Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Pielgrzymka kapłanów

Z racji Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów prezbiterzy diecezji sosnowieckiej pielgrzymowali 14 września pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Grzegorza Kaszaka do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, w którym znajdują się relikwie patrona diecezji św. Rafała Kalinowskiego. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita lwowski, arcybiskup Mieczysław Mokrzycki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki wygłosił konferencję ascetyczną - świadectwo o błogosławionym Janie Pawle II.

W tym dniu kapłani naszej diecezji złożyli dar dla swoich współbraci - kapłanów starszych, chorych i potrzebujących. Ofiary przeznaczono na pomoc dla księży pracujących w trudnych warunkach na terenie archidiecezji lwowskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W homilii arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podkreślił, że błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II był człowiekiem wielkiej modlitwy - nigdy nie żałował czasu na modlitwę, a ten czas był dla niego najważniejszy, nie rozpoczynał nigdy dnia ani też pracy jeżeli się nie pomodlił. - Można powiedzieć, że jego życie było modlitwą. Z samego rana kładł się krzyżem w swojej sypialni, odmawiając cząstkę Różańca św. Później szedł do kaplicy, modlił się. Codziennie też śpiewał Godzinki - mówił m.in. Metropolita Lwowski. - Wśród wielu form pobożności szczególnie bliskie sercu Błogosławionego było pielgrzymowanie do maryjnych sanktuariów, które zaczęło się już w latach dziecięcych - przypomniał arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Dodał, że Jan Paweł II nauczył go prostej modlitwy o świętość: „Panie, przyjmij mnie takim, jakim jestem, z moimi wadami, z moimi słabościami, ale spraw, bym stał się takim, jak tego pragniesz”.

Metropolita Lwowski zaprosił także kapłanów do Lwowa. - Przyjeżdżajcie sami, przyjeżdżajcie z wiernymi. Myślę, że warto odwiedzić Kresy, by odnowić swoją wiarę, a jeśli ktoś z was miałby pragnienie pozostać i służyć sakramentami, to zapewniam, że pracy jest u nas dużo - powiedział Ksiądz Arcybiskup.

Podsumowując tegoroczną pielgrzymkę kapłanów do Czernej, biskup Grzegorz Kaszak zaznaczył, że usłyszane świadectwo jest wezwaniem, by prezbiterzy Kościoła sosnowieckiego podążali śladami błogosławionego Jana Pawła II i pozostali wierni Panu Bogu we wszystkich sytuacjach życia i pracy duszpasterskiej.

2013-09-25 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielki Post 2020: Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

[ TEMATY ]

kapłan

kapłan

kapłani

#odkupieni

Magdalena Pijewska/Niedziela

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów (DDAK) to inicjatywa, której zadaniem jest propagowanie idei modlitwy za kapłanów i zrzeszanie ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę i udział we Mszy Świętej w ich intencji.

- Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu chcielibyśmy zachęcić wszystkich do szczególnej modlitwy w intencji księży. Dlatego też zapraszamy do wzięcia udziału w naszych dwóch wielkopostnych propozycjach modlitewnych - podkreślają organizatorzy inicjatywy.
CZYTAJ DALEJ

Duch Święty pomoże, przypomni i nauczy, co jest zbędne a co konieczne do życia

2025-04-19 15:23

[ TEMATY ]

Ewangelia

maj

rozważanie

ks. Mariusz Słupczyński

Adobe Stock

Rozważanie do Ewangelii J 14,21-26

Czytania liturgiczne na 19 maja 2025;
CZYTAJ DALEJ

Co się zmieniło w przeżywaniu Pierwszej Komunii Świętej na przestrzeni lat?

2025-05-19 08:15

[ TEMATY ]

Pierwsza Komunia św.

Karol Porwich/Niedziela

- Przygotowanie do tego ważnego sakramentu, to nie tylko etap katechetyczny, ale rzeczywista inicjacja w tajemnicę Eucharystii - źródła i szczytu życia chrześcijańskiego — mówi ks. dr hab. Witold Ostafiński, prof. UPJPII, dziekan Wydziału Teologicznego papieskiego uniwersytetu, który przedstawia zmiany, jakie zaszły w przeżywaniu Pierwszej Komunii Świętej na przestrzeni lat.

Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK1324), powołując się na Sobór Watykański II, definiuje Eucharystię jako „źródło i zarazem szczyt całego życia chrześcijańskiego”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję