Reklama

Dorohusk

Konkurs wiedzy o Starym Testamencie

Niedziela lubelska 1/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na ile nasza znajomość problematyki starotestamentalnej jest dobra? Jakie przedsięwzięcia podejmujemy, aby młodzież pełniej ją poznawała? Na ile z powinności tych wywiązują się środowiska szkolne? Edukacja młodego pokolenia nie może być pozbawiona tych podstawowych obszarów. W takim kontekście należy postrzegać inicjatywę, starostwa chełmskiego i parafii w Dorohusku, przeprowadzenia powiatowego konkursu wiedzy o Starym Testamencie.
Na etapie powiatowym, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku młodzież rozwiązywała test, a następnie rozpoznawała fragmenty zalecanych filmów. Według opinii obserwatorów test ten nie był łatwy. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęła Agnieszka Mielniczuk z Zespołu Szkół w Siedliszczu, II miejsce - z równą ilością punktów - zajęły: Małgorzata Stefańczuk i Natalia Poliszuk z Zespołu Szkół w Siedliszczu, Ewelina Targosz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Chełmie, Anna Bodziacka z Zespołu Szkół Publicznych w Wojsławicach oraz Dominika Skrętna z Gimnazjum nr 3 w Chełmie, III miejsce Sebastian Polak z Gimnazjum nr 3 w Chełmie. Drużynowo I miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół z Siedliszcza, II miejsce Gimnazjum z Wierzbicy, III miejsce Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Chełmie.
Wszyscy uczestnicy indywidualni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, opiekunowie zaś podziękowania, a trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary. Książki i puchary ufundowane zostały przez starostwo chełmskie.
Dyrektor Zespołu Szkół w Dorohusku, Jan Czajka wszystkich uczestników poczęstował obiadem. Przez cały czas trwania konkursu obecny był ks. kan. Antoni Świerkowski, współorganizator konkursu. Na finał konkursu przybył ks. inf. Kazimierz Bownik, dziekan dekanatu Chełm-Wschód.
Organizatorzy postanowili przygotowywać kolejne edycje tego konkursu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z duchowej pustyni do źródła wody żywej. Dlaczego młodzi lgną na katolicki Festiwal Życia?

2025-07-08 10:33

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

Festiwal Życia w Kokotku

fot. Grzegorz Szpak

Co sprawia, że młodzi ludzie na początku wakacji chcą spędzić cały tydzień na katolickim festiwalu? Skala wydarzenia oraz odpowiedzi uczestników są zaskakujące.

Nie tylko ze Śląska, nie tylko z całej Polski, ale także z różnych części Europy i świata – około półtora tysiąca młodych ludzi przyjechało w poniedziałek do Kokotka, leśnej dzielnicy Lublińca, by przez cały tydzień bawić się i modlić na Festiwalu Życia – największym katolickim festiwalu dla młodzieży w kraju.
CZYTAJ DALEJ

Są wstępne wyniki egzaminu dojrzałości. Jak poszło tegorocznym maturzystom?

2025-07-08 09:04

[ TEMATY ]

maturzyści

matura

egzamin dojrzałości

Ks. Jerzy Babiak

Maturę zdało 80 proc. tegorocznych absolwentów wszystkich szkół ponadpodstawowych; 13 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu - podała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna.

CKE opublikowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w sesji głównej majowej.
CZYTAJ DALEJ

Rowerem do Rzymu. Młodzież z Siedlec na jubileuszowej pielgrzymce nadziei

2025-07-08 16:00

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Rzym

rower

młodzież

Pielgrzymka Rowerowa

Siedlce

Adobe.Stock

Bez wygód, ale gotowi na wysiłek, z sercami otwartymi na zmianę. Dziewięcioosobowa grupa młodzieży wraz z duszpasterzem - ks. Radosławem Piotrowskim wyruszyła na wyjątkową pielgrzymkę - nie pieszo, nie autokarem, lecz... rowerem. Ich celem jest Rzym, a motywacją - Rok Jubileuszowy, ogłoszony przez papieża Franciszka i Jubileusz Młodych, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Wiecznym Mieście.

Ks. Radosław Piotrowski, duszpasterz młodzieży diecezji siedleckiej i inicjator wyprawy, zdradza, że wszystko zaczęło się rok wcześniej, podczas pielgrzymki pieszej. „Chcieliśmy pójść gdzieś dalej niż Polska. I kiedy papież Franciszek ogłosił Rok Jubileuszowy i zaprosił młodych do Rzymu, to automatycznie przyjęliśmy, że to jest właśnie to wołanie Pana Boga, żebyśmy odwiedzili Wieczne Miasto - na rowerach” - wskazuje.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję