Według kuratora, w kontekście cywilizacyjnych przewartościowań i zmian, ważne jest wciąż sięganie po kwestie dotyczące własnej tożsamości i sensu życia. Jak zaznacza twórca, często problemy te zostają zepchnięte na margines, przysłonięte przez hałas codzienności.
- Jak rzutuje to na nasze prywatne bycie, nasze lęki, nadzieje, relacje rodzinne i zawodowe? Sztuka obejmuje bardzo różnorodne obszary działań i postaw. To nie tylko estetyka, poszukiwania formalne i warsztatowe, zabawa, "odkrywane" nowości i polityczne działania. To również, a może przede wszystkim, refleksje o zasadniczym dla człowieka charakterze - dodaje.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Jak wyjaśnia kurator wystawy, na wystawie znalazły się prace odwołujące się do języka klasycznego. - Artyści przynieśli swoje przyzwyczajenia warsztatowe od rysunku, takiego nawet bardzo miniaturowego, malutkiego, przez większy, rozbudowany, przez malarstwo, grafikę, plakat. Jednak popisy warsztatowe są na drugim planie - zaznacza Czadankiewicz.
- W tym chaotycznym kontekście warto sięgnąć po mądrość Księgi Koheleta. Ten biblijny mędrzec, symbol sceptycyzmu i akceptacji, może pomóc nam zrozumieć znaczenie życia i poszukiwać sensu w otaczającym nas świecie - zachęca twórca.
Na wystawie zobaczyć można prace takich artystów, jak: Piotr Czadankiewicz, Michał Kliś, Piotr Kutryba, Wiesław Łysakowski, Aleksandra Magnuszewska-Oczko, Jolanta Nikt, Zdzisław Nitka, Teresa Sztwiertnia, Jerzy Talik, Mateusz Taranowski, Agata Tomiczek-Wołonciej, Piotr Wisła, Joanna Zając-Slapničar, Barbara Maria Żak.
Wystawa dostępna jest w Galerii PPP (ul. Rynek 27) od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00 i na telefon (602-323-345).