzeciwiamy się aktom terroryzmu we wszystkich jego formach - podkreśliło w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W piątek uzbrojony mężczyzna zabił siedem osób i postrzelił kilka kolejnych przed synagogą w północnej części Jerozolimy Wschodniej. Napastnik został zastrzelony przez policję.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prał. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

diecezja toruńska

diecezja gliwicka

ks. Paweł Borowski

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia, nuncjusz apostolski w Polsce ogłosił, że papież Franciszek mianował nowego biskupa gliwickiego. Został nim pochodzący z diecezji toruńskiej ks. prał. Sławomir Oder. Informację przekazano w sposób uroczysty w kaplicy Domu Biskupiego w Toruniu. Z tej okazji biskup toruński Wiesław Śmigiel wystosował list do wiernych diecezji toruńskiej.

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję