Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Eucharystia na dobry początek

Pierwszą Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę do Łagiewnik, 30 kwietnia, zainaugurowała Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie, którą celebrował bp Piotr Greger

Niedziela bielsko-żywiecka 20/2013, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

MR

O to, by pielgrzymi doszli szczęśliwie do celu, modlił się bp Piotr Greger w Hałcnowie

O to, by pielgrzymi doszli szczęśliwie do celu, modlił się bp Piotr Greger w Hałcnowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pragnę gorąco i serdecznie powitać w progach naszego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wszystkich uczestników obecnej liturgii Mszy św., a równocześnie tego historycznego wydarzenia. Witam bp. Piotra Gregera, ks. Mikołaja Szczygła, głównego przewodnika pielgrzymki, wszystkich kapłanów, siostry zakonne, kleryków wraz z księdzem wicerektorem, służby porządkowe i was, bracia i siostry, którzy dziś rozpoczynacie pielgrzymowanie. Życzę wam, aby wspólna modlitwa i trud pielgrzymowania przyczyniły się do wyproszenia Bożego Miłosierdzia dla nas i całego świata - mówił do wiernych zgromadzonych wokół sanktuarium ks. Stanisław Morawa, proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie.

Po wygłoszonym powitaniu rozpoczęła się przy polowym ołtarzu celebracja Najświętszej Ofiary. W jej trakcie okolicznościową homilię wygłosił główny celebrans, bp Piotr Greger.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Przemierzając kolejne etapy, zmagając się z własnymi słabościami i ograniczeniami, podejmijcie wysiłek w duchu wiary, aby poprzez świadectwo drogi pielgrzymkowej stawać się we współczesnym świecie apostołem Bożego Miłosierdzia i świadkiem pokoju, którego świat dać nie może, a który ma swoje źródło w Chrystusie Zmartwychwstałym. Niech nas wszystkich wspomagają w tym dziele ci, którzy dla tajemnicy Bożego Miłosierdzia poświęcili wszystko - stwierdził biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej, wymieniając przy tej okazji bł. Ojca Świętego Jana Pawła II, bł. Michała Sopoćkę i św. Siostrę Faustynę Kowalską.

Podczas liturgicznego zgromadzenia poświęcony został sztandar Służby Maltańskiej. Cała uroczystość transmitowana była na antenie diecezjalnego radia „Anioł Beskidów”. Łącznie w trzech pielgrzymich grupach, którym patronowali bł. Jan Paweł II, bł. Michał Sopoćko i św. Faustyna Kowalska, wyszło z Hałcnowa ok. 900 osób.

2013-05-16 13:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zjednoczeni przez św. Jana Berchmansa

Blisko 1000 ministrantów i lektorów wzięło udział w II Pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej do parafii pw. św. Jana Berchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie. Pielgrzymka, która miała miejsce 15 czerwca, połączona była ze 125. rocznicą kanonizacji św. Jana Berchmansa - jezuity, patrona ministrantów i lektorów.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna ku czci św. Moniki

[ TEMATY ]

św. Monika

By Fallaner - Own work/commons.wikimedia.org

Św. Monika

Św. Monika

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną za wstawiennictwem św. Moniki. Nowenna do odmawiania między 18 a 26 sierpnia lub w dowolnym terminie.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

2025-08-22 17:13

[ TEMATY ]

Jasna Góra

program

uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

BPJG

Obchodzona 26 sierpnia uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej będzie czasem szczególnego dziękczynienia za obecność Maryi w dziejach Polski, rozpocznie ona także trzeci etap peregrynacji Obrazu Nawiedzenia po polskich diecezjach. Uroczystości na Jasnej Górze odbywać się będą z udziałem Episkopatu Polski i rzeszy pątników przybywających w pieszych pielgrzymkach na „imieniny” do Maryi.

We wtorek, 26 sierpnia, Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 11.00 na Szczycie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. On też wygłosi kazanie. Mszę św. koncelebrować będą polscy biskupi, którzy, tradycyjnie w wigilię uroczystości, obradować będą na Radzie Biskupów Diecezjalnych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję