Nie wiesz, czym jest Całun Turyński? Nie widziałeś go nigdy? A może wydaje Ci się, że wiesz już wszystko na ten temat? Teraz masz okazję posłuchać niezwykle przejmującej historii opowiedzianej przez misjonarkę świecką dr Annę Rogulską, która z Całunem Turyńskim pielgrzymuje po całej Polsce. Istnieje możliwość, aby zaprosić ją także do naszej diecezji. Stowarzyszenie Misjonarzy Świeckich „Inkulturacja” posiada wierną kopię Całunu Turyńskiego. Została zakupiona w Turynie w muzeum Całunu Turyńskiego. Została poświęcona przez kard. Stanisława Dziwisza w Krakowie. Na zaproszenie księży proboszczów w oparciu o Całun Turyński stowarzyszenie przeprowadziło już wiele kilkudniowych rekolekcji. W kilkunastu parafiach Całun przebywał przez kilka dni, podczas których codziennie były przeprowadzane katechezy. Aby kopia Całunu Turyńskiego mogła dotrzeć do zainteresowanych, należy skontaktować się z prezesem stowarzyszenia, dr Anną Krogulską w celu ustalenia daty i miejsca, najlepiej telefonicznie - tel. kom. 0-512-12-10-42, tel. stacjonarny: (0-12) 271-15-32, przez e-mail:
Uczestnik spotkania z Całunem Turyńskim może otrzymać oblicze Pana Jezusa, który został uzyskany z Całunu, dzięki najnowszej technologii przez naukowców z NASA. Przeprowadzenie katechez o Całunie jest formą ewangelizacji, a więc jest darmowe. Można złożyć dobrowolną ofiarę za przeprowadzenie katechez oraz rekolekcji, która będzie przeznaczona na budowę domu dla misjonarzy świeckich. Po spotkaniu można zapoznać się z książkami, które mówią o Całunie i męce Pana Jezusa. Dr Anna Krogulska w niezwykły i specyficzny dla siebie sposób przedstawia historię największej relikwii całego chrześcijaństwa.
Całun jest otaczany wielką czcią jako relikwia wyjątkowo niezwykła i tajemnicza, jako przejmujące wyobrażenie Człowieka ukrzyżowanego. Całun nie tylko pomaga „przebyć wzrokiem drogę Tego, którego miłujemy”, ale wręcz nieuniknione jest, że rozpoznajemy na płótnie sceny i wydarzenia z męki Jezusa. W roku 1980 Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał Całun „najszczególniejszym świadkiem Paschy: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania; niemym, a zarazem zdumiewająco wymownym świadkiem”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu