Reklama

Niedziela Przemyska

Macie być apostołami

47 kandydatów, po ukończeniu rocznego studium, zostało nowymi animatorami Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Uroczystość odbyła się 7 września w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jeżeli będziemy mocno szli za Chrystusem, jeżeli będziemy trwali przy Nim, to później staniemy się kimś, na kim można budować. Bo poprzez przykład naszej wiary i naszego zaangażowania inni będą mogli się umacniać i ugruntowywać w wierze - mówił bp Stanisław Jamrozek.

Radził, by modlić się o umocnienie wiary, aby w razie prób i doświadczeń zachować odwagę, by stanąć w obronie krzyża czy godności drugiego człowieka. Na przykładzie św. Piotra zauważył, że człowiek nigdy nie może być pewny, że nie zachowa się tchórzliwie. - Tak naprawdę to my do końca siebie nie znamy, nie wiemy jak się jutro zachowamy, gdy przyjdzie jakieś doświadczenie wiary - podkreślił kaznodzieja.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Członkowie RAM-u są szczególnie powołani do tego, aby być apostołami. Apostoł to znaczy posłany. Jestem posłany, żeby świadczyć, że Pan Jezus - mój Pan ma pierwszeństwo w moim życiu - mówił bp Jamrozek. - Waszym zadaniem jest apostolstwo wśród młodzieży, tam gdzie się znajdujecie - powiedział. Zaznaczył, że nie musi to być jakieś nadzwyczajne działanie, ale wierność Słowu Bożemu.

Nawiązał do krzyża animatorskiego, który nowi animatorzy otrzymali w czasie uroczystości. - Jest on znakiem przynależności do Chrystusa, a poświęcony staje się wielką tarczą obronną przeciwko zakusom złego ducha - stwierdził.

Nowi animatorzy otrzymali krzyż i brewiarz - atrybuty animatora RAM. W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia przyznawane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży - statuetki „Apostolos” oraz dyplomy dla nowych moderatorów świeckich, którzy kierują wakacyjnymi turnusami rekolekcyjnymi. Dopełnieniem uroczystości był koncert ewangelizacyjny, prezentacja multimedialna oraz dyskoteka.

Dzień Wspólnoty i przyjęcie błogosławieństwa animatorskiego jest zwieńczeniem rocznego Studium Animatora. Tak wspomina je jedna z nowych animatorek, Magdalena: - Studium to ogromna radość, pomoc w doświadczeniu Boga, modlitwa, ale również rozmowy, ciekawe konferencje, wspólne dyżury, śpiew, zabawa… Jednym słowem niezapomniane przeżycia. Czasami nie ukrywam było trudno, ale jestem zdania, że im większy trud, tym piękniejsze osiągnięcie celu - mówi dziewczyna.

2013-09-25 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitewna sztafeta w intencji Ruchu Światło Życie

Ks. Dariusz Korolik wraz z Diakonią Modlitwy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do udziału w modlitewnej sztafecie "Aby byli jedno" w intencji Ruchu Światło-Życie.

- To inicjatywa Diakonii Modlitwy. Chodzi o to, żeby ogarnąć modlitwą wszystkie kręgi, diakonie, wszystkich uczestników i animatorów, właśnie po to, abyśmy tworzyli jeden nade wszystko Kościół w Chrystusie Jezusie - mówi ks. Dariusz Korolik, moderator Diakonii Modlitwy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
CZYTAJ DALEJ

18. Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej - Polacy jednym z faworytów turnieju!

2026-02-09 07:21

[ TEMATY ]

Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej

Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej

Aż pięciu księży diecezji kieleckiej stanowi skład polskiej reprezentacji na 18. Mistrzostwach Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej, które rozpoczynają się we wtorek 10 lutego w Lublinie.

Kapłani diecezji kieleckiej w reprezentacji to: ks. Marek Łosak - kapitan, ks. Dariusz Snochowski, bliźniacy ks. Łukasz Chowaniec i ks. Tomasz Chowaniec oraz ks. Paweł Cieplewicz. Wspólnie z nimi w polskim teamie grają: ks. Dominik Kozłowski, ks. Zbigniew Wojtysek, ks. Sebastian Woźniak z archidiecezji częstochowskiej, ks. Marek Mazurek, ks. Paweł Derylak, ks. Tomasz Winogrodzki z diecezji zamojsko - lubaczowskiej, ks. Krzysztof Iwanicki z diecezji tarnowskiej, ks. Marcin Olszewski z diecezji sosnowieckiej, ks. Rafał Przeździak z diecezji siedleckiej.
CZYTAJ DALEJ

Arcybiskup Fulton Sheen będzie beatyfikowany!

2026-02-09 17:17

[ TEMATY ]

Abp Fulton J. Sheen

Domena publiczna

Abp Fulton Sheen

Abp Fulton Sheen

Stolica Apostolska poinformowała diecezję Peorii, że proces wkracza na "drogę beatyfikacji"

Stolica Apostolska poinformowała biskupa Louisa Tylkę z diecezji Peoria w stanie Illinois, że proces beatyfikacyjny abp. Fultona Sheena będzie wznowiony, a kolejnym jego etapem jest beatyfikacja.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję