Reklama

Dom coraz piękniejszy

Niedziela przemyska 12/2009

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Księża Michalici, prowadzący Dom Dziecka „Moja Rodzina” w Prałkowcach, systematycznie modernizują i wyposażają placówkę w nowe meble i nowoczesny sprzęt.
Ostatnio Dom wzbogacił się o nowe pomieszczenia. Powstał trzeci aneks kuchenny do zajęć kulinarnych oraz pracownia terapeutyczna. Dzięki dofinansowaniu Telewizji Polskiej SA, świetlice zostały odnowione i wyposażone w meble i nowoczesny sprzęt audiowizualny. Są teraz piękne i kolorowe.
Ze środków finansowych otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zgromadzenia Św. Michała Archanioła, placówka zakupiła też nowy samochód, bus-Vollswagen, którym najmłodsi i niepełnosprawni wychowankowie są codziennie dowożeni do przedszkoli i szkół w Przemyślu. Wszyscy podopieczni będą mogli jeździć nim również na wycieczki.
Uroczystego poświęcenia nowych pomieszczeń i samochodu dokonał 27 lutego generał Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Kazimierz Radzik. W uroczystości uczestniczyli też: starosta powiatu przemyskiego - Jan Pączek, wicestarosta Marek Kudła, wójt gminy Krasiczyn Jerzy Kowalski i wielu innych gości oraz wychowankowie i pracownicy Domu. List gratulacyjny przysłali: wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta i prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.
Dom Dziecka „Moja Rodzina” w Prałkowcach stwarza znakomite warunki do wszechstronnego rozwoju. Wychowankowie mieszkają w wygodnie urządzonych, 3-, 4-osobowych pokojach z łazienkami. Do dyspozycji mają bardzo dobrze wyposażone trzy świetlice, cztery pracownie, bibliotekę z czytelnią, jadalnię, gabinet lekarski i izolatkę, siłownię oraz pełnowymiarową halę sportową.
W oddanym do użytku trzecim aneksie kuchennym będą się odbywały zajęcia kulinarne grupowe i indywidualne. Chłopcy będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie gotowania i pieczenia. No i oczywiście wspólnie degustować przyrządzone przez siebie potrawy, przy wspólnym, pięknie i prawidłowo nakrytym stole. Aneks jest bogato wyposażony w nowoczesny sprzęt gospodarstwa domowego.
Zaproszeni goście wyrazili słowa uznania i cieszyli się razem z wychowankami i kadrą, że Dom pięknieje z dnia na dzień. Piszący te słowa podziękował wszystkim przyjaciołom placówki za życzliwość, a gościom za ciepłe słowa. Panu Wojewodzie serdecznie podziękował za otrzymane fundusze na urządzenie aneksu kuchennego, a Władzom Powiatu Przemyskiego za okazywaną pomoc i zrozumienie potrzeb placówki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KPRP: prezydent Karol Nawrocki powołał czterech sędziów Sądu Najwyższego

Prezydent Karol Nawrocki wręczył we wtorek akty powołania na stanowiska sędziego Sądu Najwyższego; powołani zostali: Paweł Bucoń, Paweł Chmielnicki, Andrzej Michałowicz, Tomasz Szczurowski - podała Kancelaria Prezydenta na portalu X.

W minionym tygodniu szef KPRP Zbigniew Bogucki zapowiedział, że 28 lipca prezydent wręczy powołania czterem nowym sędziom SN.
CZYTAJ DALEJ

Papież Leon XIV przyznaje polskiej parafii wyjątkowe przywileje

2026-07-26 20:41

[ TEMATY ]

Jubileusz parafii

bp Adam Bałabuch

Krosnowice

ks. Adam Łyczkowski

Stanisław Bałabuch

Uczestnicy jubileuszowych obchodów przy poświęconej figurze św. Jakuba Apostoła.

Uczestnicy jubileuszowych obchodów przy poświęconej figurze św. Jakuba Apostoła.

Siedem wieków historii, pokolenia wiernych i św. Jakub Apostoł, który uczy odwagi pójścia za Chrystusem. Parafia w Krosnowicach rozpoczęła jubileusz, z którym papież Leon XIV związał szczególne przywileje duchowe.

Centralnym wydarzeniem obchodów 700-lecia parafii św. Jakuba Apostoła była uroczysta Suma odpustowa sprawowana 26 lipca. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Bałabuch. W zabytkowej świątyni zgromadzili się parafianie, pielgrzymi, kapłani oraz zaproszeni goście. Uroczystość stała się nie tylko okazją do przypomnienia bogatej historii Krosnowic, ale przede wszystkim początkiem Roku Jubileuszowego. Dzięki przywilejowi udzielonemu przez papieża Leona XIV miejscowy kościół będzie przez najbliższy rok szczególnym miejscem modlitwy, pojednania i uzyskiwania odpustu zupełnego.
CZYTAJ DALEJ

Ukraina: podczas ekshumacji w Woli Ostrowieckiej i Ostrówkach wydobyto szczątki 49 ofiar

2026-07-28 12:52

[ TEMATY ]

Ukraina

IPN

Podczas prac ekshumacyjnych w Woli Ostrowieckiej i Ostrówkach na Wołyniu wydobyto szczątki 49 ofiar rzezi wołyńskiej - poinformował we wtorek zastępca prezesa IPN Karol Polejowski. Dodał, że na 30 sierpnia na pobliskim cmentarzu planowana jest uroczystość pogrzebowa.

- Po dwóch tygodniach prac ekipy Instytutu Pamięci Narodowej, wydobyliśmy szczątki 49 osób – poinformował Polejowski podczas konferencji prasowej w miejscu trwających prac.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję