Reklama

Wiadomości

Dla młodych najważniejsze jest odpowiednie wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia

Dla osób w wieku 18-34 lata najważniejsze jest odpowiednie wynagrodzenie, na które wskazało 57 proc. ankietowanych – wynika z opublikowanego w piątek badania dla Pracuj.pl. Na drugim miejscu jest stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia, na które wskazało 41 proc. badanych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Choć odpowiednie wynagrodzenie nadal pozostaje na czele listy priorytetów (57 proc. respondentów) w kontekście pożądanego miejsca pracy, to młode pokolenie z równą uwagą zwraca się ku szeroko pojętemu jakościowemu aspektowi życia zawodowego. Stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia są drugim co do ważności czynnikiem, wskazanym przez 41 proc. badanych. W kontekście niepewności ekonomicznej i zmieniających się realiów rynku pracy, młodzi ludzie poszukują pewności, która pozwala im planować swoją przyszłość na bardziej stabilnych fundamentach” – czytamy w opublikowanych w piątek wynikach badania na zlecenie serwisu Pracuj.pl.

„Kiedy już te fundamenty mają zapewnione, zwracają uwagę na to, co dla nich naprawdę istotne. Przyjazny i zmotywowany zespół (29 proc. ) oraz work-life balance (28 proc. ) wyróżniają się jako kluczowe elementy, które przyczyniają się nie tylko do większego komfortu psychicznego, ale i efektywności w pracy. Dla młodych pracowników ważne jest, aby miejsce pracy było nie tylko źródłem dochodu, ale i przestrzenią przyjaznych interakcji oraz wsparcia, co bezpośrednio przekłada się na ich zadowolenie i lojalność wobec firmy” – wskazano w badaniu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Dodano, że dla młodego pokolenia ważne są także możliwości rozwoju zawodowego (28 proc. ) i elastyczności. Na elastyczny grafik pracy wskazało 24 proc. ankietowanych, według których umożliwia on dostosowanie pracy do indywidualnych potrzeb życiowych. Na ważne dla rozwoju ich ścieżki zawodowej młodzi respondenci uważają kompetencje miękkie. Wskazało na nie 49 proc. ankietowanych, przy czym takich odpowiedzi udzieliło 52 proc. osób z najmłodszej grupy badawczej i niemal połowa (48 proc. ) w przedziale 25-34 lata.

„Interesujące są także pozostałe wskazania kompetencji najistotniejszych z perspektywy pokolenia Z. Aż 42 proc. młodych respondentów wskazuje, że jest to dla nich znajomość języków obcych (46 proc. z najmłodszej grupy i 40 proc. badanych w wieku 25-34 lata). Ten wynik wskazuje, że młode osoby myślą dziś o rynku pracy bez granic” – czytamy w raporcie z badania.

Trzecią spośród wymienionych przez młodych najważniejszych kompetencji, służących rozwojowi kariery, są umiejętności specjalistyczne – wiedza i kursy branżowe. Młodzi z każdej z grup stawiają na tę odpowiedź niemal w równym stopniu - 42 proc. badanych w wieku 18-24 lata i 41 proc. badanych w wieku 25-34 lata.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w marcu br. metodą CAWI wśród 721 Polaków w wieku 18-34 lata.(PAP)

ms/ pad/

2024-06-07 08:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzecie Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance

Ciekawi goście, wspólna modlitwa, taniec i wiele radości - te i inne atrakcje jeszcze przed rozpoczęciem wakacji czekają na najmłodszych w Kobylance.

Księża Misjonarze Saletyni zapraszają uczniów szkoły podstawowej wraz z kapłanami, siostrami zakonnymi i opiekunami na III Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Odbędzie się ono w dniach 12-14 czerwca 2015 r. w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic. Hasłem tych trzech dni będzie zdanie: „Jesteśmy dziećmi Króla!”.
CZYTAJ DALEJ

Święty pedagog

Niedziela Ogólnopolska 14/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

św. Jan de la Salle

commons.wikimedia.org

Św. Jan Chrzciciel de la Salle

Św. Jan Chrzciciel de la Salle

Był przyjacielem dzieci, formatorem nauczycieli, twórcą nietuzinkowego systemu pedagogicznego.

Jan Chrzciciel de la Salle święcenia kapłańskie przyjął w wieku 27 lat. Zdobył wykształcenie na Uniwersytecie w Reims; w 1680 r. uzyskał doktorat z teologii. Po święceniach kapłańskich pracował jako proboszcz, jednak ważne było dla niego kierownictwo duchowe nad szkołą i sierocińcem prowadzonymi przez siostry od Dzieciątka Jezus (terezjanki). To był czas, w którym rodziło się jego wyjątkowe powołanie pedagogiczne. Dużo czasu poświęcał wychowaniu i kształceniu dzieci, często tych z ubogich rodzin. Z czasem z tej pracy apostolskiej powstało zgromadzenie zakonne pod nazwą Braci Szkół Chrześcijańskich (braci szkolnych). Za jego początek przyjmuje się datę 24 czerwca 1684 r.
CZYTAJ DALEJ

Chłopiec z Mediolanu – jaki naprawdę był Carlo Acutis?

2025-04-07 13:32

[ TEMATY ]

film

bł. Carlo Acutis

Vatican Media

Przed kanonizacją bł. Carlo Acutisa, zaplanowaną na 27 kwietnia w Rymie, powstał film „Chłopiec z Mediolanu”, który przedstawia przyszłego świętego oczami jego matki, nauczyciela oraz lekarza. Film opowiada o głębokiej duchowości chłopca, okazuje się również, że powszechny obraz „bożego influencera” wykracza znacznie poza powszechną wiedzę o nim.

„Święty w trampkach”, „boży influencer”, to tytuły, jakie często pojawiają się w przekazach medialnych na temat błogosławionego Carlo Acutisa. Historia chłopca, który zmarł w wieku 15 lat i został pochowany w swojej bluzie i trampkacj w Asyżu, pociąga współczesnych, jest zarazem bardziej niezwykłą i głeboka niż jego obraz zapisany w powszechnej świadomości.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję