Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

II Festiwal Talentów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Dolicach 15 sierpnia br. odbył się już II Festiwal Talentów im. Jana Pawła II „Wypłyń na głębię”. Po Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla przez ks. Mirosława Oliwiaka i ks. Mirosława Staroszczyka odbyła się cześć festiwalowa w Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki (GCISiP). Ta wspaniała inicjatywa, wspólne dzieło GCISiP i parafii Chrystusa Króla na czele z ks. prob. kan. Tadeuszem Giedrysem, została wsparta honorowym patronatem: Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, Starosty Stargardzkiego oraz Wójta Gminy Dolice. Wśród 4 ośrodków medialnych była także nasza redakcja „KnOiB - Niedziela”.

Reklama

Tegoroczny festiwal zgromadził 41 solistów z całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej, a mianowicie ze: Szczecina, Choszczna, Bierzwnika, Polic, Recza, Marianowa, Radunia, Bierzwnika, Krzęcina oraz z Kołobrzegu i Sulęcina. Wykonawcy w czterech kategoriach wiekowych: klasy 0-3 SP, klasy 4-6 SP, gimnazajaliści i młodzież ponadgimnazjalna wykonali po jednym utworze do słów Jana Pawła II, o Janie Pawle II i nawiązujących do nauczania błogosławionego Papieża. Cennym było to, że wykonano aż 8 premier. Jury w składzie: dr Małgorzata Kowalik, adiunkt Akademii Sztuki w Szczecinie, Sandra Jakubowiak, wokalistka jazzowa, i Izabela Szczepaniak, muzyk i wokalistka „Deus Meus”, podkreśliło dobrą organizację i wysoki poziom wykonania. Dlatego niełatwo było wyłonić zwycięzcę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jury przyznało Grand Prix dla Adriana Kociuby z Recza za piosenkę „Tłum serc”, a za najlepszą premierową piosenkę „Świat” Krzysztofa Maciejowskiego uznało wykonanie Pauliny Stawiarskiej z Dolic.

W poszczególnych kategoriach wiekowych wyniki przestawiają się następująco:

Kategoria I, klasy 0-3 SP: 1. Agata Wasik ze Szczecina, 2. Oliwia Konstatynowicz z Recza, 3. Martyna Furman z Marianowa; wyróżnienie otrzymali: Anna Kuźniak z Bierzwnika i Oliwia Jadrysewicz z Choszczna;

Kategoria II, klasy 4-6 SP: 1. Zuzanna Czerniak z Choszczna, 2. Wiktoria Saja z Choszczna, 3. Agata Janicka z Dolic; wyróżnienie otrzymali: Nikola Kurzyńka z Choszczna, Justyna Szmit z Dolic, Aleksandra Nahorska z Choszczna, Anna Trybuła ze Szczecina, Zuzanna Kowalska z Bierzwnika i Julia Chełstowska z Marianowa;

Kategoria III, szkoła gimnazjalna: 1. Natalia Szelinger z Kołobrzegu, 2. Marzena Jędrzejczyk z Dolic, 3. Małgorzata Domagała ze Szczecina, wyróżnienie otrzymał Adrian Szczypek z Dolic;

Kategoria IV, szkoły ponadgimnazjalne: 1. Katarzyna Zwolińska z Dolic, 2. Paulina Stawiarska z Dolic i 3. Klaudia Buczniewska z Kołobrzegu, a wyróżnienie otrzymała Dorota Langa z Dolic.

W podsumowaniu jury zwróciło uwagę na „wysoki poziom wielu prezentacji, duże umiejętności i interpretację, dużą muzykalność i radość muzykowania. Oprócz wyróżnionej na uwagę zasługują piosenki «Wróć Europo» i «Modlitwa za naród Polski». Podkreślić należy także duże zaangażowanie instruktorów w poziom i wyraz artystyczny. Idea festiwalu jest bardzo szczytna i warta rozwijania”. Należy się wielkie uznanie organizatorom, a także ks. kan. Tadeuszowi Giedrysowi, bo to on był duchem tej pięknej inicjatywy; dzielnie go wspomagał ks. Michał Mikołajczak. Cenne nagrody, ufundowane m.in. przez Waldemara Gila, starostę stargardzkiego, i Grzegorza Brochockiego, wójta dolickiego, oraz innych sponsorów (nagroda Grand Prix - wieża, a piosenka premierowa - rower oraz oczywiście festiwalowe statuetki), dały satysfakcję nagrodzonym. Zadowolony i szczęśliwy Ksiądz Proboszcz, iż wszystko się udało, radośnie zapraszał wszystkich za rok, na III już Festiwal Talentów im. Jana Pawła II.

2013-06-26 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Toruń: I Festiwal Muzyki Sakralnej "Musica Vera"

[ TEMATY ]

festiwal

Paweł Siemiontkowski

Chór "Nadzieja" z Nakła - zdobywca I miejsca

Chór Nadzieja z Nakła - zdobywca I miejsca

Na toruńskiej Skarpie w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, 22 października rozpoczął się I Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA VERA. Jest to nowe ogólnopolskie wydarzenie związane z muzyką sakralną, które zadedykowano nowym kościołom, stąd hasło Festiwalu: „Muzyka Nowych Świątyń”.

Inaugurację Festiwalu stanowił Konkurs Chóralny, jako powrót do tradycji Konkursu Ars Liturgica, odbywającego się w Toruniu ponad dekadę temu. W Konkursie MUSICA VERA wzięło udział 19 chórów z całej Polski i spoza jej granic. Poziom wykonawczy był niezwykle wysoki, zważywszy na to, że stające do rywalizacji zespoły mają status amatorskich. W komisji zasiadły największe polskie i europejskie autorytety w dziedzinie muzyki chóralnej.
CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Krakowie

2026-06-22 12:39

[ TEMATY ]

oświadczenie

Archidiecezja Krakowska

Oświadczenie w sprawie wyników eksperckiej analizy finansowo-organizacyjnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie

W pierwszym kwartale br., z inicjatywy kard. Grzegorza Rysia, w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona ekspercka analiza finansowo-organizacyjna. Przygotował ją pro bono dr Jarosław Bauc, ekonomista i menedżer, minister finansów w rządzie prof. Jerzego Buzka w latach 2000–2001.
CZYTAJ DALEJ

Abp Wacław Depo powołał nowy Zarząd Instytutu NIEDZIELA

2026-06-22 15:54

[ TEMATY ]

Niedziela

Niedziela

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Po upływie pięcioletniej kadencji abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, powołał nowy Zarząd Instytutu NIEDZIELA na kolejną pięcioletnią kadencję. Na stanowisko prezesa Zarządu powołany został p. mgr Mariusz Książek, dotychczasowy zastępca prezesa i dyrektor generalny Instytutu. Dotychczasowy szef instytucji, ks. kan. dr Mariusz Bakalarz, obejmie funkcję dyrektora Katolickiego Radia Fiat.

Studio TV Niedziela
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję