Reklama

A na prowincji to mówią…

Władzy problemy ze zrozumieniem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Słowa premiera rządu, który mówi, że ma problem ze zrozumieniem intencji uczestników strajku (chodzi o strajk z 26 marca br. na Śląsku), to kolejny smutny dowód na to, iż władza, nie dostrzegając we właściwym świetle problemów i obaw obywateli lub je bagatelizując, straciła kontakt z rzeczywistością. Podobne wypowiedzi słyszałem jeszcze za czasów PRL, kiedy to władza - choć podobno ludowa - również nijak nie mogła zrozumieć ludu.

Postulaty strajkujących - przede wszystkim podniesienie płacy minimalnej i rezygnacja z tzw. umów śmieciowych (które elegancko nazywa się uelastycznieniem czasu pracy) - są podobno nie do przyjęcia ze względów finansowych. Pracodawcy bowiem, gdyby wzrosły koszty pracy, straszą ucieczką w szarą strefę lub za granicę, władza zaś straszy kryzysem i katastrofą budżetu państwa... Czy wobec takiego dictum jak zwykle tylko szary obywatel, pracownik najemny - który zawsze zarabia za dużo i zawsze pracuje za mało - powinien, a właściwie musi być wyrozumiały i akceptować narzucone mu warunki?

Szary obywatel nie domaga się przywilejów, w których tak często bezwstydnie pławi się władza, nie domaga się ekstrapremii. W większości pragnie w miarę stabilnej pracy i godziwej za nią zapłaty. Nic trudnego do zrozumienia…

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013-04-08 13:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie, proszę Cię o łaskę wiary

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Agata Kowalska

Rozważania do Ewangelii J 10, 31-42.

Piątek, 11 kwietnia. Wielki Post
CZYTAJ DALEJ

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

2025-04-09 14:40

Marzena Cyfert

Okno Życia przy ul. Rydygiera we Wrocławiu

Okno Życia przy ul. Rydygiera we Wrocławiu

9 kwietnia o godz. 10 siostry boromeuszki z fundacji Evangelium Vitae przy ul. Rydygiera usłyszały dzwonek informujący, że w Oknie Życia znajduje się dziecko.

Znalazły w nim zadbanego chłopczyka. – Nie wiemy dokładnie, ile ma lat, wygląda na 2-latka. Chłopczyk jest kulturalny, elokwentny, bardzo grzeczny. Dziękuje za wszystko, nie boi się. Po prostu bardzo fajny dzieciak. Jest to nasze 23. dziecko znalezione w Oknie – mówi s. Ewa Jędrzejak, boromeuszka z fundacji Evangelium Vitae, która prowadzi Okno Życia.
CZYTAJ DALEJ

Droga Krzyżowa w noclegowni

2025-04-11 22:34

ks. Łukasz Romańczuk

Droga Krzyżowa w noclegowni św. Brata Alberta przy ul. Małachowskiego

Droga Krzyżowa w noclegowni św. Brata Alberta przy ul. Małachowskiego

Dziś w Noclegowni św. Brata Alberta we Wrocławiu przy ul. Małachowskiego odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Obecni byli delegaci Caritas Archidiecezji Wrocławskiej oraz klerycy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej noclegowni było inicjatywą Pawła Trawki, jałmużnika biskupiego. Jako organizacja pomagająca osobom w kryzysie bezdomności, mamy swoją tradycję w Kościele katolickim i staramy się także troszczyć o sprawy wiary. Dziś mamy piątek, niedługo Wielki Tydzień, więc to była świetna okazja, aby się wspólnie pomodlić - mówił Rafał Peroń, prezes Koła Wrocławskiego Towarzystwa im. św. Brata Alberta.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję